Akcie našej školy sú v anglickom jazyku. Mimoškolská aktivita v angličtine

Mestská autonómna všeobecná vzdelávacia inštitúcia

Lýceum č.1 pomenované po A.S. Puškin

Tomsk

Metodický rozvoj vyučovacej hodiny hry a mimoškolských aktivít v anglickom jazyku pre žiakov 8.-11

pripravený

učiteľ angličtiny

Akhunzyanova Alfiya Vagyzovna

Tomsk

2014

Cieľ:

Zvýšte motiváciu a záujem študentov o výučbu angličtiny.

Úlohy:

Vzdelávacie - nácvik lexikálnych a gramatických zručností, zlepšenie schopnosti počúvať, aktualizácia materiálu špecifického pre danú krajinu, rozšírenie obzorov.

Vzdelávacie - rozvoj kognitívnej činnosti, tvorivosti, logického myslenia, jazykového hádania.

Vzdelávacie - pestovanie rešpektu ku kultúre študovaného jazyka, vytváranie priateľského postoja k sebe navzájom.

Vybavenie : PC, multimediálny projektor, plátno, prezentácie Power Point , kartičky s úlohami, ceny pre víťazov, hudobná úprava.

Predbežná príprava

Hra pozostáva zo siedmich súťaží, medzi ktorými je hudobná prestávka (prednes piesne v angličtine). Na účasť v hre sú študenti vopred rozdelení do troch tímov po 5 ľudí. V každom tíme si študenti vyberú kapitánov, vymyslia názvy tímov, heslá a emblémy. Porota je vybraná zo žiakov triedy. Na konci každej súťaže odovzdajú kapitáni družstiev kartičky so splnenými úlohami členom poroty na overenie. Porota zhrnie priebežné výsledky a na konci hry vyhlási víťazný tím a uskutoční sa slávnostné odovzdávanie cien

Priebeh udalosti

    Organizácia času

Dobré ráno, moji milí chlapci a dievčatá!

Som rád že ťa vidím.

Vitajte v našej súťaži „Učenie angličtiny je zábava“. Máme tri tímy. Budete mať rôzne úlohy. Porota vám dá skóre. Na konci súťaže sa dozvieme, kto sa stal víťazom. Takže, nech " s začína . Prajem Vám veľa šťastia ! Učiteľ privíta žiakov a oboznámi ich s pravidlami hry.

II . Súťaž "Reprezentácia tímov"

Tímy sa striedajú na pódiu a prezentujú svoje meno, motto a emblém. Porota hodnotí túto súťaž päťbodovým systémom.

III .Súťaž "Gramatický mozgový krúžok"

Dostanete kartičky s testami. Vašou úlohou je vybrať správny variant a zakrúžkovať ho. vy mať 3-4 minút . Úlohou účastníkov je zakrúžkovať správnu odpoveď. Na dokončenie úlohy máte 3-4 minúty. Za prvú úlohu dostanú tímy maximálne 10 bodov.

    Čo( sú Je) správy?

    Čo ( a /-) nádherné počasie !

    (A/The) žena, ktorá tam stojí, je moja teta.

    Preložili ste text (už/ešte) ?

    Máte radi milostné príbehy (robiť/nerobiť) ty?

    Je unavený, pretože on (mal) v poslednej dobe tvrdo pracoval?

    Povedala nám to (bude/bude) prísť.

    (mať / mal) uvarili ste večeru, kým prišli hostia?

    Moja matka ma robí (urobiť/urobiť) domácu úlohu každý deň.

    Tie zvuky (výborne/výborne) .

kľúče : 1. je; 2.-; 3.; 4. ešte; 5. nie; 6. má; 7. by; 8. mal; 9. robiť; 10.skvelý

IV . Súťaž "Kvíz" ( pozri prezentáciu č. 1)

Je čas urobiť si kvíz. Je zaujímavé zistiť, či viete o Veľkej Británii a Londýne. Musíte vybrať správnu možnosť. Máte desať minút.Tímy sú pozvané, aby sa zúčastnili regionálneho kvízu “Čo viete o Veľkej Británii a Londýne . Učiteľ ukazuje snímky. Kapitáni tímov striedavo čítajú otázky a tri možné odpovede. Úlohou účastníkov je vybrať jednu možnosť odpovede. Na dokončenie úlohy máte 10 minút. Maximálne skóre v tejto súťaži je 25 bodov.

kľúče : 2.c; 3.b; 4.a; 5.b; 6.c; 7b; 8.a; 9.c; 10.c;11. a; 12b; 13.a; 14b; 15.c; 16.c; 17.a; 18b; 19.c; 20.c; 21.c; 22.a; 23.a; 24.a; 25.c; 26.c;

V . pamiatky Londýna (pozri prezentáciu č. 2)

Dostanete špeciálnu úlohu. Úlohou pre vás je vybrať 10 obrázkov, ktoré zobrazujú pamiatky Londýna a pomenovať ich. vy mať 5 minút . Učiteľ predvádza diapozitívy zobrazujúce svetové atrakcie.

Úlohou tímov je vybrať 10 obrázkov zobrazujúcich pamiatky Londýna a pomenovať ich. Tímy si na kartičky zapíšu číslo snímky a názov atrakcie. Na dokončenie úlohy máte 5 minút. Maximálneskóre -10.

kľúče : 3-Snemovne parlamentu; 6 - The Tower of London; 9 - Britské múzeum; 11 - Big Ben; 12 - Buckinghamský palác; 14 - Londýnske oko; 16-vežový most; 17 -Katedrála sv. Pavla; 19 - Trafalgarské námestie; 20-Westminsterské opátstvo;

VI. konkurencia « Pieseň »

Teraz si vypočujete pesničku a zapíšete si chýbajúce slová na kartičky. Pesničku budete počúvať dvakrát. Buďte opatrní, prosím.

Tímy dostanú kartičky so slovami piesne, v ktorej niektoré slová chýbajú. Úlohou pre žiakov je vypočuť si zvukovú nahrávku a zapísať chýbajúce slová. Skladba sa hrá dvakrát.

Maximálne skóre je -10. Na túto súťaž je vyčlenených 10 minút.

Žiadny nový rok1) ……….
Žiadne sladkosti v čokoláde 2) ……..
Žiadna prvá jar
Žiadna pieseň na spievanie
V skutočnosti je tu len ďalší 3) ……… deň
Aprílový dážď
žiadne kvety 4) ………
Žiadna svadobná sobota v mesiaci jún
Ale čo to je
Je niečo pravda
Skladá sa z týchto 3 slov
To vám musím povedať

Len som zavolal povedať
Ľúbim ťa
Len som zavolal povedať
Koľko ja5)……
Len som zavolal povedať
Ľúbim ťa
A myslím to z duše

Žiadne leto nie je vysoké
žiadny teplý júl
č6)……. mesiac zasvieti jednu nežnú augustovú noc
žiadna jeseň 7) ………
žiadne padajúce lístie
Nie je ani čas, aby vtáky odleteli na juh 8)……
Žiadny piesok Váhy
Žiadny Halloween
Nie vďaka všetkým Vianociam 9) …….
Ty prinesieš
Ale čo to je
myslel starý tak nový
naplniť svoje 10)…….
Ako žiadne 3 slová, ktoré by nikdy nedokázali.

Len som zavolal povedať
Ľúbim ťa
Len som zavolal povedať
Koľko ja.....
Len som zavolal povedať
Ľúbim ťa
A myslím to z duše

kľúče : 1. oslavovať 2. rozdávať 3. obyčajný 4. kvitnúť 5. starať sa 6. úrodu 7. vánok 8. obloha 9. radosť 10. srdce

Teraz máme odpočinok. Nechaj'ssingthissong.

Hudobná pauza – žiaci spievajú túto pieseň.

VII. konkurencia « Príslovia »

Chcem, aby si vymyslel 10 prísloví a preložil ich. vy mať 10 minút .

Učiteľ vyzve tímy, aby vytvorili 10 prísloví a preložili ich. Každý tím dostane sadu 20 kariet. Na dokončenie tejto úlohy máte 10 minút. Maximálne skóre - 20.

    Žiť a učiť sa

    chute sa líšia

    Východný alebo západný domov je najlepší

    Zajtra je nový deň

    Nie je všetko zlato, čo sa blyští

    Lepšie neskôr ako nikdy

    Bez práce niesu koláče

    čas sú peniaze

    Niet dymu bez ohňa

    Priateľ v núdzi je skutočný priateľ

    Žiť a učiť sa

    Neexistujú žiadni súdruhovia pre chuť a svetlo (o chutiach sa nehádajú)

    Byť hosťom je dobré, ale byť doma je lepšie

    Zajtra je nový deň

    Nie je všetko zlato, čo sa blyští

    Lepšie neskôr ako nikdy

    Bez problémov nevytiahnete ani rybu z jazierka (rád jazdíte, radi vozíte sane, voda netečie popod ležiaci kameň)

    Čas sú peniaze

    Niet dymu bez ohňa

    Priateľ v núdzi je skutočný priateľ

VIII . konkurencia « SZO viac »

Je čas splniť poslednú úlohu našej súťaže. Dostanete dlhé slovo. Úlohou pre vás je vymyslieť čo najviac krátkych slov z daného. Môžu to byť rôzne časti reči. Máte 5 minút.

Učiteľ upriamuje pozornosť žiakov na kľúčové slovo -sladké srdce .

Úlohou tímov je poskladať z daného slova čo najviac krátkych slov. Na dokončenie tejto úlohy máte 10 minút. Družstvá získavajú body podľa počtu správne zložených slov.

IX. Zhrnutie výsledky .

Dobre, dostali sme sa ku koncu našej súťaže. Je zaujímavé zistiť, ktorý tím je dnes víťazom. Gratulujem! Dobre ste urobili! Ďakujem veľmi pekne za lekciu! Dobre- zbohom ! Učiteľka ďakuje deťom za ich prácu, porota zhrnie výsledky súťaže a zablahoželá víťazom.

Zoznam použitej literatúry:

1. Dzyuina E. V. Herné hodiny a mimoškolské aktivity v angličtine: ročníky 10-11, 2007.

2. Pieseň"Práve som ti zavolal, aby som ti povedal, že ťa milujem" (Stevie Wonder)

Mimoškolská aktivita v anglickom jazyku v 5. ročníku

« angličtina je zábava

Ciele:

    Zvýšiť záujem študentov o študovaný predmet;

    Aktivujte predtým naučený materiál hravou formou;

    Formovať zručnosť tímovej práce, schopnosť aplikovať získané poznatky v praxi;

    Pestujte si pocit vzájomnej podpory a rešpektu.

Trávenie času: 45 minút.

Členovia: 3 tímy (6 ľudí z každej podskupiny).

Vybavenie: karty úloh

Príprava na podujatie:

1) Študenti si vopred vymyslia názov tímu, motto a znak. Fanúšikovia pre tímy pripravia aj plagát s emblémom tímu, ktorý budú držať počas súťaže na podporu svojho tímu;

2) Žiaci opakujú príslovia a príslovia v angličtine a ich ruské ekvivalenty;

2) Učiteľ si musí vopred pripraviť podklady a vysvedčenia na prezentáciu víťazom.

Plán podujatia:

    úvod

    Úloha 1.Zahrievanie- hore.

    úloha 2. test. + Hra s divákmi “Antonymá

    Úloha 3. Nájdite slová.+ Hra s divákmi "Moja škola"

    Úloha 4.Obľúbené kreslené postavičky.

    Úloha 5. Hra „Kto sa chce stať milionárom?“

    Reflexia.

Čo si kúpiť

Priebeh udalosti:

    Uvítací prejav pani učiteľky:

učiteľ: - Dobrý deň, chlapci a dievčatá! Som rád že ťa vidím. Dnes si dáme veľmi vtipnú súťaž "Angličtina je zábava!". Nechajspozdraviťkaždýtím. Thetím“…. ”

Učiteľ zavolá postupne každý tím. Každý tím sa predstaví akoukoľvek formou (zborne vykričte meno a motto, ukážte emblém).

učiteľ:- Ďakujeme žiaci. Začnime našu súťaž. Prajem Vám veľa šťastia. Thenajprvúlohou je uhádnuť hádanky.

    úloha 1.

otepľovanie hore .

Tímy sa striedajú pri dokončovaní básne anglickým slovom. Za každú správnu odpoveď dostane tím 1 bod.

učiteľ:- Prečítam 3 malé básne pre každý tím a musíte to ukončiť anglickým slovom. Za každú správnu odpoveď môžete získať 1 bod. Na prípravu máte len 1 minútu.

Vytvorte karty - N.N.

Karty rozdávajte 1 minútu, zbierajte ich o minútu.

Každé ráno vo vtáčej škole,

Učí všetky kurčatá spievať.

(učiteľ - učiteľ)

Večera je pripravená u pani Ableovej,

Hostia sú už pokrytí okrúhlym ...

(stôl)

Neprespávajte na lekciu

Začíname noc...

(hodiny)

V letnej záhrade pre deti budú zbierať

Sladké a chutné, zdravé pre každého...

(ovocie - ovocie)

Všetci to potrebujeme na obed

Nadýchané, chutné, čerstvé...

(chlieb)

V klietke lev vrčí, vydáva hluk,

Na večeru...

(mäso)

Horíme od tepla!

Ach daj nám...

(zmrzlina)

Zjem to aspoň pohár -

Lahodné jahody...

(džem)

Chutí sladkokyslo

Vitamínový nápoj...

(šťava)

Antonymá » .

učiteľ: - Chlapci a dievčatá, poďme si trochu zahrať hru "Antonymy". Poviem to slovo a vy musíte povedať jeho antonymum, jeho opačné slovo.

Slová:
Ahoj-zbohom, veľký-malý, láskavý-nahnevaný, áno-nie, čierno-biely, dlhý-krátky, špinavo-čistý, zlý-dobrý, veselý-smutný.

    Úloha 2

test

Každý tím dostane testovaciu kartu. Zakrúžkujte správnu možnosť. Čas na vyplnenie karty: 5 minút.

Prečítajte si list a povedzte, koľko ľudí je v tejto rodine.

Drahá Jane,

Dobrý deň, volám sa Helena a som z Anglicka. Chcel by som byť tvojou priateľkou. Mám sestru. Volá sa Patty. Je vydatá a jej manžel sa volá Mark. Majú domáceho psa. Jeho názov je Scamp. Môj otec je lekár. Volá sa Peter. Moja mama je učiteľka. Volá sa Pamela. Máš nejakých bratov alebo sestry? Povedzte mi, prosím, ich mená v liste. V ďalšom liste vám pošlem fotografiu našej rodiny. Prosím napíšte čoskoro.

Láska, Helen

A) 4

B) 5 ( správny )

C) 6

D) 7

E) 3

    Úloha 3

Nájsť a slová .

Na snímke je tabuľka, v ktorej musíte nájsť slová:mrkva, banán, šťava, mäso, ryby, zemiaky, mlieko, jablko, voda, čokoláda, chlieb. Za každé nájdené slovo dostane tím 1 bod.

učiteľ:- Ďalšou úlohou je nájsť 11 slov na tému „Jedlo“. Poďme začať!

    Úloha 4

Obľúbené kreslené postavičky.

Tímy musia spojiť časti mien kreslených postavičiek. Úlohu vykonávajú všetky príkazy súčasne a pracujú na prenosných počítačoch
učiteľ : Dovyvedieťkarikatúrahrdinovia? Teraz by mal každý tím spájať mená kreslených postavičiek na 1 minútu. Pracujte vo svojich zošitoch!

a) Kačica Robinson b) Pú Donald c) Pan Macko d) Myš Peter e) Crusoe Mickey.

Kým tímy plnia úlohy – hra s divákmi “ môj škola » .

Hra s divákmi

slová o škole

    Úloha 5

Učiteľ: Ďalším krokom je zahrať si hru „Kto sa chce stať milionárom?“

dajasprávnyodpoveď.

Úloha „Kto chce byť milionárom?“.

Tímy si z ponúknutých odpovedí vyberú správnu odpoveď. Úloha sa vykonáva všetkými príkazmi súčasne.

1. Hlavným mestom Veľkej Británie je:

a) Moskva b) Londýn c) Paríž d) New York

2. Tradičné anglické domy majú zvyčajne:

a) 1 podlažie b) 2 podlažia c) 3 podlažia d) 4 podlažia

3. Kde muži nosia sukne (kilty)?

a) Amerika b) Škótsko c) Taliansko d) Rusko

4. Nie je nič pohodlnejšie,

Ako môj byt...

Všetko je útulné a známe,

Na stene je obraz…

Aby som vedel čas

Sú tam veľké hodiny...

a) haus, obrázok, klock;

b) byt, obraz, hodiny;

c) Byt, obrázok, hodiny;

d) Let, obrázok, klok.

5. Kde môžeš vidieť kengura?

a) India b) Austrália c) Ukrajina d) Kanada

6. Zajačik je symbolom:

a) Halloween b) Narodeniny c) Vianoce d) Veľká noc

7. Doplňte chýbajúce slovo.

V Petrohrade je veľa...

a) včera b) múzeá c) týždeň d) počítač

    Reflexia.

Reflexia prebieha takto: tí študenti, ktorým sa hra páčila, spievajú spolu s pirátskou piesňou „Yo-ho-ho! ...“

    Zhrnutie, ocenenie.

Tento zdroj obsahuje náčrt mimoškolskej aktivity a prezentáciu s názorným materiálom špecifickým pre danú krajinu o črtách tradícií oslavovania Nového roka v rôznych krajinách. Tento metodický rozvoj je možné využiť aj mimo vyučovania – na novoročné prázdniny v 5. – 6. ročníku s cieľom rozvíjať kognitívne záujmy a tvorivý potenciál študentov študujúcich cudzí jazyk.

Prezentácia je venovaná štúdiu jedného z aspektov britskej kultúry – zvláštnostiam prípravy a slávenia Vianoc. Žiaci by sa pri učení cudzieho jazyka mali zoznámiť s osobitosťami kultúry a života národov iných krajín. Prezentácia „Tradície slávenia Vianoc vo Veľkej Británii“ bude zaujímavá a užitočná pre každého, kto sa začína učiť cudzí jazyk.

Tento článok navrhuje otázky o Anglicku, Rusku a Amerike v oblasti geografie, hudby, umenia, politiky, literatúry, zaujímavých faktov, kráľovských rodín a slávnych ľudí. Otázky sú v hlavnej prezentácii „Vaša vlastná hra“ rozdelené do 3 častí.

Interaktívna kvízová hra „Čo chýba?“ / „Čo chýba na obrázku?“ - tímová alebo individuálna hra v angličtine na motívy populárnej hry „Where is the logic?“. Vývoj je určený pre žiakov 6. – 9. ročníka.
Kvíz rozvíja komunikatívnu kompetenciu žiakov v anglickom jazyku, pozornosť a postreh. Naučte sa vysvetľovať slová v angličtine. Okrem toho si študenti zaujímavým a vzrušujúcim spôsobom upevňujú látku preberanú na tému „Sights of London“ (6 obrázkov).

Cieľová skupina: pre 7. ročník

Interaktívna tímová hra-kvíz „Polyglot“ je určená pre žiakov 5. – 11. ročníka škôl s hĺbkovým štúdiom anglického jazyka. Pre žiakov študujúcich druhý cudzí jazyk (francúzština, nemčina, španielčina) od 5. ročníka. Dá sa využiť pri mimoškolskej činnosti a mimoškolskej činnosti v cudzích jazykoch. Ak škola neštuduje druhý cudzí jazyk, všetky otázky je možné klásť len v angličtine (tabuľka pre prednášajúceho je priložená).
Žiaci si zábavnou formou rozvíjajú komunikatívnu kompetenciu, učia sa pracovať v tíme, počujú sa. Pomocou tohto rozvoja si chalani zopakujú v cudzom jazyku odovzdanú látku z regionalistiky, dejepisu, geografie a učia sa veľa nového zaujímavou a vzrušujúcou formou.
Študenti sa kvízu vždy aktívne zúčastňujú a s veľkým záujmom odpovedajú na otázky. Táto hra dáva príležitosť vyjadriť sa všetkým účastníkom s rôznou úrovňou znalostí cudzích jazykov.

Cieľová skupina: pre 9. ročník

SW. kolegovia! Tento zdroj je mimoškolská aktivita, ktorú je možné vykonávať na záverečnej hodine v 6. ročníku alebo mimo vyučovania.

Účelom podujatia je zovšeobecniť, systematizovať a rozšíriť sociokultúrne poznatky na tému „Spojené kráľovstvo Veľkej Británie a Severného Írska“, zvýšiť úroveň motivácie pri učení sa jazyka, chuť učiť sa nové veci.

Študentom odporúčame navštíviť nasledujúce stanice: História, Múzeá, Pamiatky, Šport, Parky, Tradície. Na každom stanovišti deti čakajú rôzne úlohy. Prezentácia obsahuje množstvo názorného materiálu a doplnkových informácií. Toto podujatie je možné uskutočniť pre tímy aj pre individuálnu účasť študentov.

Zdroj obsahuje zhrnutie udalosti s navigáciou cez snímky prezentácie. Prezentácia obsahuje snímky obsahujúce správne odpovede. Priložený je aj zvukový súbor, ktorý nie je súčasťou prezentácie, ale môže byť zahrnutý samostatne na pozadí, keď študenti plnia úlohy. Samostatne sú priložené texty zadaní. Správne odpovede na úlohy nájdete nielen v prezentácii, ale aj na konci zhrnutia udalosti.

Cieľová skupina: pre 4. ročník

Zdroj obsahuje:

Osnova lekcie s navigáciou cez prezentačné snímky;

Prezentácia, ktorá predstavuje krátky materiál v angličtine o sviatkoch a tradíciách anglicky hovoriacich krajín. Zvukové súbory sú pripojené na snímkach 3 a 12, ktoré sa aktivujú kliknutím na spúšť. Súčasťou prezentácie sú aj testové úlohy na preverenie získaných vedomostí.

Deti sa zoznámia s pojmom ako je syncwine a naučia sa ho napísať na konci akcie (reflexia). Zdroj obsahuje aj prílohu (text o sviatkoch v ruštine), 2 zvukové súbory, vedomostnú kartu a hodnotiaci formulár.

Ciele: oboznámenie sa s tradíciami a zvykmi anglicky hovoriacich krajín, používať reč, ktorá je adekvátna situácii komunikácie; uvedomenie si reálií cudzej kultúry, rozvoj zručností skupinovej práce; rozvoj tvorivého potenciálu; rozvoj obratnosti

Vhodné pre akékoľvek UMC.

Cieľová skupina: pre 6. ročník

Kvíz je určený predovšetkým študentom študujúcim nemčinu ako druhý cudzí jazyk podľa učebných materiálov „Horizonty, ročník 5“, autora Averina M.M., nakoľko umožňuje zopakovať si učivo za 1. polrok hravou a kreatívnou formou. spôsobom. Tento scenár je vhodný aj pre iných učiteľov, pretože obsahuje základnú slovnú zásobu, typickú gramatiku a bude užitočný na vyučovanie a pri príprave mimoškolských aktivít.

Cieľová skupina: pre 5. ročník

Krátkodobý neformalizovaný súbor aktivít zameraných na dosiahnutie želaných výsledkov. Podujatie možno považovať za projekt, na ktorý sa aplikuje zjednodušený tok dokumentov z dôvodu jeho krátkeho trvania a nízkej náročnosti na prácu. ... ... Technická príručka prekladateľa

UDALOSŤ- UDALOSŤ, udalosti, porov. (knižný úradník). Akt, ktorým sa niečo robí na dosiahnutie nejakého cieľa. Vysvetľujúci slovník Ushakov. D.N. Ušakov. 1935 1940 ... Vysvetľujúci slovník Ushakov

UDALOSŤ- UDALOSŤ, I, porov. Súbor akcií, ktoré spája jedna spoločensky významná úloha. Uskutočniť významné kultúrne a vzdelávacie podujatia. M. na prehliadku (vykonávané formálne, bez záujmu; hovorové neod.). Slovník… Vysvetľujúci slovník Ozhegov

Udalosť- organizovaná akcia alebo súbor akcií zameraných na realizáciu nejakého druhu l. Ciele. Slovník obchodných pojmov. Akademik.ru. 2001... Slovník obchodných podmienok

udalosť- , mj., porov. Organizovaná akcia alebo súbor akcií zameraných na dosiahnutie určitých cieľov. ◘ Už dobrých desať rokov sa v Kaunase systematicky organizuje podujatie s názvom Spisovatelia pracujúcim. Sovy. Dosl., 106.... ... Výkladový slovník jazyka sovietskych poslancov

udalosť- plánovanie spôsobu podujatia, plánovanie podujatia prebieha pasívne, organizačný plán spôsobu podujatia, plánovanie konania podujatia organizovanie podujatí pasívne, organizácia ... ... Slovná kompatibilita neobjektívnych pomenovaní

udalosť- podstatné meno, s., použitie. komp. často Morfológia: (nie) čo? aktivity na čo? udalosť, (pozri) čo? udalosť čo? udalosť o čom? o udalosti; pl. čo? udalosti, (nie) čo? udalosti na čo? udalosti, (pozri) čo? Diania,… … Slovník Dmitriev

udalosť- veľká udalosť... Slovník ruských idiómov

Udalosť- podmienený zovšeobecnený názov pre akúkoľvek viac či menej organizovanú interakciu medzi deťmi a učiteľmi, ktorá má cieľ, obsah a zodpovedajúcu metodiku realizácie. Aktivity v škole sa zvyčajne nazývajú mimoškolské formy organizácie ... ... Základy duchovnej kultúry (encyklopedický slovník učiteľa)

udalosť- renginys statusas T sritis švietimas apibrėžtis Tam tikrą programą ir vidinę struktūrą turinti ugdymo forma. Organizuojami didaktiniai, auklėjamieji, meninės saviveiklos, sporto ir kt. renginiai. Šis terminas plačiau vartojamas užklasinės veiklos… Enciklopedinis edukologijos žodynas

knihy

  • Udalosť za milión dolárov. Rýchle peniaze na vedomosti iných ľudí, Andrei Parabellum. Tréningy sú každým dňom čoraz obľúbenejšie. A to nie je prekvapujúce. Takmer v každej oblasti, profesionálnej alebo osobnej, musí človek súťažiť, aby bol lepší ako ostatní. A viac ... Kúpiť za 186 rubľov elektronická kniha
  • Podujatie "Terminál" Postupim, 1945, V. N. Vysockij. „Terminál“ – krycí názov pre konferenciu lídrov krajín protihitlerovskej koalície v roku 1945 v Postupime pri Berlíne. Autor hovorí o diplomatických prípravách na stretnutie „veľký ... Kúpiť za 180 rubľov
  • Elena Obolenskaya. Akcia za milión alebo ako organizovať VIP akcie za účasti prezidentov krajín Vladimíra Marinoviča. Vladimir Marinovich a Elena Obolenskaya, vedúca organizácie VIP podujatí v Grand Hotel Europe. „Snažíme sa udržiavať vzťahy so všetkými našimi klientmi. Nevadí, my...

Ciele: zlepšenie zručností monologickej reči na tému „Škola“, upevnenie preštudovanej slovnej zásoby na danú tému.

Vybavenie: obrázky školských pomôcok, obrázok dievčatka (na vyfarbenie), kartičky s názvom školských predmetov, kartičky s rozvrhom hodín na pondelok a utorok, farebné ceruzky.

Priebeh udalosti

Ahojte moji chlapci a dievčatá! Sadnúť, prosím. Dnes budeme mať súťaž. V našej súťaži sa zúčastnia dva tímy. Rozdeľte sa do dvoch tímov a vyberte názov svojho tímu.

Každú súťaž hodnotí porota. Zohľadňuje sa správnosť odpovedí, gramotnosť, originalita. Po všetkých súťažiach porota spočíta body, ktoré tímy dosiahli a určí víťazný tím.

Súťaže

1. Pozdrav.

Vyberte názov svojho tímu a povedzte o sebe príbeh!

Deti si vyberajú z názvov tímov navrhnutých učiteľom: Hobitovi kamaráti, Králiky, Mačiatka, Tigre, Krokodíl Gena a jeho kamaráti atď.

Tímy sa musia predstaviť rozprávaním o svojich vybraných postavách. Napríklad:

Ahoj! Sme Hobitovi priatelia. Sme Kanga, Roo, Prasiatko, Medvedík Pú, Veľký králik a Malý králik. Každý večer navštívime Hobita. Je pohostinný. Väčšinou počúvame nové Hobitove rozprávky, pozeráme televíziu a rozprávame sa. Občas si zahráme tenis a šach.

Ahoj! Sme králiky. Bývame v lese. Radi spievame piesne a hráme hry. Naše obľúbené jedlo je mrkva a kapusta. Chodíme do zvieracej školy. Sme dobrí žiaci. V škole dostávame A a B.

2. Zbaľte si tašku do školy.

Ideš do školy. Čo si musíte vziať so sebou? Vyplňte karty, prosím!

Každému tímu dajte kartičky s obrázkom školských pomôcok. Tímy musia doplniť vetu na karte výberom vhodných slov.

3. Školská uniforma.

Rozdajte tímom farebné ceruzky a kartičku s obrázkom Jessicy v čiernej a bielej farbe.

Najprv ma pozorne počúvaj, potom vyfarbi Jessicinu školskú uniformu.

Jessicina zimná uniforma

Jessica chodí do základnej školy Woodlands. Nosí školskú uniformu. Nosí červený klobúk.

Má na sebe bielu košeľu a červenú školskú kravatu.

Nosí sivý školský sako so školským odznakom.

Keď je zima, nosí sivú mikinu.

Keď je veľká zima, nosí červené rukavice a červený šál.

Nosí sivú sukňu.

Nosí červené pančuchy a čierne topánky.

Obrázok 1

4. Obľúbené školské hodiny.

Aké sú Jessicine obľúbené školské predmety?

Obrázok 2

……………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………

a ………………………………………………………………………………………………

4. Školský rozvrh.

Prečítajte si rozvrh Jessicy a napíšte chýbajúce predmety do medzier!

Tímy dostanú dve kartičky: jedna s textom, druhá s rozvrhom školy na pondelok a utorok. Tímy musia dokončiť správny harmonogram.

Karta s textom:

Rozvrhová karta školy:

PONDELOK UTOROK
8.40 školské zhromaždenie školské zhromaždenie
9.00 matematika ……………………….
9.45 ………………………………. hry
10.30 prestávka prestávka
10.45 dráma ……………………………
11.30 ………………………. hudba
12.15 obed obed
1.30 geografia ……………………………
2.15 ………………………….. Angličtina
3.30 francúzsky matematika

5. Nezvyčajné hodiny v školskom rozvrhu.

Vymyslite si svoje vlastné nezvyčajné predmety!

Tímy dostanú za úlohu vymyslieť nezvyčajné školské lekcie, napríklad:

kreslenie na stenu, počítačové hry pre deti, windsurfing, rybolov v školskom bazéne, jazda na bicykli po meste, návšteva vesmíru, cestovanie na vesmírnej lodi atď.

Tím, ktorý príde s najneobvyklejšími lekciami, vyhráva.

Je čas ukončiť našu súťaž. Som rád, že mám takých šikovných žiakov. Teraz sa dozvieme, kto je dnes víťazom.

Porota zhrnie výsledky, poďakuje žiakom za aktívnu účasť a vyhlási víťazov súťaže.

Bibliografia:

  1. Dzyuina E.V. Herné hodiny a mimoškolské aktivity v angličtine.- M., "Wako", 2007
  2. Moja školská minikniha..//Súhrn pre študentov angličtiny.-2003, č. 18, s. 8-9