Scenár hry podľa staníc pre ročníky 6 - 7

Scenár zábavného a herného programu pre stredoškolákov

Scenár hry podľa staníc pre ročníky 6-7 „Silný, statočný, obratný“

Autor: Kuzmina Mila Vladimirovna, zástupkyňa riaditeľa pre pedagogickú prácu Strednej školy Medvezhyegorsk č. 1 Karélskej republiky

Cieľ: organizovanie a vedenie voľnočasových aktivít pre žiakov 6.-7
Úlohy:
- rozvíjať obzory a tvorivé schopnosti žiakov;
- zapojiť žiakov do aktívneho životného štýlu;
- vštepovať žiakom zmysel pre kamarátstvo, súdržnosť tímu
Popis: scenár hry bude zaujímavý pre zástupcu riaditeľa pre výchovnú prácu, triedneho učiteľa. Nápady hry môžu rodičia využiť aj pri oslave narodenín svojich detí – školákov.
Zmysel hry je hľadať poklad a poklad je na potopenej lodi. Chlapci pri plnení úloh získajú úlomky lode, z ktorých musia na konci hry poskladať obrázok.
Myšlienka držať hra podľa staníc patrí chlapom.
Pri tvorbe scenára som bral do úvahy vekové charakteristiky školákov v 6. – 7. ročníku. My, dospelí, musíme vždy pamätať na to, že pre chlapcov to bude zaujímavé a užitočné, ako môžu realizovať svoje tvorivé schopnosti a každá hra by mala niesť súdržnosť a vzájomnú pomoc tímu.
Na stanovištiach hry rozhodovali žiaci 8. ročníka, ktorí samostatne súťažili a zhrnuli výsledky.
Trvanie akcie: 1 hodina 30 minút
Hra musí dodržiavať časový interval medzi súťažami (pre prechody a splnenie úloh - 7 minút)
Každých 7 minút zazvonil zvonček a tímy sa presúvali z jedného stanovišťa na druhé

Prípravné práce:
- vypracovať pozíciu tematického večera a prediskutovať ho s triednymi učiteľmi a učiteľmi telesnej výchovy;
- nakreslite farebné oznámenie a odovzdajte informácie deťom;
- žiaci pripravia koncertné číslo na tému a kostýmové prvky;
- pripraviť listy a "poklady" - sladkosti;
- pripraviť stanovištia na súťaže;
- nakresliť mapu - plán cesty;
(Spomenul som si, ako v pionierskom tábore vyrábali kartičku s efektom staroveku: hárok papiera pokrčiť, zaliať silným studeným čajom, osušiť a uhladiť žehličkou, okraje kartičky možno spracovať ohňom)
- rozrežte obrázok lode na toľko častí, koľko bude staníc;
- urobte truhlicu (škatuľu môžete vytapetovať a vylepiť visiaci zámok z papiera alebo použiť starý kufor);
- pripraviť zvukovú sériu hudobných súborov s námornou tematikou

Priebeh hry:

Vedúci: Ahojte milí chlapci a dievčatá! Dobrý večer, najodvážnejší ľudia našej školy. Sme veľmi radi, že ste sa nebáli a prišli k nám hľadať pirátske poklady.
Ste pripravení vydať sa na dlhú cestu v ústrety nebezpečenstvám a dobrodružstvám? Neexistuje jediný človek, ktorý by v detstve nečítal romány o pirátoch, komu by sa nesnívalo o nájdení pokladov, ktoré zakopali piráti. Dnes sa vydáme za pirátskymi pokladmi. Ale na rozdiel od mnohých hľadačov pokladov z minulosti, dnes budeme mať určite šťastie. Určite budeme mať šťastie. Nemôže to byť inak, pretože si taký odvážny, bystrý, priateľský.
Znie hudba „Robinson“ v podaní A, Pugacheva. Pirate Mary vyjde von a tancuje na hudbu. Chlapci sa chopia jej tanca.



Mary:
Ste to, čo potrebujete?
chlapci:Áno!
Mary:
Všetci sú pripravení hľadať poklad.
chlapci:Áno!
Mary:
Ale predtým, než budeš hľadať poklad,
MUSÍTE SA STAŤ SKUTOČNÝM PIRÁTOM!!!
Vedúci:
Viete, z akého jazyka pochádza slovo „pirát“ a čo znamená?
Akých známych pirátov poznáte?
Ktorí slávni spisovatelia napísali o pirátoch?
Ako sa volá pirátska vlajka?
Mary: Skutočný pirát stále potrebuje poznať námorné pojmy:
Námorná loď alebo inak ... (loď)
Hlavná osoba po kapitánovi na lodi (člnník)
Miestnosť pre námorníkov (kubrick)
Doska na zostup z lode (rebrík)
Lodné clo (hodinky)
Ľudožravá ryba (žralok)
najväčší morský cicavec (veľryba)
Lodné kormidlo (volant)
Vysoká drevená podpera plachty (sťažeň)
Strana lode (doska)
Miestnosť pre kapitána alebo cestujúcich (kajuta)
Predná časť lode (prova)
Vedúci: A či ste skutoční piráti, nám ukáže hra “Silný! Odvážne! Šikovný!“
Mary: V decembri, keď jazero Onega ešte nebolo zamrznuté, túto starú fľašu vyhodila silná vlna. Pirát Fjodor, pomôžte mi to otvoriť.
(Pirát otvorí fľašu a vyberie karty - hárky trás podľa počtu tímov)


Mary oboznamuje deti s podmienkami hry a súťaží.
Mary: Pred začiatkom hry musíme zložiť prísahu skutočného piráta. Sú všetci pripravení?
Prisaháme, že sme skutočný pirát!
Prisaháme, že dnes budeme chodiť, kým nepadneš!
Prisaháme pred všetkými živlami mora
Aktívne sa zapojíme do súťaží!
Prisaháme, že budeme vždy priateľskí
Spievajte, bavte sa a nezabudnite na ČAJ!
Prisaháme! Prisaháme! Prisaháme
!

(Chlapci sa pri hudbe rozpŕchli po staniciach:)

1. "Námorná bitka"

pozdravujem. Zahriať sa.
Všetci námorníci musia byť schopní počúvať kapitána a plniť príkazy:
Ľavostranné riadenie! - každý uteká na ľavú stranu (ľavá strana chodníka).
Kormidlo vpravo! - všetci bežia na pravobok (pravá strana chodníka).
Nos! - všetci bežia vpred.
Stern! - všetci utekajú späť.
Zdvihnite plachty! Všetci sa zastavia a zdvihnú ruky.
Vyčistite palubu! - všetci sa tvária, že umývajú podlahu.
Delová guľa! - všetci si sadnú.
Admirál na palube! - všetci zamrznú, postavte sa do pozoru a zasalutujte
Relé pre presnosť
Kolky sú nepriateľské lode a je potrebné ich rozbiť jedným úderom loptičky.
Každý by sa mal pokúsiť zostreliť všetky lode. Na zavolanie tím dostane časť lode a presunie sa na ďalšiu stanicu)

2. „Návšteva Dikobrazu“

3. Bermudský trojuholník


4. "Prefíkaný rybolov"


Pridajte slovo „Pirát“ z kľúčov

5. "Záliv vytrvalosti"

V telocvični sú pripravené štafetové preteky, ktorých sa zúčastňujú všetci chalani z triedy.


Po prejdení všetkých staníc tímy zostavia loď na vyhradenom mieste a pripravia sa na vystúpenie.


Počas prejavu sa porotcovia podpisujú do listov a na pódiu sa nepozorovane objaví truhlica s pokladom

Zhrnutie. Odmeňovanie.

Každá kategória mala svojho víťaza.
Diplom, ktorý je možné uložiť a použiť na ocenenie

Fotografovanie.



Vedúci: Tu sa naša cesta skončila. Opäť ste sa presvedčili, že keď sme všetci spolu, keď jeden za všetkých a všetci za jedného, ​​potom sa nebojíme žiadneho nebezpečenstva a vždy dosiahneme víťazstvo. Dnes máte šťastie, mapa vás doviedla k pokladu. A chceme dúfať, že budete mať šťastie aj naďalej. Viete, aké sú naše hlavné poklady? Toto je naše poznanie, toto je naše priateľstvo. Teraz vás všetkých pozývame, aby ste vstali, držali sa za ruky a spoločne si zaspievali pieseň.