Nodarbības kopsavilkums par lasītprasmes mācīšanu “skaņas t, t un burts t”. Piezīmes par izglītojošiem pasākumiem, gatavojoties mācību darbam “T burts un skaņas un burts “T” esmu vecs draugs”

Mērķis: ieviest burtu "T".

Uzdevumi:

1. Labošanas un izglītības:

Trenējieties atšķirt un pareizi izrunāt skaņas “T - T’” runā. Atšķiriet jēdzienus "skaņa" un "burts".

Nostipriniet iepriekš apgūtos burtus un attīstiet rakstīšanas prasmes.
- Trenējies sacerēt un lasīt zilbes un vārdus ar burtu “T”.
- Nostipriniet spēju salikt teikumus no dalītā alfabēta burtiem.
- Praktizējiet burtu izsekošanu un ēnojumu.

2. Korekcijas un attīstības:

Attīstīt fonēmisko izpratni, uzmanību, loģisko domāšanu, roku un acu koordināciju un grafiskās prasmes.
3. Labošanas un audzināšanas:

Izkopt neatlaidību, patstāvību, iniciatīvu un spēju uzklausīt citu bērnu atbildes.

Aprīkojums:“Bukvogradas” pilsētas karte, kartītes aizpildītiem burtiem, lielais un mazais burts “T”, G. Judina stāsta teksts “TV skatītājs Timka”, burtu un zilbju kartītes spēlēm “Dzīvie burti”, “Padariet a Vārds”, attēls ar vectēva Bukvoda attēlu, burtu un zilbju kastītes, burtnīcas, zīmuļi, ēnojumu paraugi katram bērnam.


Nodarbības gaita

1. Org. brīdis:

Šodien es vēlos jūs uzaicināt uz neparastu, maģisku pilsētu.

Un pilsētu sauc... (“Lettergrad”).

Kas, jūsuprāt, dzīvo “Bukvogradā”? (burti).

Katrai vēstulei ir savas mājas. Paņemiet vēstuli, nosauciet to, atrodiet tai mājas. (bērni sakārto vēstules un sēž pie rakstāmgalda).

2. Mērķu iestatīšana:

Bērni, skatieties, viena māja ir tukša, bez vēstules, viena vēstule pazudusi. Šodien mums ir jāatrod šī vēstule.

3. Klauvē pie durvīm: ienāk meitene un zēns.

Zēns saka: “Mani sauc Zvukoznayka. Man ļoti patīk klausīties, kā skan dažādas skaņas, tās iegaumēt un spēlēties ar tām.

Bet vairāk par visu pasaulē man patīk izrunāt skaņas, un man palīdz mana jautrā mēle.

Meitene saka: “Mani sauc Bukovka. Man patīk lasīt un rakstīt vēstules. Tiesa, man tas ne pārāk labi padodas, jo nesen iemācījos lasīt un rakstīt. Mēs jums atnesām telegrammu, palīdziet mums to izlasīt.

Bērni lasa: “Sveiki, bērni. Es aicinu jūs uz manu dzimšanas dienu. Vēstule... (PAŠREIZĒJĀ, TĪNA, TANK, KLUSUMS).”

Bērni, vai jūs uzminējāt, ar kuru vēstuli tika nosūtīta telegramma? (Burts "T").

Jo šie vārdi satur skaņas "T", "T""

4. Skan "T - T"".

Pastāsti man, kā skaņa atšķiras no burta. Klausieties stāstu un atrodiet vārdus ar skaņām “T-T”” (lasot G. Judina stāstu “Televīzijas skatītājs Timka”).

5. Iepazīstinām ar burtu "T".

Skaņas “T-T” ir apzīmētas ar burtu “T”.

Šodien mūs uz dzimšanas dienas svinībām uzaicināja burts “T” (rāda lielos un mazos burtus.)

6. Apciemot burtu “T” var ar jebkuru transportu. Mēs bieži redzam burtu “T”, ejot pa pilsētu. Tas apzīmē to transporta veidu pieturas, kuru nosaukumi sākas ar skaņu “T” (izlikta zīme).

Bērni lasa dzejoļus un rāda transportu:

Tramvajs stāvēja zem burta “T”

Ja gribi iet, nežāvājies.

"T" izsauc tevi taksī

Jūs jautājat šoferim

Viņš jūs saņems īsā laikā

Tieši uz doto apgabalu.

Un zem šī burta "T"

Gaidi trolejbusu.

Un stāvvieta traktoram

Nav norādīts

Lai gan traktors ar "T"

Tas arī sākas.

7. Spēle “Izlabo burtus”.

Burts “T” uzaicināja uz dzimšanas dienas svinībām citas vēstules.

Bet vectēvs Bukvoeds dzīvo Bukvogradā. Tiklīdz vēstule atveras, viņš ir klāt. Vai nu viņš nokodīs vēstules gabalu, vai arī apēdīs visu vēstuli.

Paskatieties, kas ir palicis pāri no mūsu pazīstamajiem burtiem. Uzminiet, kādi burti tie ir, un "izlabojiet" tos.

8. Spēle “Dzīvie burti”

Tagad izveidojiet zilbes ar šiem burtiem (at, from, ut, it, yt, ta, then, tu, you)

Ko tu esi lasījis? (zilbes) Kas ir zilbe? (vārda daļa)

Fiziskās audzināšanas minūte.

Mēs iemācījāmies daudz burtu,

Mēs sasniedzām burtus "T".

Ir vārdi, kur "T" ir sākumā,
Pa vidu un beigās.

"T" pārvērtās par antenu

Un es atradu sevi uz jumta

Atbildiet, kas zina

Āmurs klauvē: "Knock-nock"

Burtam “T” esmu vecs draugs.

9. Spēle “Izrunā vārdu”

Dzimšanas dienā līdzskaņiem un patskaņiem tika dāvināti daudzkrāsaini baloni. Jums ir jāsavieno bumbiņas un jāizlasa, ko jūs saņemat.

10. Darbs ar zilbju burtu kasi.

Burtam "T" dzimšanas dienā atnesām kūku (rāda attēlu).

Izveido teikumu: Mēs nopirkām kūku.

11. Darbs burtnīcās. Burta "T" gājiens un ēnojums.

Bērni, piešķirsim burtam "T" tā portretu (bērni apvelk burtu

"T" piezīmju grāmatiņās). Burts “T” tērpies košā tērpā (parādīt attēlu). Bet viņas vienkāršā baltā kleita jūsu piezīmju grāmatiņās izskatās tik neuzkrītoši. Bērni, ēnojiet burtu (bērni ēno burtu “T” ar dažāda veida ēnojumu).

Lai izmantotu prezentāciju priekšskatījumus, izveidojiet Google kontu un piesakieties tajā: ​​https://accounts.google.com


Slaidu paraksti:

Pirmsskolas vecuma bērnu lasītprasmes mācīšana Tēma: Skaņa T - T Izpilda skolotāja-logopēde Nadežda Gennadievna Mileiševa Sanktpēterburga

Spēle “Uzmini”: Logopēds: Šeit ir māja, uzmini, kas tajā atrodas. (mīkla): (Ūsas, aste, bet (kaķis) mazgā tīrāk nekā visi pārējie. Un mazais? (kaķis, kaķēns) - kaķis Toms un kaķēns Tims

Logopēds: ar kādām skaņām mēs nosaucām vārdus? - T un T. - Šodien mēs salīdzināsim šīs skaņas. Divu skaņu salīdzinājums un raksturojums: līdzskaņi. T – ciets, Т – mīksts, apzīmēts ar dažādām krāsām. Mājās (zilā un zaļā krāsā) tika ievietotas skaņas analoģijas (“āmurs klauvē: T-T-T”, “mazs āmurs klauvē T-T-T-T”). Fiziskās audzināšanas minūte. Vārdā ir skaņa - rokas uz augšu, skaņas nav - tupus. Tīģeris, pildspalva, sestdiena, kaķis, trešdiena, stikls, piektdiena, šķīvis, durvis, grāmata, piezīmju grāmatiņa, māja. Spēle “Runāsim skaidri un skaidri, lai viss kļūst skaidrs”, “pabeidz vārdu”: pabeidz vārdu ar zilbi TA vai TY: lopa..., Vi..., Nas..., conf... , mone..., Ka..., Mi..., gāze... , krita..., Kos..., voro..., katls..., Niki..., svi... .

TAS NO UT (valis, kaķis, jestras, halāts)

Teikumu analīze (Tima uzdevums aploksnē, viņš nosūtīja savas fotogrāfijas, lūdza nākt klajā ar priekšlikumu) - spēle “Dzīvais teikums”: kaķēns spēlējas ar bumbiņām. Kaķēns guļ uz zāles. Bērni ņem teikuma vārdu simbolus (“priekšmets”, “darbība”, “mazs vārds” - priekšvārds) un stāv vārdu secībā teikumā, pēc tam to izrunā pēc kārtas. - Vārdu zilbju analīze (uz tāfeles ir diagrammas (mājas ar dažādu logu skaitu) un attēli, kuru nosaukumos ir skaņas T un Т, bērniem jāizvēlas vārds, kas atbilst diagrammai): plakne, cirvis, lietussargs (uzdevums no Toma). - Vārda diagrammas sastādīšana no burtiem TIM, TOM (mēs parakstīsim mājas kaķim un kaķēnam). - Nodarbības kopsavilkums: kas patika, kas bija īpaši interesants?


Par tēmu: metodiskā attīstība, prezentācijas un piezīmes

Nodarbības kopsavilkums par skaņu izrunu un lasītprasmes apmācību sagatavošanās logopēdiskajā grupā....

Lasītprasmes mācīšanas stundas izklāsts “Skaņa P, Pb. Burts P»I. Organizatoriskais brīdis - Mīļi sveicam “Pasaki vārdu ar doto skaņu” (spēle ar bumbu) II. Galvenais posms 1. Mācāmies jaunu...

GCD kopsavilkums ir paredzēts vecāko un sagatavošanas grupu skolotājiem. Mērķis: veidot skolēnos priekšstatu par skaņām [P], [P´], burtu P. Mērķi: Izglītojoši: iemācīt atpazīt grafiku...

Laba diena, mani dārgie lasītāji!

Praktiskais materiāls: mākslinieciskā izteiksme, spēles iepazīties ar burtu T.

burts "T"

Smieklīgi dzejoļi

Vēstule T stāvot uz jumta:

TV mājā vol.

T pārvērtās par antenu

Un es atradu sevi uz jumta.

Tīģeris ir mežonīgs zvērs, bet tomēr

Tīģeris var būt arī kluss:

Tīģeris klusē ar tīģeri,

Jo viņš pats baidās no viņas.

V. Luņins

Petja baidās no tumsas:

Acīmredzot viņš ir mazliet gļēvulis, bērni!

T– antena – virs jumta –

Viņš visu redzēs, visu dzirdēs.

Mēs ieslēdzam televizorus,

Mums nav garlaicīgi pie ekrāniem.

V. Stepanovs

Stāvēja zem vēstules T tramvajs:

Ja gribi iet, nežāvājies!

T izsauc tevi taksī.

Jūs jautājat šoferim -

Viņš jūs ātri nogādās

Tieši uz doto apgabalu.

A. Šibajevs

Tīģeris nopirka televizoru

Labākais jautāja.

"Es tevi mīlu," viņš stingri teica, "

Lai daudz svītru!

Traktoristam - slava laukā,

Un tavs darbs ir skolā.

Ir redzami arī jūsu darbi.

Slava godīgam darbam!

S. Pogorelovskis

Knock-nock! Knock-nock!

Āmurs ir mans labākais draugs.

T pārvērtās par antenu

Un es atradu sevi mājās.

Atbildiet, kas zina:

Kas tas par āmuru?

E. Tarlapāns

Āmurs klauvē: “Klauvē, klauvē!

Vēstule T Es esmu vecs draugs."

V. Stepanovs

Vēstule T tevi aizsegs

No lietus, no sniega, no karstuma.

Trīs varenes pļāpā

Viņi pļāpāja uz slidkalniņa.

Sakāmvārdi un teicieni

1. Darbaspēks baro, bet slinkums lutina.

2. Pacietība un darbs visu sasmalcinās.

3. Neesiet pārsteidzīgi, bet esiet pacietīgi.

4. Gļēvulis baidās no savas ēnas.

5. Tas, kuram patīk strādāt, nevar sēdēt dīkā.

Tīra runa

Spēles

Spēle "Kas ir uzmanīgs?"

Atrodiet to pašu skaņu vārdos: tīģeris, kleita, kaķis, šķīvis, pavedieni.

Spēle "Vēstule ir pazaudēta".

Ievietojiet trūkstošos burtus: ka - ok, s - uk, ais -, ko -, kus - s, ni - ki, kana -, kis - i.

Spēle "Atrodi vārdu vārdā."

Tīģeris ( šaušanas galerija), teniss ( ēnas), naktsgaldiņš ( skapis, punkts, muca), pīles
(punkti, brilles, valis, kaķis).

Spēle "Zilbju izsole".

1. Padomājiet vārdus ar zilbēm ta- (šķīvis, čības, deja, Tanya, tarakāns, kupons), tie- (teātris, telefons, ēnas, rati, ķermenis).

2. Nosauciet to bērnu vārdus, kuriem ir zilbes to-, ta-, -nya, ma-, -ra, -sya. (Tonija, Toms, Tanja, Tosja, Tamāra.)

Spēle "Burvju ķēde".

1. Izveidojiet vārdu ķēdi, mainot tos pa vienam burtam.

Pašreizējais - tātad - tur - baseins.

2. Izveidojiet vārdu ķēdi, kurā iepriekšējā vārda pēdējais burts ir nākamā vārda sākums.

Tīģeris – birzs – stārķis – ēna.

Spēle "Saki vārdu".

Es esmu trokšņa, klauvēšanas antonīms, Bez manis tu cietīsi naktī.

Es esmu par atpūtu, miegu,

Es sevi saucu... (klusums).

Pāri debesīm barā

Somas ir pilnas ar caurumiem,

Un dažreiz tas notiek:

No maisiem tek ūdens.

Labāk slēpsimies

No cauruma... (mākoņi).

Mūsu draugs ir tepat, Viņš aizvedīs visus mājās pēc piecām minūtēm.

Ei, sēdies, nežāvājies,

Dodos prom… (tramvajs).

- Kāpēc šī govs?

Vertikāli apstrīdēts? –

Gaismas Vova atbild:

- Tas ir ļoti vienkārši,

Šis ir bērns

Tas pats… (teļš).

* * *Tas var būt dziļi

Tas var būt mazs.

Tomēr šī nav upe.

Viņas vārds ir... (plāksne).

* * *Kādu iemeslu dēļ spēlēm nav laika,

Ja viņš klīst apkārt... (tīģeris)

I. Gamazkova

Vienmēr jābūt kārtībā

Tava skola... (piezīmju grāmatiņas).

Spēle "Atrodi vārdus".

1. Kreisajā pusē ierakstiet vārdus, kas beidzas ar burtu “T”, un labajā pusē vārdus, kas sākas ar burtu “T”.

-- T -- -

- - - T - - -

- - - - T - - - -

Atbilde: kaķis, strāva; kurmis, tvertne; pilots, cirvis.

2. P i r a m i d a.

Spēle "Rakstīšanas mašīna".

Izveidojiet pēc iespējas vairāk vārdu no vārda transports burtiem.

Atbilde: kūka, kabelis, rumpis, sports, ceļš, mute, deguns, miegs, pakāpe, ziņojums.

Spēle "Anagrammas".

Siltumnīca ( pogcaurums), tvertne ( apmales), produkts ( novārījums, vemšana), pašreizējais ( kaķis), kabelis ( rumpis), kurtuve ( kapuci), tropisks ( portiks), tumšs ( māte).

Krustvārdu mīkla

1. Maģiskais kvadrāts.

2. Visi vārdi, kas sākas ar burtu “T”.

Atbilde: tunelis, mīkla, zīmogs, Teremok, klusums, teātris, tramvajs

Šarādes

Mainīgie

Teātris kūst. Tas ir šeit.

puzles

Pūkaina vate kaut kur peld Jo zemāk vate, jo tuvāk lietus.

(Mākonis.)

Mans lietussargs iet ar mani

Tas aizsegs citu no saules,

Un es - nekādā gadījumā.

(Ēna.) G. Vieru

Viņa mirst rudenī

Un atkal pavasarī tas atdzīvojas.

Bez tā govīm ir problēmas,

Viņa ir viņu galvenais ēdiens.

(Zāle.)

Kas cēlās agri rītausmā,

Vai ar arklu uzarāt lauku?

(Traktora vadītājs.)

Sienāzis čivina

Viņš vēlas runāt.

(Tālrunis.)

Uz mūsu jumta sēž rūķītis un katru dienu debesis kūp.

(Caurule.)

Es esmu stiprāks par desmit zirgiem

Kur pa laukiem staigāšu pavasarī, -

Vasarā maize stāvēs kā siena.

(Traktors.)

Melnās avis

Es izgāju uz lieveņa,

Es aizskrēju aiz žoga

Lēca pāri kalnam

Upe, lauks, birzs, mežs...

Un tas sasniedza debesis!

(Mākonis.)

Burvju spogulis

Visa pasaule mums rādīja.

(TV.)

Ir celms, ir slinkums vārdā.

(Ronis.)


    Sagatavošanās skolai nav viegls uzdevums, un tas jāsāk ar burtu apguvi, izmantojot tiešsaistes spēli “A burta apguve”. Kā jūs zināt, alfabēts sākas ar burtu A, tāpēc mēs vispirms iemācīsimies rakstīt. Apvelciet zaļos punktus, lai uzzinātu jaunu alfabēta burtu


    Lai pareizi sagatavotos skolai, jums labi jāiemācās alfabēts, un zibatmiņas spēle “Burta apguve” jums palīdzēs. Otrais alfabēta burts ir B, un, lai atcerētos, kā tas ir rakstīts, ir pareizi jāiekrāso visi zaļie punkti. Lai nostiprinātu materiālu, atrodiet visus burtus B, kas atrodas


    Ja jūsu bērns vēl nav pietiekami labi apguvis burtus, ir pienācis laiks ieslēgt tiešsaistes spēli “Mācīties burtu R”, jo tas mums šodien ir jāmācās. Ekrānā redzēsit zaļus punktus, kas palīdzēs bērnam atcerēties tā formu. Lai konsolidētu materiālu, atrodiet piecus burtus P vidējais


    Lai pareizi sagatavotos skolai, jums labi jāiemācās alfabēts, un zibatmiņas spēle “Burta P apguve” jums palīdzēs. Šis ir diezgan izplatīts alfabēta burts, un, lai atcerētos, kā tas ir rakstīts, jums pareizi jāiekrāso visi zaļie punkti. Lai konsolidētu materiālu, atrodiet visu


    Sagatavošanās skolai nav viegls uzdevums, un tas jāsāk ar burtu apguvi, izmantojot tiešsaistes spēli “Learning the Letter O”. Šis burts ļoti bieži parādās vārdos, tāpēc ir svarīgi iemācīties to pareizi uzrakstīt. Apvelciet visus zaļos punktus, lai uzzinātu jaunu alfabēta burtu. Tad vajag


    Nākamais burts, ko jūsu bērns iepazīs, izmantojot tiešsaistes spēli “Burta D apguve”, ir alfabēta sestais burts. Apvelciet visus zaļos punktus, lai atcerētos, kā tas ir rakstīts, un pēc tam nostipriniet iegūto materiālu, pareizi noklikšķinot uz katra no attēlā redzamajiem burtiem D.

Nodarbības mērķis: pētām burtu T, lasīšanas prasmes veidošanos, runas prasmju attīstību, fonēmiskās izpratnes pilnveidošanu, elementāru grafisko prasmju pamatus.

  • iepazīstināt pirmsskolas vecuma bērnu ar burtu T un pareizu skaņas izrunu;
  • iemācīt rakstīt burtu T kvadrātā;
  • radīt interesi mācīties dzejoļus un mīklas.

Toļai iedeva bungas. Tolja sit ar nūjām pa bungu, un bungas klauvē: ta-ta-ta!..

  • Kā sit bungas?
  • TA - kāda šeit ir pirmā skaņa?
  • Kam iedeva bungas?
  • Kāda ir vārda TOLYA pirmā skaņa?

Nosauciet to, kas parādīts zemāk esošajos attēlos:

Ķirbju Čības Mākoņi Tīģeris

Kāda ir pirmā skaņa vārdā čības? - ĶIRBIS?

Kad izrunājam skaņu [t], mēles gals ietriecas “bumbuļos” aiz augšējiem zobiem. Saki: T!

Mēles gals skar bumbuļus un neļauj gaisam brīvi izkļūt no mutes, kad mēs izrunājam skaņu [t].

  1. Patskaņa vai līdzskaņa skaņa [t]?
  2. Kādas citas līdzskaņu skaņas jūs jau zināt?
  3. Vai mēs izrunājam skaņu [t] ar vai bez balss?

Lūdzu, atcerieties: līdzskaņu skaņas, kuras mēs izrunājam bez balss, sauc par bezbalsīgajiem līdzskaņiem. Skaņa [t] ir bezbalsīgs līdzskaņs.

Kādas citas bezbalsīgas līdzskaņas skaņas jūs zināt? ([x], [n])
Līdzskaņu skaņas, kuras mēs izrunājam ar savām balsīm, ir balsu līdzskaņi.
Kādu līdzskaņu skaņu jūs jau zināt? ([m])

Aktivitāte: Drukājiet burtu T pirmsskolas vecuma bērniem

Paskaties uz burtu T. Kā izskatās šī vēstule? (Uz lietussarga, sēnītes.) Izveidojiet burtu T no plaukstām un ierakstiet burtu T gaisā un vienu reizi savā piezīmju grāmatiņā uzmanīgi šūnās ar vienkāršu zīmuli vai lodīšu pildspalvu.

Gadījumos, kad bērnam tiek lūgts uzrakstīt veselu burta, zilbes vai vārda rindu, pieaugušais rindas sākumā dod rakstīšanas paraugu.
Ja pirmsskolas vecuma bērnam ir grūtības, tad pieaugušais var uzzīmēt divas aptuvenas līnijas vai likt atskaites punktus, kurus bērns savienos ar līnijām, vai uzrakstīt visus burtus, un bērns tos vienkārši apvelēs citā krāsā. Šajā apmācības posmā kaligrāfiju nevajadzētu pieprasīt.

Turpiniet teikumu

Pāri debesīm barā
Somas ir pilnas ar caurumiem,
Un dažreiz tas notiek:
No maisiem tek ūdens.
Labāk slēpsimies
No bedres... (mākonis).

Es esmu trokšņa, klauvēšanas antonīms,
Bez manis tu cietīsi naktī.
Es esmu par atpūtu, miegu,
Es sevi saucu... (klusums).

Vienmēr jābūt kārtībā
Tava skola... (piezīmju grāmatiņas).

Lai būtu kur rakstīt,
Skolā mums vajag... (piezīmju grāmatiņa).

Esiet vārda sākumā, punkts.
Lasām... (zariņš).
Ja tā, tad... (siets).
Kā no vārda zariņš
Vai jūs saņēmāt sietu?

Pasaka par burtu T

TV skatītājs Timka
Papa Tīģeris nopirka televizoru, un likās, ka tīģerēns Timka būtu nomainīts.

Timka! - no rīta viņam kliedz tīģerēni.
- Ejam spēlēt.
“Liec mani mierā,” nomurmina Timka, “šeit rāda!”

Un televīzijā toreiz rādīja, kā pareizi pagatavot ķirbi. Tad Timka paskatījās, cik veselīgi ir ēst biezpienu un cik kaitīgi ir ēst prusaku. Pēc tam puiši baltās čībās trīs stundas spēlēja tenisu. Tad tantes aicināja visus gribētājus strādāt tramvaju un trolejbusu depo. Tad traktors izvilka biezās caurules un ielika tās tranšejā. Tad Timkam tā sāpēja galva, ka nācās dzert tabletes.

Timka guļ uz pufas ar termometru, bet neizslēdz televizoru. Vakarā, kad sāka rādīt par teļiem (Timkam bija grūti saprast, ko), pēkšņi pa televizoru kaut kas nosprāga un uzsprāga!

Un kļuva tumšs un tumšs. Timka nolidoja no pufas un devās pie telefona:

Sveiki sveiki! Komandas uguns... Televizors eksplodēja! Ko darīt?
"Izmetiet viņu ārā," tīģera tētis drūmi sacīja, kad viņš ienāca, "un pērt tevi."

Mīklas bērniem, kas sākas ar burtu T

Viss Visums tajā dzīvo,
Bet tā ir parasta lieta.
(TV)

Es pagriezīšu maģisko apli -
Un mans draugs mani dzirdēs.
(tālrunis)

Nav roku, nav kāju, bet viņš kāpj kalnā.
(Mīkla)

Tagad es esmu būrī, tagad esmu rindā.
Droši rakstiet par mani.
Var arī zīmēt.
Kas es esmu?
(Piezīmju grāmatiņa)

Viņi nebaro mani ar auzām,
Viņi nebrauc ar pātagu,
Un kā tas arkls -
Velkot septiņus arklus.
(Traktors)

Loki, loki,
Atnākot mājās, viņš izstiepsies.
(Cirvis)

Skrienu, turēdamies aiz vadiem
Es nekad nepazudīšu.
(trolejbuss)

Sarauc uzacis, sarauc pieri,
kritīs asarās -
Nekas vairs nepaliks.
(mākonis)

Pūkaina vate kaut kur peld.
Jo zemāka vilna, jo tuvāk lietus.
(mākonis)

Virs tevis, virs manis
Garām aizlidoja maiss ar ūdeni.
Ieskrēja tālā mežā -
Viņš zaudēja svaru un pazuda.
(mākonis)

Ērglis lido pāri zilajām debesīm,
Spārni izplesti
Saule bija aizklāta.
(mākonis)

Zelta galva ir liela un smaga.
Zelta galva apgūlās atpūsties.
Galva liela, tikai kakls tievs.
(Ķirbis)

Sakāmvārdi un teicieni, kas sākas ar burtu T

Gļēvulis uzskatīs prusaku par milzi.
Gļēvulis baidās no savas ēnas.
Darbaspēks baro, bet slinkums lutina.
Pacietība un darbs visu sasmalcinās.
Darba barība un apģērbs.
Tas, kuram patīk strādāt, nevar sēdēt dīkā.
Lai apgūtu smagu darbu, nepieciešami trīs gadi, bet slinkuma apguvei tikai trīs dienas.
Dzīve ir grūta tiem, kas bēg no darba.
Kas nekautrējas jautāt, tas daudz ko iemācīsies, tas aizmirsīs to, ko zināja.
Tam, kurš vēlas daudz uzzināt, jāguļ mazāk.
Kur ir bungler un rube, tur nav peļņa, bet zaudējumi.
Lasīt prot nevis tas, kurš prot lasīt, bet gan tas, kurš klausās un saprot.
Ilgi dzīvo nevis tas, kurš daudz zina, bet gan tas, kurš daudz mācījies.

Smieklīgi dzejoļi par burtu T bērniem

Laba grāmata ir pieradusi pie cieņas.
Un viņš lasīšanas laikā saņem A,
Kurš jau kopš bērnības ir bijis liels lasīšanas cienītājs?
Un tāpat kā mani vecākie es esmu pieradis lasīt grāmatas.
(Jā. Kozlovskis)

Tīģeris nopirka televizoru
Labākais jautāja.
"Es tevi mīlu," viņš stingri teica,
Lai daudz svītru!
(G. Vieru)

Kas ir teleskops?
Tīģeris jautāja
Saraucu pieri.
- TV?
Kāds vārds? -
Es nekad neesmu dzirdējis par tādu tukānu.
(G. Satīrs)

Petja baidās no tumsas:
Viņš, acīmredzot, ir mazliet gļēvulis, bērni!
(B. Timofejevs)

Tīģeris ir mežonīgs dzīvnieks.
Bet tāpat
Arī tīģeris var būt kluss.
Tīģeris klusē ar tīģeri,
Jo viņš pats baidās no viņas.
(V. Luņins)

Tīģera mazulis
Čau, nestāvi pārāk tuvu -
Es esmu tīģeris, nevis incītis.
(V. Majakovskis)

Mākoņi satikās viens ar otru
Sapulcējās vienā lokā
Un viņi raudāja pār pļavu.
Vai no prieka?
Aiz bailēm?
No kā?
Es nevarēju uzzināt.
(F. Bobiļevs)

Zilonis
Zilonis sver trīs simti tonnu:
Ton - auss.
Ton - kāja,
Tieši tā, mazulīt!
(G. Ciferovs)

Nodarbības kopsavilkums:

  1. Jaunu vārdu izruna palielina pirmsskolas vecuma bērna vārdu krājumu, attīsta runu un atmiņu.
  2. Šūnu vingrinājumi attīsta roku smalko motoriku.
  3. Mīklas attīsta bērnu inteliģenci, spēju analizēt un pierādīt. Mācot bērnus, lai palielinātu interesi sarežģītu uzdevumu veikšanā, skolotāji izmanto mīklas.
  4. Dzejoļi ietekmē ne tikai atmiņas attīstību. Ir pierādīts, ka, katru dienu iemācoties dažas rindiņas, smadzenēs parādās jauni neironu savienojumi un palielinās jūsu vispārējās mācīšanās spējas.