Pedagoģiskā attīstība - skolotāja publikācija par lasītprasmes tēmu. Paraugs

Tematiskās frontālās lasītprasmes stundu struktūra

1. Organizatoriskais moments.

Organizatoriskā momenta mērķis: iepazīstināt ar nodarbības tēmu, radīt pozitīvu attieksmi pret mācīšanos, modināt interesi apgūt jaunas skaņas, kā arī veikt psihofizisko funkciju korekciju. Skolotāja galvenais uzdevums ir iekļaut bērnus darbā jau no pirmajām stundas minūtēm. Organizatoriskie aspekti tiek īstenoti dažādi, taču jebkurā gadījumā ir lietderīgi iekļaut relaksācijas, sejas izteiksmes un imitācijas vingrinājumus. Piemēram, nodarbība pēc sižeta “Pastaiga mežā” sākas ar mīklu: “Saule cep, liepa zied, rudzi nogatavojušies, kad tas notiek? “Iedomājieties, ka tagad ir vasara. Paceliet rokas pret sauli, pagrieziet seju. Jūs jūtaties silti un patīkami (relaksācija). Saule paslēpās. Iegūlies bumbiņā – auksts (spriedze). Atkal spīdēja saule (relaksācija).

2. Aptvertā materiāla atkārtošana.

Mērķis: papildināt bērnu zināšanas.

Atkārtošana tiek veikta rotaļīgā veidā, piemēram, spēlējot ar bumbu. Tās var būt spēles, lai atšķirtu jēdzienus "skaņa" - "vārds", "patskaņa skaņa" - "līdzskaņa skaņa", vārdu atsaukšana ar noteiktu skaņu utt.

3. Publicēt jaunu tēmu.

Mērķis: vērst bērnu uzmanību uz pētāmo skaņu, jaunu uztveri un apgūto skaņu atkārtošanu.

Rotaļīgā veidā caur problēmsituāciju bērni skolotāja vadībā nosaka jaunu skanējumu.

4. Skaņu raksturojums pēc artikulācijas un akustiskām īpašībām.

Mērķis: iemācīt bērnus analizēt skaņas atbilstoši akustiskajām un artikulācijas īpašībām.

Šajā posmā tiek īstenoti šādi uzdevumi:

  • - artikulācijas noskaidrošana - lūpu, mēles un zobu stāvoklis, izrunājot pētāmo skaņu;
  • - ir norādītas skaņu akustiskās īpašības: patskaņis - līdzskaņs, mīkstais līdzskaņs - ciets, balss - bezbalsīgs;
  • - skaņas tiek apzīmētas ar krāsainiem simboliem.

5. Jauna materiāla konsolidācija.

Mērķis: attīstīt fonēmiskos procesus, pilnveidot skaņas analīzes prasmes.

Bērniem tiek piedāvātas spēles, lai izolētu skaņas no vairākām skaņām, zilbēm, vārdiem, teikumiem; pirmās un pēdējās skaņas noteikšana vārdos, skaņas pozīcijas noteikšana vārdā, vārdu nosaukšana pēc dotās skaņas, attēlu atlase ar doto skaņu, mīksto un cieto līdzskaņu skaņu atšķiršana. Vārda skaņu analīzi vispirms veic kopīgi ar skolotāju, pēc tam neatkarīgi bērni, pēc tam varat piedāvāt izvēlēties vārdus pēc noteikta parauga.

6. Fiziskie vingrinājumi.

Fiziskā minūte ir cieši saistīta ar nodarbības tēmu un ir pārejas punkts uz nākamo stundas daļu. Galvenie fiziskās sagatavotības mērķi ir:

  • - stresa noguruma mazināšanā;
  • - emocionāla lādiņa ieviešanā;
  • - rupjo motoriku pilnveidošana;
  • - skaidru koordinētu kustību attīstībā saistībā ar runu.

7. Iepazīstināšana ar vēstuli.

Mērķis: noteikt saikni starp skaņu un tās grafisko attēlu.

Burtu ieviešana sākas ar to, ka bērniem tiek parādīti lielie un mazie drukātie burti. Bērni to meklē pie kases, ar pirkstiem aptausta plastmasas burtu, izseko to un noēno. Tiek salīdzināti lielie un mazie burti. Tiek atzīmētas līdzības un atšķirības. Nosakiet, kā izskatās vēstule. Varat ieteikt uztaisīt vēstuli no plastilīna, izlikt no pogām, kociņiem, graudaugiem, uzzīmēt burtu uz mannas putraimu, burtu parādot ar rokām un ķermeni.

8. Lasīšanas un mašīnrakstīšanas prasmju attīstīšana.

Mērķis: uzlabot zilbju lasīšanas prasmes.

Tiek lasītas zilbes un vārdi, kuros ir tikai apgūti burti: no vienkārša mācību gada sākumā līdz sarežģītākam beigās.

Ir obligāti jāstrādā ar dalīto alfabētu, lai bērni varētu apzināti uztvert zilbes un vārdus, ko viņi veido.

Tiek izmantoti visdažādākie spēļu paņēmieni: ievietojiet trūkstošo burtu, burti (zilbes) sajaucas, aizstājiet vienu burtu ar citu, kādu vārdu jūs iegūstat?

9. Nodarbība ir apkopota.

Skolotāja jautā bērniem, ko jaunu viņi iemācījušies stundas laikā, kādas spēles spēlējuši, kas bijis grūti, kurš veiksmīgāk izpildījis uzdevumus utt.

PAŠVALDĪBAS BUDŽETA PAPILDU IZGLĪTĪBAS IESTĀDE
RADOŠĀS CENTRS "SAULAINĀ PILSĒTA"
PAŠVALDĪBAS IZVEIDE TIMAŠEVSKA RAJ

Nodarbības izklāsts

par tēmu:

“Vārdu skaņas analīze”

Sagatavots un izpildīts

papildu izglītības skolotājs

biedrība "Varavīksne"

R.G. Tihonova

Timaševska

2015

Nodarbības tēma: Vārda skaņas analīze.

Nodarbības mērķis:

Uzdevumi: Izglītības:-

Izglītības:

Izglītības:

Aprīkojums e: multivides prezentācija; burti, zilbes, kartītes vārdu modeļiem, šķīvji ar attēliem, burtnīca “Paskaņi un līdzskaņi”, krāsainie zīmuļi, emocijzīmes.

Priekšdarbi:

“Vārdu skaņu analīze” ir papildu vispārējās izglītības programmas VIII sadaļa. Skolēni jau ir iemācījušies visus burtus, var lasīt un zināt dzejoļus par katru patskaņa burtu. Izmantojot kārtis, mācījāmies veidot vārdu skaņu modeļus.

Nodarbības gaita.

es Laika organizēšana.

Visi bērni sapulcējās aplī,

Tu esi mans draugs un es esmu tavs draugs.

Turēsim rokas ciešāk

Un pasmaidīsim viens otram.

II . Nodarbības tēmas vēstījums un mērķis:

Šodien mēs nostiprināsim savas zināšanas par tēmu: “Vārdu skaņas analīze”.

III. Pamatzināšanu atjaunināšana.

1 Artikulācijas vingrošana:A O U S SH B P Y I D T 2.Sagatavošanās vārdu analīzei.

Kādās divās grupās visus burtus var iedalīt?

Bērni: patskaņi un līdzskaņi.

Nosauciet visus patskaņus.

Bērni: un es o yo u y y un e e.

3. Spēle "Iepazīsti mani"" Bērni izvēlas lasīt dzejoļus par patskaņiem.

(Pielikums Nr. 1.)

4. Fiziskais vingrinājums: “Burts A.”

IV. Vingrinājumi ar zināšanu nodošanu jauniem apstākļiem.

1 .Spēle "Vārds izkaisīts"" un es ar a

Nosauciet skaņas, kuras attēlo šie burti;

Savāc zilbes (il, li, sa, si, as, la) Drukāšana uz tāfeles.

Vāc vārdus (spēks, lapsa)

Veidot teikumus

Bērni: Lapsa dzīvo bedrē. Lapsa ēd peles.

2 .Darbs piezīmju grāmatiņā:

Izveidojiet vārdu modeļus: valis, lapa. (Strādāt pāros).

3. Slaidi Nr.3-5. Spēle "Nosauciet pirmo skaņu un savāc vārdu"».

(Attēli: atslēga, mākonis, bumba, jaka, arbūzs - kaķis)

Bērni: pirmās skaņas K, O, Sh, K, A; iznāca vārds "kaķis".

Aprakstiet līdzskaņu skaņas.

Bērni: Ir skaņas: cieta - mīksta; balss - bezbalsīgs; sapārots - nesapārots.

4 . Relaksācija.

Viņi visu sauca kārtībā,

Aicinu vingrot!

Mazie soļi: viens, divi, trīs,

Viegli lēcieni: viens - divi - trīs,

Mīksta piezemēšanās: viens - divi - trīs.

5 . Spēle "Uzmini vārdu"" (Uz tāfeles ir virkne attēlu: rūķītis, māja, vāze, mašīna, gārnis, lietussargs, stārķis, varene, arbūzs).

Šis vārds sākas ar balsīgu nepāra līdzskaņu.

Bērni: Auto.

Šis vārds sākas ar bezbalsīgu pāru līdzskaņu.

Bērni: Magpie.

6 . Slaidi Nr. 6 - 9. Bērnu vēstījums par vareni. ( Pielikums Nr. 2).

7. Runas attīstība. Slaidi Nr.10-13.

1.Uzmini mīklas. ( Pielikums Nr. 3)

2. Savāc vārdus no zilbēm (so-ro-ka, vo-ro-na, so-va, si-ni-tsa).

3. Pastāstiet, kā jūs varat palīdzēt putniem ziemā?

Bērni: Pakariet barotavas dārzā un ielejiet tajās barību.

V. Darba efektivitāte.

- Tātad, puiši, mūsu nodarbība beidzas. Labi darīts, jūs paveicāt visus uzdevumus. Viņi atbildēja skaidri, pareizi, pārliecinoši. Viņi parādīja, ka jūs varat analizēt vārdus, strādāt pāros un palīdzēt viens otram. Man patika, kā tu lasīji dzejoļus un runāji par vareni.

VI. Atspulgs.

Kāds ir jūsu vērtējums par savām prasmēm un spējām?

Pievienojiet piezīmju grāmatiņai emocijzīmi:

Sarkans - kas atbilst: “Viss ir kārtībā! ES esmu priecīgs!

Zils - "Man iet labi"

Dzeltens — "kaut kas neizdevās!"

Paldies visiem par jūsu darbu!

Literatūra:

1. Žurova L.E. Lasītprasmes mācīšana bērnudārzā. M., 2008. gads.

2. Nodarbības par runas attīstību bērnudārzā. Ed. O. S. Ušakova. M., 2011. gads.

3.Maksakova A.I., Tumakova G.A. Mācieties spēlējot. M., 2008. gads.

4.Voliņa V.V. Grupas svētki. M., 1995. gads.

5. Tumakova G.A. Pirmsskolas vecuma bērnu iepazīstināšana ar skaņu vārdiem. M., 2008. gads.

Metodiskie materiāli nodarbībai par tēmu: “Vārdu skaņu analīze”

Pielikums Nr.1.

Dzeja.

1. Ievietojiet kājas burtā “A”.

Tas ir kā dejot ar rokām pie sāniem.

"Kreisais-labais, kreisais-pa labi."

Tas izrādās lieliski.

"Labi padarīts! Apsēdies mans draugs! (A)

2. Ēzelis šodien bija dusmīgs

Viņš uzzināja, ka ir ēzelis. (PAR)

3. Gliemezis mierīgi rāpoja pa taku,

Viņa ieraudzīja mušu un paslēpa savus ragus. (U)

4. Un nabadziņš ir burts “Y”

Staigā ar nūju. Diemžēl! (s)

5. Man ir āmurs

Es nogāzu no dēļiem vēstuli.

"Cik daudz dēļu ir?" - "Trīs!"

"Kādu vēstuli?" - (UN)

Pielikums Nr.2.

Cilvēki varenei deva daudz iesauku – zagļu varene, baltā varene. Patiešām, varnā viss ir melns: galva, spārni un aste, bet sāni ir balti. Īpaši skaista ir varenes aste: gara, taisna, ar skaistu zaļganu nokrāsu. Vasaras vidū varene maina apspalvojumu. Šajā laikā viņa slēpjas mežā.

Magijas ir ziņkārīgas, vienmēr atrodas tur, kur kaut kas notiek: sēž augstu koku zaros un skaļās balsīs komentē notikušo. Šiem putniem ir raksturīga balss - asa čivināšana, līdzīga “Cha-cha-cha”.

Bet vareni sauc par “zagli”, jo viņai patīk viss gaišais un spīdīgais, un viņa nevar pretoties nozagt to, kas viņai patīk. Magpies nes upuri uz ligzdu. Tur bieži var atrast stiepļu, stikla gabalus, spīdīgas pogas un krelles, pat tējkarotes un glāzes.

Varene savu ligzdu taisa augstu kokā. Tas izskatās kā milzīga bumba: sausie zari tiek turēti kopā ar mālu un zemi, un iekšpuse ir izklāta ar augu lapām, vilnu un pūkām.

Aprīlī - četrdesmito maijā māte ligzdā dēj 5-8 olas un tās inkubē. Apmēram pēc 2 nedēļām piedzimst magpies. Pēc mēneša cāļi pamet ligzdu, bet vēl neaizlido tālu no vecākiem.

Ziemā varene virzās tuvāk cilvēkam: viņam blakus ir vieglāk pabarot, un nav nemaz tik grūti pārdzīvot garo, auksto ziemu.

Magpie ir labvēlīga, iznīcinot peles, kaitīgos kukaiņus, tārpus un gliemežus. Varne labprāt ēd augu sēklas, ogas un augļus.

Pielikums Nr.3.

Puzles.

1. Šis putns ir nemierīgs,
Tāda pati krāsa kā bērzam.
Vereschunya, ar baltu malu,
Un viņu sauc... (Magpie)

2. Krāsa - pelēcīga,
Ieradums - zagšana,
Kliedzējs ir aizsmacis.
Slavenība.
Un kas viņa ir? … (Vārna)

3. Mugura ir zaļgana,
Vēders ir dzeltenīgs,
Maza melna cepurīte
Un šalles strēmeli. (Zīle)

4.Pa dienu guļ

Un naktī tas lido

Tas mežā biedē garāmgājējus. (Pūce)

Pašrefleksija lasītprasmes stundā.

Priekšmets lasītprasmes nodarbības: “Vārdu skaņas analīze”.

Nodarbības mērķis: nostiprināt zināšanas, prasmes un iemaņas sadaļā “Vārdu skaņu analīze”.

Uzdevumi: Izglītības: -atkārtojiet ar bērniem materiālu par skaņu analīzi un vārdu sintēzi; - stiprināt bērnu spēju sadalīt vārdus zilbēs; veikt vārdu modeļus;- bagātināt bērnu vārdu krājumu.

Izglītības:

- attīstīt saskaņotu runu, uztveri, uzmanību, atmiņu, verbālo un loģisko domāšanu;

Uzlabot grafiskās rakstīšanas prasmes;

- nostiprināt prasmes strādāt piezīmju grāmatiņā un pie tāfeles;

Izglītības:

- veidojot komunikācijas, sadarbības un savstarpējas sapratnes kultūru.

Darbības veids - konsolidācija, tā ietver sekojošo posmi:

1.Pamatzināšanu atjaunošana.

2. Vingrinājumi ar zināšanu nodošanu jauniem apstākļiem.

3.Efektivitāte.

4. Atspulgs.

Veidlapa: integrētā nodarbība.

Šī forma ļāva apkopot lielu zināšanu apjomu par lasītprasmes mācīšanu un realizēt stundas mērķi.

Vadot nodarbību, vadījos pēc sekojošā apmācības principi:

Redzamības princips;

Pieejamības un iespējamības princips.

Nodarbības laikā tika organizēti darba veidi:

Frontālais;

Individuāls;

Kolektīvs.

Nodarbība notika sistēmiski un uz aktivitātēm balstītā veidā, kas ir prioritāte Otrās paaudzes standartos.

Materiāls tiešajām izglītības aktivitātēm tika izvēlēts bērniem pieejamā līmenī, atbilda viņu psiholoģiskajām īpašībām un bija racionāls izvirzīto mērķu un uzdevumu risināšanai.Nodarbība tika organizēta, balstoties uz bērnu iepriekšējām zināšanām un viņu dzīves pieredzi. Nodarbību pavadīja multimediāla prezentācija, kas bija asistents atsevišķos nodarbības posmos.

Nodarbība izraisīja interesi, jo katrs no skolēniem varēja izpausties dažāda veida aktivitātēs, un posmu maiņa nemitīgi uzturēja interesi un aktivitāti par piedāvāto aktivitāti.

Psiholoģiskā atmosfēra lasītprasmes stundā bija draudzīga, visi skolēni izrādīja interesi. Nodarbības temps ir augsts.

Katrā posmā tika organizēta kontrole pār bērnu aktivitātēm. Darba rezultāts ir summēts. Nodarbības mērķis ir sasniegts.



Nodarbības veids: jaunu zināšanu atklāšanas nodarbība.

Šī stunda tiek pasniegta tēmas “Līdzskaņu skaņas [c], [s"] apguves gaitā. Lasītprasmes kursa burts C” 1.klasē pēc programmas “SKOLA 2100” Nodarbība jaunas skaņas apguvē. un burts ir trīs faktoru kombinācija: mācīšanās, attīstība, izglītība, ar prioritāti attīstot izglītības formas. Šajā nodarbībā tiek ņemtas vērā inovatīvās metodes un paņēmieni, lai gūtu panākumus mācību priekšmeta satura īstenošana.

Motivācijas veidošanai tiek izmantoti dažādi metodiskie paņēmieni: mācību materiāla loģisks izklāsts, tā novitāte un neparastums, veiksmes situācijas veidošana stundā, aktivitāšu rezultātu apstiprināšana, autoritatīvas palīdzības sniegšana bērniem, kuri pauž atšķirīgu viedokli no citiem. Nodarbība ir vērsta uz tādas vides radīšanu klasē, kurā pozitīvi un ar interesi tiek uztverts viss, kas saistīts ar katra bērna individualitāti, viņa atšķirību no citiem.

Jāpiebilst, ka nodarbībā pilnībā tika sasniegti izglītības mērķi. Saikne ar dzīvi, zināšanas par savu dzimto zemi iedveš bērnos mīlestību pret tuvākajiem un apkārtējo pasauli.

Stundā pievēršu uzmanību arī skolēnu veselībai: dozēta mācību slodze, laicīgi izpildīti divi fiziskie vingrinājumi.

Šajā nodarbībā valdīja draudzīga, radoša atmosfēra. Komunicējot ar skolēniem, viņa darbā iesaistīja visus skolēnus neatkarīgi no viņu zināšanām un prasmēm un vairāk pievērsa uzmanību bērniem, kuri kautrējās strādāt stundās. Skolotājs darbojas kā pasīvs vadītājs, nodrošinot iespēju sazināties starp bērniem. Tajā pašā laikā stundā dialogs norisinājās ne tikai starp skolotāju un skolēniem, bet starp skolēniem un viens otru. Tajā pašā laikā centieni bija vērsti uz komunikatīvās lasītprasmes attīstību bērniem un runas attīstīšanu skolēnu vidū.

Nodarbības pēdējais posms ir pārdomas. Visas skolēnu aktivitātes nodarbības laikā vērtēja paši skolēni.

Visu stundu mērķu izpildes rādītājs bija skolēnu atbilžu pareizība un apzināšanās sarunas laikā un uzdevumu izpilde atsevišķos posmos, kā arī klases aktīva un produktīva darbība kopumā.

Nodarbības kopsavilkums


I.Org. brīdis.

II.Aptvertā materiāla atkārtošana. Zināšanu atjaunināšana.

a) Burtu klasifikācija pēc noteikta kritērija.

b) Problēmsituācijas radīšana.

III Skaņas izvēle [s], [c].

IV Nodarbības tēmas un mērķu noteikšana.

V. Darbs pēc mācību grāmatas 60.lpp.

Vingrinājums vārdu lasīšanā.

VI. Darbs ar mīklu vārdiem.

VII. Vārda skaņu-burtu analīze

VIII. Darbs ar tekstu.

IX. Iestudējums.

Strādāt pāros.

X. Zilo putnu veidošana.

XI. Nodarbības kopsavilkums.

XII. Atspulgs.


Stādiet bērnus.

Atkārtojiet nodarbības likumus.
Kādi runas veidi mums ir (mutiski un rakstiski)

No kā sastāv runa (vārdi, teikumi)

No kā sastāv teikumi (vārdi)

No kā sastāv vārdi? (no burtiem)

No kā veidoti burti? (no skaņām)

Kādas skaņas tur ir? (patskaņi līdzskaņi)

Ko jūs varat teikt par šīm vēstulēm?

a K P u o S un (rakstiski) T


  • norāda patskaņus un līdzskaņus (a, o, u, i, s), (k, p, t).

  • Lielie, mazie burti.

  • Burts ы ir rakstīts nepareizi, jo nav lielā burta ы.

  • Vēstule ir lieka, jo tā ir uzrakstīta, un pārējais ir drukāts.

Sadaliet visus burtus 2 grupās

K P T

A U O Y I
Izveidojiet vārdus no 1 rindiņas burtiem (jūs nevarat izveidot vārdus tikai no līdzskaņiem).

Kā mēs varam izpildīt šo uzdevumu? (ņemt otrās grupas burtus).

Izdomā vārdus (gailis, valis, kā, šeit).
A) Spēle "Saki vārdu".

^ Uzminiet, kāds putns

Baidās no baltas gaismas

Knābis ar āķi, acis ar purnu

Galva ar ausu, un viņas vārds ir ..... (PŪCE)

Tieši tā, Senajā Grieķijā cilvēki šo putnu sauca par gudrības putnu.

Kāda ir pirmā skaņa, ko dzirdat vārdā OWL (skaņa [s]).

Aprakstiet skaņu [s] (līdzskaņa, bezbalss, cieta).

^ Klausieties nākamo mīklu.

Uz barotavu pie mūsu loga

Nolaidās pārsteidzošs putns:

Melnā cepurē un dzeltenā blūzē.

Putnu sauc… Zīle

Nosauciet 1 skaņu šajā vārdā.

Aprakstiet to (Līdzskaņis, kurls, mīksts).

Kas vieno šos vārdus (Tās ir dzīvas radības, tās sākas ar vienu un to pašu burtu, bet skaņas atšķiras).

Nosakiet mūsu šodienas nodarbības tēmu.
1. Iepazīstinām ar jaunu vēstuli.

Nodarbībā mēs ne tikai pētīsim burtu ES un skaņas [c],

[s"], bet šodien runāsim arī par putniem. Uzmanīgajiem būs jautājumi. Bet pirms sākam pētīt mūsu vēstuli, atpūtīsimies.
^ FIZMINUT PAR TITS
-Kā, tavuprāt, izskatās burts ES? (atbilžu varianti)

1. Pusmēness tumšajās debesīs 2. Pele sēdēja stūrī

C burts karājās virs mājas. Es apēdu gabaliņu bageles.

3.Saule norietēja aiz ciema,

Zīles guļ, sīļi guļ

Visi jau sen ir gribējuši gulēt.
-Pabeidziet vīrieša skici (Skaņa ir blāva, uzvelciet uz galvas melnu vāciņu, nokrāsojiet vienu kurpi zilu - tas ir ciets, otru zaļu - jo tas ir mīksts.)
Izlasiet zilbes, kurās līdzskaņu skaņa ir maiga

NI, KI, TI, SI

Pabeidziet zilbes vārdos.

Nolasīt 1 vārdu kolonnu (skaļi)

Mēs

Ūsas

Stīne

Ūsas

Nolasiet skaļi garāko vārdu (antenas). Ko nozīmē šis vārds (mazas ūsas).

Ko nozīmē vārds mums? (vienskaitlis, daudzskaitlis)

Kura šo vārdu daļa ir tāda pati (mēs)?

Ko mēs saucam par vienu un to pašu vārda daļu? (Sakne.
Vārdu kopīgo daļu - radinieki sauc par sakni. Un vārdus ar vienu sakni sauksim par to pašu sakni. Sakne izceļas lokā.

Izvēlieties sakni.
Lasīt 2. sleju (dungo)

Atrodi labu vārdu – DĒLS.
Lasīt 3. sleju (meitenes)

ko nozīmē vārds? ^ DRAIN ir ūdens novadīšana.
Lasīt 4. sleju (zēni)

Kas notika CABLE ir tērauda trose.
SIERS Kāda ir šo vārdu sakne?

SIERS
KNOCK Kam stupa pasakās ir priekšmets

Kustības STUPA? Senatnē pīrāgu mīklu mīca javā.
TORS Kas ir rumpis?

Izlasi vārdus, kur vienlaikus ir divi burti ES.

^ PRIEDE, ETIĶIS

Uz Zemes ir aptuveni 10 000 putnu sugu.

Putnu diena pirmo reizi tika organizēta ASV. Krievijā šie svētki tiek svinēti 1. aprīlī un tiek saukti par “Pasaules putnu dienu”.

Kādus putnus tu pazīsti?

Šodien mūs interesē putni, kuriem ir skaņa S.

Vērsis, sīlis, lakstīgala,

Swift, strauss, lapsa.
B) Spēle “Tavi novērojumi”.

Vārna - ķērc

Ērgļa pūce - urd

Zvirbulis tvīto

Magpie - čivināt
B) Uzmini mīklu:

Vereschunya, ar baltu malu, un viņas vārds ir SOROKA.

Paskatieties, ka vienā pusē ir varenes - putniņi un otrā pusē ir magijas - meitenes.

Kāpēc meitenes sauca MAGIES?

Kā jūs saprotat izteicienu?
UZ ASTE NESTĒTA VARVA – tā ir rotaļīga, izvairīga atbilde.

Uz galdiem ir kārtis.

Cik patskaņu ir šajā vārdā? (3)

Kādu likumu mēs zinām? (Cik patskaņu, tik zilbju).

Sadaliet vārdu zilbēs.

Lasīt 1 zilbi - SO. Kādā krāsā iedegsim laternas?

Lasīt 2. zilbi – RO (stingras skaņas kombinācija).

Izlasiet 3 zilbes - KI (mīkstas skaņas kombinācija).

Vieta uzsvars.

Puiši, paskatieties uz bildi. No tās var saprast, par ko ir runa. (bērnu atbildes)

^ 1) ES LASĪJU PATS.

Vai jums patika stāsts?

2) BĒRNI LASA ĶĒDE. KĀ MĀKSLINIEKI.

Kāpēc vareni sauca BELOBOKA (baltās malas) (tas ir sarežģīts vārds, un tam ir 2 saknes BEL un BOK). Vidusskolā mēs pārrunāsim sarežģītus vārdus.

Kurš atceras, ko varenes ēd?
Pieklauvēt pie loga (vēstule no zīlītes).

^ Pabarojiet putnus ziemā! Tagad ir rudens, un drīz mūsu zemi klās balts sniegs, un mums nebūs ko ēst.

Pirmkārt, ko jums vajadzētu pagatavot putniem (barotājs)
Mājputnu ēdnīcai jāizveido ēdienkarte. Apvieno vārdus – drupačas un iegūsi vārdus, ko putni ēd un mīl.

Iago SA cru pa no zobena

Dylo pshe se ki
Izlasi vārdus, kur rodas skaņa ar (cukura sēklām).

Paskaties, cik putnu ir sapulcējušies pie mūsu barotavas.

Lasot dzejoli “Pabaro putnus ziemā”.

Barojiet putnus ziemā

Lai tas nāk no visas malas

Viņi plūdīs pie mums kā mājās

Ganāmpulki uz lieveņa.

Nav iespējams saskaitīt, cik no viņiem mirst

To ir grūti redzēt

Bet mūsu sirdī ir

Un putni ir silti.

Apmāciet savus putnus aukstumā

Uz savu logu

Lai jums nebūtu jāiztiek bez dziesmām

Sveicam pavasari.
Vai kāds ir dzirdējis putnu dziedāšanu? Aizveriet acis un klausieties putnu dziedāšanu.
^ FISMINUTKA (lakstīgalas dziesmas audio ieraksts)

Kādu padomu mēs varētu dot cilvēkiem?

*baro putnus

*tīrīt barotavas no sniega

*nebaidiet putnus pie barotavas.
^ PADOMI PUTNIEM

*Lido tuvāk personas mājām.

* Nebaidieties no cilvēkiem.
Putni ir arī laikapstākļu pareģotāji.
(Uz galdiem ir papīrs ar teikumiem. Bērni lasa.

1 persona - pirmā daļa, 2 cilvēki - otrā daļa).

*ZVIRBUĻI LIDOJAS BARĪKIEM NO VIETAS UZ VIETAS - stipra vēja priekšā.

*VAKARA ŽOKĻI VĀCIES UN KLIEDZ - skaidram laikam.

*PŪCE KLIEDZ - aukstumā.

^ SECINĀJUMS: pēc jūsu lasīšanas novērojumiem, kur tas varētu būt burts ES. Vārda sākumā, vidū, vārda beigās.

Cik daudzi no jums ir redzējuši Zilo putnu? Zilo putnu sauc par laimes putnu. Tas, kurš kaut reizi dzīvē redz zilo putnu, būs laimīgs un veiksmīgs cilvēks visu atlikušo mūžu.

Šodien nodarbībā gatavosim zilu putnu tavai veiksmei.

Kamēr viņi to dara, es ieslēdzu dziesmu “Bird of Tomorrow’s Happiness”.
-Kādu vēstuli tu satiki? (ES)

Par ko šodien mājās stāstīsiet mammām un tētiem?

Cik putnu ir uz zemes (10 000)

Kas tev patika visvairāk?

Uz jūsu galdiem ir saulīte, jautra - tas nozīmē, ka nodarbībā jums viss izdevās, un vēl viens skumjš neizdevās, bet tas noteikti izdosies. Izvēlieties savu sauli un parādiet to visiem bērniem.

"Izgaršojiet vārdu "Zeme"

Anokhina Jūlija Leonidovna

MKOU "3. vidusskola" ciems. Černiševskis

^ Sahas Republika (Jakutija)

Tēma-runas tēma Nodarbības: “Sajūti VĀRDA “ZEME” GARŠU Skolotāja uzdevumi: likt studentiem runāt, traucēt, uzbudināt skolēnus ar vārdiem; bagātiniet savu vārdu krājumu ar jauniem vārdiem; paplašināt skolēnu izpratni par šo vārdu no morālās nozīmes un formālo gramatisko pozīciju viedokļa; nostiprināt praktiskās iemaņas un iemaņas darbā ar mācībām, izmantojot tabulu “Ceļš uz vārdu”; attīstīt bērnu runas radošumu, nostiprināt prasmes rakstīt dažāda veida rakstiskus tekstus. Nodarbības veids : valodas zinātnes pētīto sadaļu galīgais vispārinājums, izmantojot izglītojošu un izklaidējošu tabulu, kas ir paplašināta didaktiskā vienība (UDU) Metodiskā tehnika : no vārda līdz autora tekstam Tehnoloģija : UDE, runas attīstības metodika atbilst D. B. Elkonina - V. V. Davidova - V. V. Repkina vispārējai RO koncepcijai par izglītojošām aktivitātēm, par mācību materiāla vispārināšanu. Paredzamie mācību rezultāti : darbs ar galdu visskaidrāk organizē skolēna garīgo darbību; sniegs informētas, noturīgas un sistemātiskas zināšanas; palīdzēs izvairīties no mācību pārslodzes; veidos interesi par vārda semantiku un attīstīs valodas izjūtu. Aprīkojums : individuālas atbalsta kartes par tēmu “Leksikoloģija”, par tēmu “Stils”, dažāda veida vārdnīcas. Nodarbība balstās uz apzināti komunikatīvu pieeju mācībām – “Mācieties sazināties komunicējot”. Skolotājs paļaujas uz teorētiskajām zināšanām, praktiskajām iemaņām, ko skolēni apguvuši nodarbībās speciālā kursa programmā “Vārds. ^ KLASES PROGRESS. I. EMOCIONĀLAIS NOSKAŅAS : iesildīšanās skolēniem, skolotājas ievadsaruna “Noskaņojums – sajūta – runa”. Tas veicina labu psiholoģisko noskaņojumu un iekšēji disciplinē skolēnus. - Puiši, kādu jautājumu, jūsuprāt, tuvi cilvēki varētu uzdot jau pirmajās tikšanās minūtēs? (Kā jūtaties?) Kā šo objektu var redzēt? (Sajūti) Atklāj noslēpumu, vārda “noskaņojums” leksiskās nozīmes noslēpumu (Tas ir iekšējs garīgais stāvoklis) Un kāds ir šī vārda raksturs, dvēsele? (Vārds ir hameleons, tam ir mainīgs raksturs) Kāpēc mums ir svarīgi ņemt vērā sarunu biedra noskaņojumu? (Lai neapvainotu, nekaitētu sev un viņam) Un tagad es lūdzu attēlot sava noskaņojuma nokrāsu - vārdos, zīmējumos vai žestos. (Zīmējums - smaidošas lūpas, puķes, dejojoši cilvēki. Vārdos - dzīvespriecīgs, dzīvespriecīgs, omulīgs, gaišs). Uz zemes ir sakrājies tik daudz vārdu! Pats par sevi ir daudz toņu. Skaņa nav nekas vairāk kā apģērbs... Katram no vārdiem ir sava dvēsele, Līdzīga runātāja dvēselei! (Deivids Kugultinovs) Aicinu doties pārsteidzošā ceļojumā DZIMTAJĀ VĀRDĀ, tā noskaņu, dvēseles un rakstura pasaulē, lai pārvarētu aizraujošo CEĻU UZ VĀRDU. Aicinu pārvarēt ceļu uz vārdu ZEME, patiesi sajust un izgaršot šo gaišo, skaisto vārdu. ^ II. DARBS AR IZGLĪTĪBAS KOPSAVILKUMA TABULU “CEĻS UZ VĀRDU”. LEKSIKAS PARATOŠANAS DARBS. Uzrakstiet stundas tēmu uz tāfeles. Uz tāfeles karājās liels, krāsains plakātu galds “Sajūti vārda ZEME garšu”. Pirmā tabulas daļa (1.-5. uzdevums) ir vārda apraksts valodas sistēmā, notiek galvenokārt skolotāja vadībā (viņš iepazīstina ar vārda leksiskajām nozīmēm, tā izcelsmi. Šo informāciju bērni raksta viņu galdi)^ IZGLĪTOŠANĀS UN IZKLAIDĒJOŠAIS TABULS “CEĻS PIE VĀRDA”:

^ PROGRESS PĒC TABULAS :

1.ORTOEPISKĀ Mēs pareizi izrunājam vārdu un pareizi rakstām tā pareizrakstību, liekam uzsvaru, izceļam pareizrakstību. Mēs sakām: [Z'IML'A], pierakstām: ZEME, pareizrakstība - neuzsvērts patskanis E saknē ---- ZEME. 2 .Pierakstīt FONĒTISKI vārds, definēt DAUDZUMS un KVALITĀTE izklausās vienā vārdā. Vārda fonētiskā analīze: vārdam ir 2 zilbes, jo ir divas patskaņu skaņas, uzsvars krīt uz pirmo zilbi, 5 burti, 5 skaņas. Z - [ Z'] – līdzskaņs, mīksts, balsīgs, pārī E - [I] – patskanis, neuzsvērts M - [M]-līdzskaņs, ciets, balsīgs, skanīgs L - [L'] – līdzskaņs, mīksts, balsīgs, skanīgs I - [ A ] – patskanis, uzsvērts.

3.DEFINĒT vārds: a) pēc vārdu skaita - polisemantisks (Ar skaidrojošās vārdnīcas palīdzību noskaidrojam visas vārda nozīmes: planēta, ceļš, augsne) Kāpēc nepieciešami polisemantiskie vārdi? (Tie pauž mūsu valodas bagātību, niknumu un izteiksmīgumu). b) pēc izcelsmes - dzimtā krievu valoda (nosaka etimoloģiskā vārdnīca) c) pēc lietojuma - aktīvs, plaši lietots (visi zina un lieto šo vārdu, tāpēc - plaši lietots)

^ 4 . Mēs izceļam MORFĒMAS vārdus. (Zeme - beidzas A, sakne - ZEML, bāze - ZEML) Atrodiet saistītos vārdus (vārdu LIGZDZU). Vai varam iedomāties, par kādiem teikuma dalībniekiem šis vārds varētu kalpot? Kādas morfēmas padara vārdu emocionāli uzlādētu? (Saistītie vārdi: zeme - zeme - zeme, pazemes, racējs, cirvis, zemnieks, zemes īpašnieks, cietums, zemnīca, zemnīca. Teikumā tie var darboties kā subjekts, noteicējs, objekts vai adverbiāla adverbiāla vieta. Sufiksi var padarīt vārdus emocionāli uzlādētus)

^ 5 . Mēs atradām DRAUGI un ienaidnieki vārdi “zeme”: (Antonīmi - ūdens, gaiss; sinonīmi - planēta, zeme, ceļš). Kāpēc mums vajadzīgi vārdi – sinonīmi un antonīmi? (Par īpašu runas izteiksmīgumu). Otrā tabulas daļa (no 6 līdz 9 uzdevumiem): vārda apraksts no morāles, estētiskā, cilvēciskā viedokļa. Tieši šī daļa attīsta runas intuīciju un bērnu radošumu.

^ 6 .Domājot par RAKSTURU, Dvēseli vārdi (tie var būt sinonīmi, epiteti, mākslinieciskas definīcijas). - Katrs vārds ir dzīva būtne, kas var būt priecīga, bēdīga, aizvainota. Tāpat kā cilvēkiem, katram vārdam ir savs raksturs un raksturs, sava dvēsele. Tā leksiskā nozīme palīdz mums atšķirt labu vārdu no ļauna vārda, to var noskaidrot, apskatot skaidrojošo vārdnīcu. Labus vārdus atzīmēsim ar “plus” zīmi, ļaunos – ar “mīnusa” zīmi. (Ar skolotāja palīdzību bērni noskaidro, ka vārds “zeme” var būt pozitīvs vai neitrāls, taču tam var būt arī negatīva nozīme). (DVĒSELES vārdi: Zeme - silta, liela, laipna, brūna, sfēriska, sniegota, ziedoša, aukle, auglība, Dzimtene, māte, šūpulis, mātes siltās plaukstas...) 7 . Vārds un RĪMS(vingrinājums “Burim”): (Zeme – lauki, mana, mana, jūras, spārni, mans šūpulis). Četrrindu sacerēšana ar atrastām atskaņām.

Es mīlu savu dzimto zemi, Zeme ir mans šūpulis. Rūpējies par savu planētu! Ezeri, lauki un jūras. Es dzīvoju laimīgi no tā! Galu galā otrs ir tas pats Galu galā šī ir dzimtā daba, Nav nekā skaistāka par to, nē! Mūsu mīļā Zeme! Nav neviena laipnāka par viņu!

^ 8 .Vārds un IMAGE: vārdu meklēšana notiek caur bērna noskaņojumu, sajūtu, intuīciju un iztēli. – Mēs jau labi pazīstam valodas tēlaino līdzekli – salīdzināšanu. Mēs dzīvojam un pastāvīgi kaut ko ar kaut ko salīdzinām. Ar ko jūs salīdzinātu šo vārdu? (Zeme ir kā ritenis, globuss, bumba, puķe, māja, zaļumi, ziedošs dārzs, meži un ziedi, Saule, māte...). Jūs varat uzzīmēt savu vārdu “Zeme”.

^ 9 . Tagad nedaudz pafantazēsim: iedomājieties, ka vārds, kuru mēs runājām un pierakstījām, pārvērtās par MAGNĒTS. Tas var piesaistīt un piesaistīt citus vārdus sev. “Piesaistītie” vārdi var būt dažādas runas daļas un pat frāzes, taču tie ir jāpieraksta sākotnējā formā. Viss labais, pozitīvais, pievelk labestībai, viss ir kā dzīvē. Mēs iedomājamies, ka vārds “zeme” ir magnēts, kas var piesaistīt un atgrūst vārdus, piemēram: (Gājējs, mežs, augi, dzīvnieki, putni, jūras, zivis, cilvēki, bērni, vecāki, laime...) Tātad jums ir neparasts "vārdu lauks". Šie vārdi ir atbalsta vārdi, tie ir paredzēti nelielu tekstu rakstīšanai, tas ir vārdu lauks, uz kura augs mūsu teksti. Noteikti nosauciet savu tekstu un esiet gatavs to aizstāvēt.

^ III. PATSTĀVĪGA RAKSTĪŠANA UN JŪSU PROJEKTA AIZSTĀVĪBA (DAŽĀDU VEIDU RAKSTIŅU TEKSTU VEIDOŠANAS PRAKSE). 10. Rakstīšana pēc atsauces vārdiem (tiek izmantoti vārdi no visiem deviņiem tabulas punktiem) Patstāvīgais radošais darbs 15 minūšu garumā (apmēram 10 teikumi) KĀ SMARŽO VĀRDI? (Eseja – pārdomas) Vārdu ir daudz! Katram ir savs noskaņojums un krāsa. Bet ir arī smarža. Piemēram, izrunājot vārdus ZEME, MĀTE, SAULE, DZIMTENE, tava dvēsele kļūst viegla un dzīvespriecīga. Apkārt viss mainās, gaiss piepildās ar patīkamām smaržām. Bet ir arī citi vārdi – KARŠ, NĀVE, BĒRDAS. Šiem vārdiem ir nelaimes garša, saule blāvēja, Zeme un visa dzīvība uz tās mirst. Tāpēc uzskatu, ka jārunā tikai labi un gaiši vārdi. Tad planēta Zeme būs visskaistākā un smaržīgākā. VĀRDA DIENAS UZ ZEMES. (Eseja – stāstījums) Zinātnieki un ekologi mūsu Zemi sauc par Zaļo māju. Viņi viņai izdomāja svētkus - Zemes dienu. To svin katru gadu 22. aprīlī. To svin visu valstu iedzīvotāji. Šajā dienā cilvēki iziet ielās, lai pilsētas ielās iztīrītu atkritumus, izkārtu putnu mājiņas un stādītu jaunus kokus un skaistus ziedus. Pēc smagas dienas visi dalībnieki ar prieku var teikt: “Cik skaista ir mūsu Zeme, mūsu Zaļā māja!” Un mums ir jāmīl un jārūpējas par savu māju, jo mēs esam tās īpašnieki. Galu galā Zeme mums kliedz, lūdz mums palīdzību. Parūpēsimies par viņu! KAS IR DZIMTENE? (Eseja – pārdomas). Dzimtene ir mūsu dzimtā zeme, mēs ar vecākiem šeit esam dzimuši. Dzimtene ir vieta, kur mēs apbrīnojam mežu, lauku, upi vai ezeru. Jūs kā magnēts velk uz savu dzimto zemi. “Sirds”, “māte”, “Dzimtene”, “dzimtā zeme”, “Tēvija” - tie ir vissvarīgākie vārdi dzīvē, jo tiem ir milzīga nozīme. Galu galā, bez dzimtās zemes nav mātes, un bez mātes nav sirds. Tāpēc vārds “Zeme” un vārds “Dzimtene” man ir līdzvērtīgi, tie ir sinonīmi. 11.Aizsardzība autora teksti iziet cauri analīzei: teksta noskaņa - lasītāja un autora sajūtas; tēma – ideja – teksta veids – runas stils – lingvistiskie līdzekļi – figurālie valodas līdzekļi. Strādājiet ar tekstu, ievērojot norādījumus. Lapas aizmugurē bērni uzraksta sava teksta analīzi un selektīvi to pārbauda skaļi. Visaptveroša autora teksta “Vārda diena uz Zemes” analīze. I. Nosakiet teksta vispārīgo garu: 1. Noskaidrojiet teksta kopējo noskaņu, atbildiet uz jautājumiem: a) Kādas sajūtas jūs pārņem pēc pirmās iepazīšanās ar šo tekstu? Paskaidrojiet savu atbildi. Izmantojiet atgādinājumu “Noskaņu vārdnīca” (Sajūtas patīkamas, dzīvespriecīgas, dzīvespriecīgas, svinīgas, dzīvespriecīgas, gaišas) b) Kas palīdz noteikt teksta kopējo noskaņu? (Noskaņojums palīdzēja noteikt lasāmā vispārējo nozīmi, intonāciju, beigu pieturzīmes, emocionāli uzlādētus vārdus). 2. Atrodiet galveno: A) Nosakiet galveno domu, ja jums tas šķiet grūti, pasvītrojiet atbalsta vārdus; (Zeme ir mūsu kopīgās mājas). B) Vai tēma ir plaša vai šaura? Nosauc viņu. (Šaura tēma. Par mīlestību pret dabu kopumā). J) Nosauciet teksta ideju (kāpēc tas tika uzrakstīts?) (Mums ir jārūpējas par Zemi, par visu dzīvo mums apkārt). D) Nosauciet lingvistiskos līdzekļus, ar kuriem teikumi tiek savienoti (Vārda “Zeme” atkārtojumi, vietniekvārdi, sinonīmi, teikumu ķēdes savienojums, jo teikumi tiek savienoti, izmantojot darbības vārdus. Tiek saglabāts viens darbības vārdu laika lauks - pagātnes forma). E) Nosakiet teksta veidu (apraksts, stāstījums vai argumentācija), sniedziet pierādījumus, izmantojiet piezīmi “Pārbaudes veidi”. (Šis teksts ir stāstījums ar argumentācijas elementiem; tajā ir runāts par secīgiem notikumiem, var uzdot vispārīgu jautājumu - KAS NOTIEK? Tekstā aprakstīti notikumi, kurus nevar redzēt vienā attēlā, jo tie aizstāj viens otru. Tiek izmantoti daudzi darbības vārdi tekstā un lietvārdos vārdu secība teikumos ir tieša). II. Izpētiet teksta valodu: 1. Īsi aprakstiet vārdu krājumu no lietošanas viedokļa. Sniedziet bieži lietotu (aktīvu) un novecojušu (ja tādi ir) vārdu piemērus. (Izplatīti vārdi - māja, zeme, cilvēki, ziedi, putni, koki. Vārdu krājums - izplatīts, jo lielāko daļu vārdu lieto visi cilvēki.) 2. Raksturojiet vārdus pēc izcelsmes. Atceroties zīmes, mēģiniet tekstā atrast oriģinālus krievu, senbaznīcas slāvu un aizgūtos vārdus. (Dzimtie krievu vārdi - putnu, augu, darbību nosaukumi - šie vārdi tiek lietoti tikai krievu valodā. Senslāvu vārds - prieks - lai piešķirtu izteiksmīgumu, jo tam ir piedēklis - STVIE. Profesionālais vārds ir termins - ekologi.) 3. Sniedziet figurālu valodas līdzekļu piemērus (epitetus, salīdzinājumus, metaforas utt.). (Sinonīmi, vietniekvārdi, radniecīgi vārdi, emocionāli uzlādēti vārdi tiek izmantoti, lai uzlabotu iespaidu uz lasītājiem. Tiek izmantota personifikācija - zeme kliedz, lūdz palīdzību. EVP mainās, lai lasītāju acu priekšā parādās dzīva bilde. Tiek izmantota tiešā runa. Metafora – Zaļā māja, epiteti – jauni koki, skaisti ziedi, darba diena. Vietniekvārdi – viņi, viņš, viņa, šis. Atkārtojumi - vārds "māja", vārda "zeme" forma, emocionāli lādēti vārdi - putnu māja, dalībnieks, kur piedēklis NIK apzīmē vīriešu dzimtes lietvārdu.) III. Izpētiet šī teksta runas stilu, izmantojiet piezīmi “Runas stili”: stila nosaukums – kādā iestatījumā tas tiek lietots – kur tiek lietots – kādam nolūkam. (Mākslinieciskais stils, jo tekstam ir komunikācijas loma, daiļliteratūrā izmantots formālā vidē, lai ietekmētu lasītāja sajūtas. Apraksta raksturs krāsains, teksta lasīšanas tonis draudzīgs. Izsaukuma teikumi ar emocionālu pieskaņu.) Kādā žanrā šis teksts ir rakstīts? (Teksts ir rakstīts stāsta žanrā). IV. Papildus uzdevumi: skaidrot vārdu pareizrakstību (vārdos norādīt pētītās rakstības), pieturzīmes. vai RR RR

12. Nodarbības kopsavilkums, atzīmju piešķiršana par darbu nodarbībā. Pamatojoties uz studentu tekstu idejisko orientāciju, skolotājs liek ^ VISPĀRĒJS SECINĀJUMS par vides tēmu. (Lasa Mihaila Dudina dzejoli). Rūpējieties par zemi. Parūpējies par baobaba koka ēnu pār tuksnesi, cīruli zilajā zenītā, vanagu, kas planē virs lauka, tauriņu uz spārnu lapām, dzidru mēnesi virs upes mierīgu, saules atspulgu uz atkusni. ielāpus, bezdelīga ņirb dzīvē, spēlējošs krabis uz akmeņiem, rūpējies par zemi! Uzmanies! – Mums visiem ir viena zeme. Viņa ir ļoti maza un trausla. Viņa ir jāmīl un jāaizsargā. Mums ir jārūpējas par Zemi un pasauli mums apkārt, jo šīs ir mūsu mājas. Un māja vienmēr ir jākopj un jāsargā. Kāpēc? Kā mēs to varam izdarīt? Uzrakstiet savas domas par šo tēmu mājās. Jūs varat ilustrēt savas esejas ar zīmējumiem. Pēc kļūdu analīzes un piestrādāšanas ar jūsu darbu izrotāsim dabas vēstures stendu.

^ PIETEIKUMS: ATGĀDINĀJUMI – ATBALSTS DARBAM AR TEKSTIEM

NOSKAŅU VĀRDNĪCA


svētku

jautrs

miegains

neērti

drūms

kaprīzs

svinīgs

paaugstināts

slinks

nemierīgs

drūms

izveicīgs

dzīvespriecīgs

omulīgs

vienaldzīgs

satraucoši

dusmīgs

lielīgs

smieklīgi

sapņains

nesaprotami

skumji

drūms

ņirgāšanās

humoristisks

pārdomāts

skumji

smieklīgi

noslēpumaini

gaisma

strīdīgs

skaists

pasakains

^ JĒGTIEM TEKSTU VEIDI


Stāstījums

APRAKSTS

PAMATOJUMS

^KAS NOTIEK?

KĀDAS?

KĀPĒC?

Parasti mēs runājam par secīgām darbībām un notikumiem:

  1. VISPIRMS

  2. PĒC

  3. TAD

  4. ^...UN BEIDZOT.

Mēs runājam par vienlaicīgām zīmēm. Ir attēloti

ITEMS,

DZĪVNIEKI,

DABA utt.


Tiek norādīti parādību un notikumu cēloņi, to savstarpējā saistība. Sastāv no daļām: PROGRAMMA, PIERĀDĪJUMS, SECINĀJUMS. Iekļauti vārdi: JO, TĀPĒC u.c.

^ LITERĀRĀS VALODAS (RUNAS) STILI PĒC TO ĪPAŠĪBAS


Vārds

Situācija

Kur tas tiek izmantots?

Kādā nolūkā?

I. SARUNAS

Neoficiāls

Tiekoties, sarunājoties ar draugiem, radiem, draudzīgās vēstulēs, ziņās...

Komunikācija,

runāt


^II. GRĀMATA

1.ZINĀTNISKAIS


Oficiālā

Zinātnē un tehnoloģijā, skolā (lekcija, referāts, mācību grāmata, vārdnīca...)

Precīzas zinātniskās informācijas paziņošana

^ 2. OFICIĀLAIS - BIZNESA

Oficiālā

Dažādos dokumentos (sertifikātos, kvītīs, dekrētās, rīkojumos...)

Precīza biznesa informācijas pārraide

3.MĀKSLINISKS

Oficiālā

Daiļliteratūrā (dzejolis, stāsts, luga, pasaka...)

Ietekme uz lasītāju (klausītāju) jūtām

4.PUBLICISTS

Oficiālā

Avīžu (žurnālu) rakstos, runās mītiņos, sapulcēs, radio un televīzijā.

Ietekme uz lasītāju vai klausītāju (zvanīt, pārliecināt)

"Rakstiskas runas veidošana, rakstot paziņojumus"

Plotņikova Irina Viktorovna

^ MBOOU "Vereshchaginskaya vispārējā izglītība

sanatorijas internātskola, Permas apgabals

Lieta: Krievu valoda. Runas attīstība (saskaņā ar programmu "Krievijas skola")

^Nodarbības veids: prasmju apmācība un refleksija

Darba pabeigšanas laiks: 60 minūtes

Klase: 4

Plānotie rezultāti:


  • Personīgi: orientācijas veidošanās gan savu, gan apkārtējo darbību morālajā saturā un jēgā; attīstot spēju risināt morālās dilemmas; pašcieņas un paškontroles veidošanās.

  • Metasubjekts:
- regulējošie: pilnveidot spēju izvirzīt savas darbības mērķi, plānot un īstenot izglītības uzdevumu, attīstīt analīzes un kontroles prasmes;

- izglītojošs: atmiņas, uzmanības, domāšanas garīgo procesu attīstība (analīzes operācija); attīstot spēju apzināti un brīvprātīgi konstruēt runas paziņojumus mutiskā un rakstiskā formā;

- komunikabls: attīstīt spēju pamatot savu nostāju, adekvāti izmantot runas līdzekļus komunikatīvo problēmu risināšanai; informācijas kompetences attīstīšana (darba laikā ar tekstu identificēt ticamu informāciju);


  • Temats: iemācīties precīzi un konsekventi nodot teksta sižetu, precīzi lietot un pareizi rakstīt vārdus un teikumus; bērnu vārdu krājuma bagātināšana.
Resursi: spēles laukums, skaidrojošās vārdnīcas, suņu skulptūra, materiālu izlase par suņiem no interneta, suņu pieminekļu fotogrāfijas (prezentācija), kartītes Nr.1,2,3, burtnīca, pildspalva, dators, multimediju projektors.
^ Nodarbības gaita

  1. Tēma un mērķu noteikšana

  • Spēle “Neredzamā muša” - es nosaucu sākuma burtu, tu savāc vārdus un atceries tos ( vārdi, kas sākas ar lielo burtu - draugs, kinologs, suņi, suns).

Pierakstiet vārdus, kurus pats iegaumējat. Ko tu dabūji?

Vai jūs saprotat visu pierakstīto vārdu nozīmi? Meklējiet šī vārda skaidrojumu vārdnīcā.

/Kinologs – speciālists suņu izglītošanā un apmācībā/.

Kāds vārds varētu būt “lieks”? Kāpēc?

Nosauciet sinonīmus no rakstītajiem vārdiem.

Atrodiet antonīmus vārdam “draugs”.

Šodien klasē mēs rakstīsim kopsavilkumu. Vai atceries, kāda veida darbs tas ir? Kāpēc jāiemācās teksta saturu nodot rakstiski?

Vēlreiz uzmanīgi apskatiet rakstītos vārdus un mēģiniet pēc tiem noteikt teksta tēmu. Par ko būs mūsu stāsts? ( suņa skulptūra)

- Katrai nodarbībai uzstādiet sev mērķi. (Bērnu atbildes)


  1. ^ Zināšanu atjaunināšana
1/ Ko jūs zināt par suņiem? ( bērnu mutvārdu stāsti )

(Skolotājas papildinājums + suņu pieminekļu fotogrāfijas) *Suņi bija pirmie pieradinātie dzīvnieki. Šiem dzīvniekiem ir daudz specializāciju: mednieki, gani, sargi, izsekotāji, kalnu glābēji, cirka mākslinieki, neredzīgo ceļveži, kamanu suņi un pat "kosmonauti". Un, protams, šīs, iespējams, ir visuzticamākās būtnes savam īpašniekam. Ne velti Čārlzs Darvins suņus sauca par “mīlestību mūs vairāk nekā sevi”.

Suņu nopelni cilvēkiem ir milzīgi. Cilvēki vienā vai otrā veidā izsaka pateicību saviem četrkājainajiem draugiem. Parīzē ir piemineklis leģendārajam svētbernāram Barijam. ( 1. slaids.) Viņš ziemā izglāba cilvēkus Alpos. Itālijas pilsētā Borgo San Lorenco ir piemineklis sunim Faithful.( 2. slaids). 14 gadus viņš katru dienu devās uz staciju, lai satiktu savu saimnieku, kurš gāja bojā karā. Berlīnē piemineklis piemin suņu kā neredzīgo ceļvežu darbu. Ļeņingradā un tagadējā Sanktpēterburgā 1935. gadā tika uzstādīta zinātnieku asistenta suņa skulptūra no bronzas.( 3. slaids).

/Materiālu atlase no interneta/.
– Ko vīrietis ieguva, pieradinot suni?
2/ Izvēlieties īpašības vārdus vārdam “suns”.

Ļoti bieži par suņiem var dzirdēt vārdus “nodots un uzticīgs”. Kā šie vārdi atšķiras?

Mēģiniet katram vārdam piešķirt precīzu nozīmi. Tas ir uz jūsu rakstāmgalda kartes numurs 1– izlasi uzdevumu un izpildi to.


  • ^ Studentu patstāvīgais darbs.
Karte Nr.1

Izlasi vārdus un saskaņo tos ar skaidrojumu.

Uzticama, mērķtiecīga

Veltīts – mīlošs, pastāvīgs

Uzticīgs – atbilst patiesībai;

Pareizi, precīzi.

Ko tu dabūji?

Kāpēc dažādas iespējas? Kur mēs varam pārbaudīt savu viedokli? Pārbaudiet savu versiju skaidrojošā vārdnīcā. Kuram taisnība?

Kura vārda “uzticīgs” interpretācija atbilst mūsu sarunai? Kāpēc?

Ko vēl jūs varat teikt par vārdu "uzticīgs"? / neskaidrs/
^ 3/ Izlasi vārdus Uz galda . Pierakstiet trūkstošos burtus pats savā piezīmju grāmatiņā.

Cits_, sat_el, bija_ pārsteigts, man_vek, m_lysha, st_r_dzīvoja, klusēja, nemierīgs, sasodīts, stulbs.

Pārbaudiet savu darbu ar taustiņu uz slaida.

(4. slaids)


G

A

Un

e, o

A

ak, ak

O

G

ak un

Un

Kurš gan nepieļāva kļūdas?

Kurš to atļāva? Kāpēc? Kas jāatkārto?

Šos vārdus jūs sastapsit prezentācijas tekstā, tāpēc pievērsiet uzmanību to pareizrakstībai.


  1. ^ Zināšanu un prasmju veidošana
1/ Laiks iepazīties ar prezentācijas tekstu. Stāsts saucas "Vecais suns". Uzmanīgi klausieties stāstu un saskaņojiet tā saturu ar plānu. Uz galda.

Plāns


  1. Uzticīgs suns.

  2. Suņa vecums.

  3. Polkāna kļūda.

  4. Padoms no drauga.

  5. Pareizs lēmums.

Skolotājs skaļi nolasa daļu stāsta.

vecs suns

Vīrietim bija uzticīgs draugs. Viņa vārds bija Polkāns. Viņš daudzus gadus rūpējās par māju. Viņš uzticīgi kalpoja savam kungam.

Pagāja gadi. Suns kļuva vecs un sāka slikti redzēt. Pat mana oža kļuva blāva.

Kādu dienu skaidrā vasaras dienā Polkāns neatpazina īpašnieku. Viņš izskrēja no savas kabīnes un sāka riet uz viņu. Īpašnieks bija pārsteigts.

Viens saimnieka draugs viņam ieteica suni izsist. Saimnieks klusēja...
– Ko varat teikt par dzirdētā saturu un plānu?

Kādu risinājumu jūs ieteiktu?

Kādu risinājumu atrada īpašnieks?

Karte Nr.2

vecs suns

Vīrietim bija uzticīgs draugs. Viņa vārds bija Polkāns. Viņš daudzus gadus rūpējās par māju. Viņš uzticīgi kalpoja savam kungam.

^ Pagāja gadi. Suns kļuva vecs un sāka slikti redzēt. Pat mana oža ir kļuvusi blāva.

Kādu dienu skaidrā vasaras dienā Polkāns neatpazina savu īpašnieku. Viņš izskrēja no savas kabīnes un sāka riet uz viņu. Īpašnieks bija pārsteigts.

^ Viens saimnieka draugs viņam ieteica suni izsist. Saimnieks klusēja.

Bet pēc dažām dienām viņš atveda mazu kucēnu. Īpašnieks viņu apmetināja blakus Polkānam. Vecais suns sadraudzējās ar kucēnu. Polkānam vairs nebija garlaicīgi. Viņi bieži spēlēja kopā. Vecais suns iemācīja mazulim grūto apsardzes uzdevumu.


  • Jautājumi par tekstu:

  1. Kas notika ar Polkānu viņa vecumdienās?

  2. Vai jūsu draugs deva labu padomu suņa saimniekam?

  3. Ko īpašnieks darīja?

  4. Ko jūs varat teikt par viņa lēmumu? Vai tas bija pareizi?

  5. Ko šis stāsts māca?

  6. Nosakiet teksta veidu.

  7. Kādas pareizrakstības jūs redzat tekstā? (Darbs ar tekstu un vienkāršu zīmuli).

  8. teikumā" Suns kļuva vecs un sāka slikti redzēt» paskaidrojiet komata novietojumu.

  1. Vingrošana acīm(zīmēt figūras ar acīm)
2/ Šeit mēs nonākam pie mūsu galvenā uzdevuma - uzrakstīt paziņojumu . Es iesaku veikt šo darbu tādos līmeņos, kas atspoguļo jūsu spēju uzrakstīt prezentāciju. Līmeņi tiek prezentēti plkst kartes numurs 3 .

  • ^ Līmeņa izvēle.
Karte Nr.3

I līmenis - Joprojām protu uzrakstīt prezentāciju pēc plāna un atbalsta vārdiem (ņemt kartes numurs 4 no skolotāja).

II līmenis - Es jau protu uzrakstīt prezentāciju pēc plāna.

III līmenis - Es varu uzrakstīt kopsavilkumu pēc plāna ar radošu uzdevumu (šajā stāstā trūkst aprakstu par Polkāna un kucēna izskatu. Mēģiniet tos iekļaut savā stāstā.)
– Kad jūs varat uzskatīt, ka esat pabeidzis darbu? (Pēc prezentācijas uzrakstīšanas tā ir jāpārbauda un jānovērtē pēc mūsu kritērijiem).

Karte uz tāfeles


  • Pareiza teksta satura pārraide

  • Teksta prezentācijas secība

  • Pareiza vārdu un teikumu pareizrakstība
3/ Pats vēlreiz izlasi tekstu un iegaumē.

Pārstāstiet tekstu, pamatojoties uz plānu. (Vairāki studenti pārstāsta tekstu.)

4/ Skolotāja atkārtota teksta lasīšana.

Esiet piesardzīgs, vēlreiz korelējiet plānu ar teksta saturu.


  1. Iegūto zināšanu un prasmju pielietošana

  • Studentu patstāvīgais rakstu darbs.

  • Pašpārbaude.

  • Klausieties 2-3 darbus pēc bērnu lūguma. Analīze pēc kritērijiem.

  • Tekstu rediģēšana.
^ VI. Apakšējā līnija. Atspulgs.

Kādas prasmes jūs uzlabojāt klasē?

Kurš sasniedza savu mērķi?

Kuram neveicās? Kāpēc? Kas būtu jādara?

VII. D/Z:

I līmenis - atrodi vārdnīcā un pieraksti piezīmju grāmatiņā 3 frazeoloģiskās vienības ar vārdu “suns” un to skaidrojumu.

II līmenis - veido teikumus, izmantojot frazeoloģiskās vienības ar vārdu “suns”.

III līmenis - sastādiet tekstu ar vienu no frazeoloģiskajām vienībām ar vārdu "suns".

St Bernard Barry suns uzticīgs

Zinātnieku palīgi
Bibliogrāfija


  1. Laika.

    Svešvaloda
    Angļu valodas stundas metodiskā izstrāde 2. klasei par tēmu “Mana skolas soma”

    ^ Yablonskaya Olga Nikolaevna

    MBOU "Ļantorskas 6. vidusskola"

    Hantimansijskas autonomais apgabals - Jugra, Tjumeņas apgabals.

Natālija Maruškina

Dārgie kolēģi. Es piedāvāju jūsu uzmanību PAŠANALĪZE NAD “APSVEIKUMA KARTĪTE”, kuras kopsavilkums tika publicēts iepriekš.

Priekšmets- Apsveikuma kartīte.

Nodarbība notika saskaņā ar piezīmēm. Referāts sastādīts patstāvīgi, balstoties uz vispārējās pamatizglītības programmas mērķiem, atbilstoši bērnu vecumam.

Šī tiešā izglītojošā darbība tika veikta ar vecākā pirmsskolas vecuma bērniem vecumā no 6 līdz 7 gadiem.

Tiešajās izglītības aktivitātēs galvenā izglītības joma “izziņa” bija integrācijā ar izglītības jomām: “komunikācija”, “socializācija”.

Mērķis (bērniem): Palīdziet Čeburaškai nosūtīt pastkarti krokodilam Genai.

Mērķis (skolotājam)– Radīt apstākļus, lai bērni varētu iepazīties ar burta G grafisko attēlu.

Uzdevumi:

Izglītības:

Uzlabot spēju veikt vārdu skaņu analīzi, izmantojot jauktu modeli.

Patskaņu iotētās funkcijas atkārtošana.

Darbs ar teikumu: analīze, rakstīšanas noteikumu atkārtošana, grafiskais ieraksts.

Iepazīstinām ar burtu G.

Apgūt silbisko lasīšanas metodi.

Izglītības:

Attīstīt loģisko domāšanu, uzmanību, inteliģenci;

Attīstīt runas gramatisko struktūru.

Izglītības:

Veicināt iniciatīvu, neatkarību, aktivitāti;

Attīstīt prasmi strādāt komandā, vēlmi palīdzēt draugam;

Attīstīt spēju uzklausīt drauga atbildi, attīstīt paškontroles un pašcieņas prasmi.

Bērnu organizācija:- grupa, apakšgrupa, individuālais.

Priekšdarbi:

Iepazīšanās ar vārda skaņas sastāvu, patskaņu un dažu līdzskaņu rakstīšanu.

Iepazīšanās ar patskaņu rakstīšanas noteikumiem aiz līdzskaņiem, patskaņu iotizēto funkciju.

Darbs ar priekšlikumu

Spēles fonēmiskās dzirdes attīstībai.

Šajā GCD es mēģināju izmantot partnerības organizācijas formu, kas ietver:

Pieaugušais - partneris, blakus bērniem (kopā, aplī

Bērniem atļauts brīvi

Bērniem ir atļauts brīvi pārvietoties aktivitāšu laikā

Atļauta brīva bērnu komunikācija (darba troksnis)

Bērnu aktivitāšu veidi: komunikatīvā, rotaļīgā, kognitīvā un pētnieciskā.

Bērnu organizēšanā izmantoju individuālās, apakšgrupas un frontālās formas. Mēģināju paļauties uz bērnu iepriekš iegūto pieredzi, lai sasniegtu mērķi un iegūtu jaunu informāciju. Bērniem bija jāizpilda daži uzdevumi, lai tiktu pie gudrās pūces, kura iepazīstināja viņus ar jaunu burtu. Tas viss atbilst tieši attīstošām izglītības aktivitātēm.

GCD laikā tika izmantotas dažādas metodes un paņēmieni:

praktiski: pieredze, vingrinājumi, patstāvīgais darbs;

vizuāli: novērošana, demonstrēšana;

verbāls: saruna, skaidrojums;

spēle: didaktiskā spēle, iedomāta situācija paplašinātā formā.

Bērnu motivēšanai tika izmantots personāžs - Čeburaška, kurai bija nepieciešama palīdzība vēstules rakstīšanas problēmas risināšanā.

Visi nodarbības aspekti ir loģiski un konsekventi, pakārtoti vienai tēmai. Nodarbībā tika integrēti mirkļi no “izziņas” izglītības jomām: bērni veica vārdu skaņu burtu analīzi,


strādāja ar priekšlikumu,


noteica burtu iotēto funkciju,



“Komunikācija”: bērni piedalījās kopējā sarunā, klausījās, nepārtraucot vienaudžus; “Socializācija”: viņi patstāvīgi atrada izeju no esošās situācijas, lūdza palīdzību, izteica labo gribu un juta līdzi.


Paņēmieni nodarbībā bija rotaļīga rakstura.

Nodarbības noslēgumā katrs bērns izteica savu attieksmi pret aktivitāti, uz tāfeles novietojot atbilstošā noskaņojuma smaidiņu.


Nodarbības laikā tika ievērotas visas higiēnas prasības telpu organizēšanai, aprīkojuma un materiālu izvēlei, izgatavošanai un izvietošanai.

Gatavojot šo OD, galvenais uzdevums, ko izvirzīju sev, bija “Interaktīvās tāfeles izmantošanas iespēju parādīšana”, kas bija nepieciešams atklātās nodarbības vadīšanai. Tāpēc es mēģināju izmantot ID, lai atrisinātu gandrīz visas GCD problēmas. Ikdienas aktivitātēs varat iekļaut kādu no piedāvātajiem vingrinājumiem, kas arī raisīs bērnos interesi, ļaus dažādot metodes un paņēmienus un paaugstinās aktivitātes efektivitāti.

Publikācijas par šo tēmu:

Integrētās nodarbības kopsavilkums par lasītprasmes un matemātikas mācīšanu sagatavošanas grupā Izglītības jomu integrācija: “Kognitīvā attīstība”, “Runas attīstība”, “Mākslinieciskā un estētiskā”, “Fiziskā attīstība”.

Lasītprasmes stundas kopsavilkums sagatavošanas grupā “Skaņas [t], [t’]” Tēma: Skaņas [t], [th] (konsolidācija) Uzdevumi: - nostiprināt zināšanas par skaņām [t], [th]; - attīstīt studentu spēju atšķirt.

Lasītprasmes stundas kopsavilkums sagatavošanas grupā “Skaņa [Y] un burts Y” Izglītības mērķi: 1. Nostiprināt prasmi veikt vārdu skaņu analīzi, izmantojot vizuālo modelēšanu; 2. Iepazīstiniet ar vēstuli.

Lasītprasmes stundas kopsavilkums sagatavošanās logopēdiskajā grupā Nodarbības kopsavilkums par lasītprasmes mācīšanu sagatavošanās logopēdiskajā grupā Sagatavoja un vada skolotāja - logopēde Olkhovik Valentīna.

Lasītprasmes stundas kopsavilkums sagatavošanās logopēdiskajā grupā “Dārgumi” Mērķi: Patskaņu A, O, U, I, Y, E atkārtošana. Iepazīšanās ar vārda jēdzienu - objekts. Lādē ir paslēpts dārgums. Lai to iegūtu, jums tas ir nepieciešams.

Aizsardzības ministrijas FGKDOU "Bērnudārzs Nr. 154".

Nodarbības pašanalīze sagatavošanas grupai.

Izglītības virziens "Kognitīvā attīstība" FEMP.

Temats: "Kaija glābšanai"

Sagatavoja: skolotājs

Maksimova Svetlana Trofimovna.

Olenegors-2

2016. gads

Programmatūras uzdevumi:

Izglītības joma: "Izziņa"

Labojiet kārtas skaitu

Turpiniet mācīties, lai atrastu nākamo skaitli dotajam numuram.

Turpiniet konsolidēt skaitļu sastāvu 10 robežās.

Turpiniet mācīties sastādīt un risināt aritmētiskos uzdevumus un pierakstīt to risinājumus, izmantojot skaitļus un zīmes, izcelt uzdevumā nosacījumu, jautājumu un atbildi.

Nostipriniet spēju korelēt objektu skaitu ar skaitli.

Izglītības joma: “Runas attīstība”

Iemācieties izteikt un izdarīt vienkāršus secinājumus, skaidri izteikt savas domas citiem.

Attīstīt prasmi veidot dialogu starp skolotāju un bērniem; iemācīties būt draudzīgiem un pareiziem sarunu biedriem.

Izglītības joma: “Mākslinieciskā un estētiskā attīstība”

Stiprināt komandas darba prasmes: spēju sadalīt pienākumus, strādāt saskaņā ar vienotu plānu, netraucējot vienam otram.

Nostiprināt spēju izteiksmīgi un ritmiski kustēties atbilstoši mūzikai.

Izglītības joma: “Fiziskā attīstība”

Attīstīt spēju uzturēt pareizu stāju dažādās aktivitātēs.

Izglītības joma: “Sociāli komunikatīvā attīstība”

Veicināt draudzīgas attiecības starp bērniem, attīstīt spēju patstāvīgi saliedēties kopīgām spēlēm un darbam, sarunāties un palīdzēt viens otram.

Veidojiet dzimuma identitāti

Priekšdarbi:

1. Pasakas “Sniega karaliene” lasīšana;

2. Dzejoļa iegaumēšana;

3. Sarunas par draudzību un draudzīgām attiecībām vienam ar otru;

Izglītības jomu integrācija “Runas attīstība”, “Kognitīvā attīstība”, “Sociālā un komunikatīvā”, “Fiziskā attīstība”, “Mākslinieciskā un estētiskā attīstība”

Mērķu un uzdevumu analīze.

Nodarbība notika sagatavošanas grupā. Nodarbība sastāvēja no trim savstarpēji saistītiem posmiem, kuru laikā bērni pamazām veica dažādas darbības. Šī struktūra ir pilnībā pamatota, jo katrs nodarbības posms ir vērsts uz noteiktu problēmu risināšanu un piedāvā metožu un paņēmienu izvēli. Mērķi un uzdevumi atbilst Federālā štata izglītības standarta mērķiem. Mērķa sasniegšanai ir izveidota izglītojoša vide, mērķi un uzdevumi atbilst vecuma iespējām. Pastāv saikne starp mērķiem un uzdevumiem un izglītības aktivitāšu tēmu.

Organizēto izglītojošo pasākumu organizācijas analīze.

Nodarbības laikā tika izmantots uz cilvēku orientēts darbības modelis. Pārsvarā dominēja problēmu meklēšanas rakstura jautājumi. Bērnu aktivizēšanai tika izmantotas šādas metodes:

1. Verbālais (saruna, dzejolis, jautājumi bērniem, iedrošinājums);

2. Vizuāli - demonstrācija (kartītes ar cipariem, kartītes ar cipariem, zara makets, putniņi, ledus gabaliņi);

3. Praktiskā (skaitļu virknes sastādīšana virzienā uz priekšu un atpakaļ, uzdevumu sastādīšana un risināšana, skaitļu salikšana 10 robežās);

4. Spēle (pārsteiguma brīdis “Sniega karaliene”, spēles “Jautrais sniegavīrs”, “Atrodi blakus numuru”, “Saskaiti, cik?”, “Uzcel pili”)

un paņēmieni: rotaļas, skaidrojumi, norādījumi, demonstrācija, mākslinieciskā izteiksme, iedrošināšana, patstāvīgais darbs, analīze, saruna.

Visi bērni brīvi vērsās pie manis pēc palīdzības, kad saskārās ar grūtībām kāda konkrēta jautājuma risināšanā. Visas nodarbības laikā tika veidotas problemātiskas situācijas, lai atrisinātu uzdotās problēmas. Viņa pieturējās pie pieaugušā amata – “koordinatora” un “mentora”.

Izglītības aktivitāšu analīze.

Nodarbības sākumā izmantoju pārsteiguma momentu. “Sniega karalienes” ierašanās bērnos radīja iekšēju vajadzību iesaistīties aktivitātēs. Bērniem tika lūgts izpildīt uzdevumus, lai glābtu Kai. Visas nodarbības garumā bērni pildīja uzdevumus un saņēma ledus gabaliņus.

Spēles uzdevumi tika veikti ar muzikālu pavadījumu - tas viss veicināja nodarbības efektivitāti, bērnu garīgo aktivitāti un runas attīstību. Visus nodarbības elementus loģiski vieno kopīga tēma.

Nodarbības laikā tika novērota šāda izglītības jomu integrācija: “kognitīvā attīstība”, “sociāli komunikatīvā attīstība”, “runas attīstība”, “fiziskā attīstība”, “mākslinieciskā un estētiskā attīstība”, kas tika īstenotas atbilstoši vecumam. bērnu spējas un īpašības.

Nodarbība sastāv no motivējoši-orientējošiem, meklējošiem, praktiskiem, reflektīvi-vērtējošiem posmiem. Attīstīt izziņas interesi un izziņas darbībuVisa izglītības procesa laikā bērni izrādīja iniciatīvu, radošumu un neatkarību. Veicot uzdevumusTika izmantoti šādi aktivitāšu veidi: komunikatīvā, kognitīvā - pētnieciskā, mākslinieciskā - estētiskā, motoriskā. Viens darbības veids vienmērīgi pārgāja citā.Katra uzdevuma īstenošanai es izvēlējos paņēmienus, kas palīdzēja tos atrisināt. Metodes balstījās uz rotaļīgām mācību situācijām, kurās centos mudināt bērnus iesaistīties aktīvā runas aktivitātē. Bērni bija aktīvi, uzmanīgi, jutās ērti un spēja patstāvīgi attīstīt spēju patstāvīgi apvienoties kopīgai spēlei un darbam, risināt sarunas un palīdzēt viens otram.

Nodarbības laikā dominēja dialogiskais komunikācijas stils. Izmantoju radošus uzdevumus (pilis celtniecība no konstruēšanas komplekta). Visā izglītības situācijā tika saglabāta sižeta nepārtrauktība, loģiskas saiknes klātbūtne starp posmiem, mērķu saglabāšana, motivācija un jēgpilna attieksme pret darbību katrā posmā. To visu apliecina mūsu darbības rezultāti.

Uzskatu, ka manis izvēlētā nodarbības organizēšanas forma bija gana efektīva un dinamiska. Centos būt bērniem partneris, palīgs un ievērot pedagoģiskās ētikas un takta normas. Es centos savus apgalvojumus konstruēt kompetenti un bērniem saprotami,mudināja bērnus izrādīt iniciatīvu un patstāvību, veicināja bērnu individuālos sasniegumus.

Nodarbības reflektīvajā – vērtējošajā posmā tika uzdoti jautājumi un no ledus gabaliem tapa vārds “Draudzība”.Visu bērnu aktivitātes tika novērtētas pozitīvi, viņu personiskā cieņa netika noniecināta.

Viņa pastiprināja sesijas pozitīvos rezultātus ar mutisku iedrošinājumu. Šāda nodarbības struktūra ir pilnībā pamatota. Uzskatu, ka nodarbībā izvirzītie mērķi tika izpildīti. Darbība sasniedza savu mērķi.