Zhrnutie lekcie na tému "Môj obľúbený koníček!". Priebeh priamej výchovno-vzdelávacej činnosti

Ciele:

pomôcť študentom pochopiť, čo je rodina, čo je potrebné, aby bola rodina priateľská a silná;

podporovať rozvoj dôverných vzťahov v rodine.

Vybavenie: m/m vybavenie, plagát s domčekom, karty, letáky.

Štruktúra lekcie:

organizačné štádium.

Kubánske slnko sa na nás pozerá v triede,

A lúč, hrajúci, nás víta.

Dobré ráno a pekný deň

Prajem vám deti.

Motivácia výchovno-vzdelávacej činnosti.

Snímka 1. (Znie hudba „Dom, v ktorom žijeme“)

Učiteľ číta poéziu.

Čo môže byť cennejšie ako rodina?

Srdečne víta otcovský dom,

Tu na teba vždy s láskou čakajú,

A sprevádzaný na ceste s dobrým!

učiteľ.

O čom je táto báseň?

Odpovede študentov.

O rodine.

O dome.

učiteľ.

Správny. Básne o rodine a otcovom dome.

Aktualizácia znalostí.

Vyriešte hádanku. (Snímka 2.)

7I

Skúste uhádnuť, ako znie téma našej hodiny.

Žiaci formulujú tému vyučovacej hodiny.

rodina.

Správa k téme lekcie

učiteľ.

Výborne chlapci. Dnes sa pokúsime zistiť, čo je to rodina, definovať znaky priateľskej rodiny a tiež nám povedať o vašej rodine a o tom, čo vaša rodina rada robí.

V kruhu rodiny sa rozrastáme.

V kruhu rodiny, všetky vaše korene,

A vy prichádzate do života z rodiny.

V kruhu rodiny tvoríme život,

Základom základov je rodičovský dom.

„Objavovanie“ nových poznatkov.

Pracujte podľa učebnice (s. 23).

Vymenuj členov Mišovej rodiny. Čo je úlohou mamy a otca? čo robí dedko? A čo babka? Čo deti radi robia?

Snímka 3.

Rodinné fotografie.

Fizminutka.

Primárne upevnenie.

Pracujte v pracovnom zošite. (Strana 13) (Predná strana)

Rečový tréning.

Pomenujte členov svojej rodiny.

Frontálna práca "Usadila dom".

Študenti ukazujú rodinné fotografie a hovoria o svojej rodine, pričom svojich rodinných príslušníkov pomenúvajú krstným menom (a priezviskom, ak je známe). Fotografie sú umiestnené na plagáte v oknách domu.

učiteľ.

Práve sme sa presťahovali do nášho domu. Teraz v ňom žijú vaše rodiny.

Čo nazývame rodina?

Odpovede študentov.

Mama a otec sú moja rodina.

Dedko a babka.

Sestry a bratia.

učiteľ.

správne. Rodina sú naši blízki, ktorí s nami žijú. Rodina je pre každého z nás najdôležitejšia vec v živote. Rodina sú blízki a milí ľudia, tí, ktorých máme radi, z ktorých si berieme príklad, na ktorých nám záleží, ktorým prajeme dobro a šťastie. Práve v rodine sa učíme láske, zodpovednosti, starostlivosti a rešpektu.

2. Myslitelia.

Na tabuli sú kartičky s nápisom: rodina, láskavosť, láska, hádka, pokoj, starostlivosť, teplo, náklonnosť, harmónia.

učiteľ.

Čo je potrebné pre rodinné šťastie?

Odpovede študentov.

Láskavosť, láska, starostlivosť, teplo, náklonnosť, harmónia, pokoj.

Bitka zruinuje rodinu.

Ako rozumiete slovám „rodina je silná v harmónii“?

Odpovede študentov.

Keď sa všetci v rodine milujú, nikdy sa nehádajú.

Ak si všetci pomáhajú, starajú sa o seba, tak je rodina silná.

Fizminutka.

Konsolidácia.

Pracujte podľa učebnice (s. 29).

Skontrolujte výkresy. Povedzte nám, ako Dimova rodina trávi nedeľu.

Čo môžete povedať o tejto rodine?

Odpovede študentov.

Dima rodina je priateľská. Všetci spoločne upratujú byt.

Otec a Dima hrajú šach. Spoločne kŕmia vtáky.

Členovia Dimovej rodiny spolu pracujú a hrajú sa. Chlapec má dobrú rodinu.

učiteľ.

Ako trávi deň voľna vaša rodina?

Príbehy študentov.

mysliteľov.

Chlapci, zamyslite sa nad slovami "rodina spolu a duša je na mieste." Čo si myslia?

Odpovede študentov.

Keď sa stretne celá rodina, všetci sú veľmi dobrí.

Keď všetci spolu pracujú alebo odpočívajú, potom je to dobrá rodina a všetci sú šťastní.

Samostatná práca.

Práca s písomkami.

Chlapci, nakreslite svoju rodinu do okien domov, ktoré sú na vašich stoloch.

(Študenti pracujú pri hudbe. Znie pieseň „Dom, v ktorom žijeme“)

učiteľ.

Teraz spolupracujete ako veľká priateľská rodina. Naša trieda je školská rodina.

Učiteľ číta poéziu.

Rodina je šťastie, láska a šťastie,

Rodina je letné výlety do krajiny.

Rodina je sviatok, rodinné rande,

Darčeky, nákupy, príjemné míňanie.

Narodenie detí, prvý krok, prvé bľabotanie,

Sny o dobre, vzrušení a úcte.

Rodina je práca, starostlivosť jeden o druhého,

Rodina znamená veľa domácich prác.

Rodina je dôležitá!

Rodina je ťažká!

Ale je nemožné žiť šťastne sám!

Buďte vždy spolu, starajte sa o lásku,

Chcem, aby o nás hovorili priatelia:

Aká dobrá rodina!

učiteľ.

Chlapci, čo by ste mali urobiť, aby bola vaša rodina priateľská a šťastná?

Odpovede študentov.

Aby sme sa milovali.

Pomôžte mame, otcovi a starým rodičom.

Robte domáce práce a relaxujte spolu.

Buď poslušný a nerozčuľuj svojich rodičov.

Reflexia.

Pracujte v pracovnom zošite.

Otvorte si pracovné zošity na strane 14. Vyhodnoťte svoju prácu v triede.

(Učiteľ číta, žiaci si sami vyberú odpoveď.)

učiteľ.

Kto vysvetlí ich výber?

Odpovede študentov.

Mal som záujem a nepotreboval som pomoc.

Všetky úlohy som robil sám. Mám dobrú rodinu, hovoril som o tom.

učiteľ.

Čo nové ste sa naučili v lekcii?

Čo bolo obzvlášť pamätné?

čo sa vám najviac páčilo?

O čom sa budete doma rozprávať?

Lekcia "Svet mojich koníčkov"

Cieľ: formovanie motivácie pre sebarozvoj.

Úlohy:

  1. Zoznámte deti s druhmi záľub;
  2. Rozvíjať pamäť, logické myslenie, súvislú reč;
  3. Vzbudiť záujem o rôzne aktivity.

Vybavenie: vzdelávacie tabule, magnety; tematické obrázky, krížovky; polotovary pre papierové bábiky, nožnice, lepidlo; zvukové nahrávky;

Priebeh kurzu.

1. Organizačný moment.

Chlapci, dnes sa v triede porozprávame o záľubách a záľubách. Dozviete sa o spôsoboch trávenia voľného času, o tom, ako sa dá tráviť voľný čas úžitkom a záujmom.

Rozdelenie na 2 skupiny.

Skupinová práca.Krížovka "Druhy koníčkov". Učiteľ prečíta otázky, deti v skupinách diskutujú o odpovediach a zapisujú ich do krížovky.

10f

11t

ii

  1. Zbieranie rôznych predmetov (známky, mince, gombíky atď.)(zbieranie);
  2. Výučba hudobných nástrojov (klavír, husle, gitara, gombíková harmonika atď.)(Hudba) ;
  3. Pri takomto koníčku sa rozvíjajú fyzické vlastnosti (rýchlosť, vytrvalosť atď.)(šport) ;
  4. Obľúbeným koníčkom mužov je rybárčenie(Rybolov) ;
  5. Kurzy hlasovej krásy(spev) ;
  6. Vášeň pre šitie, vyšívanie, pletenie(Vyšívanie);
  7. Cestovanie, turistika, zdolávanie vrcholkov hôr(Cestovný ruch) ;
  8. Vytváranie kresieb farbami, ceruzkami, pastelkami atď.(Maľba) ;
  9. Skladanie robotov od špeciálneho konštruktéra(Robotické);
  10. Práca s kamerou(fotografovanie);
  11. Vytváranie obrazov neexistujúcich ľudí(Divadlo) .

2. Hlavná scéna.

Chlapci, v živote každého človeka je hobby. Ľudia maľujú, spievajú, zbierajú známky, chovajú ryby alebo počúvajú hudbu, čítajú alebo pestujú kaktusy. Každý má svoje hobby.Slovo „hobby“ znamená vášeň pre niečo. Vášeň neprináša peniaze ani slávu. Toto je práca pre dušu. Pomáha spríjemniť ťažké chvíle života, približuje človeka do sveta prírody, vedy, umenia, do sveta ľudí, pomáha nájsť zmysel života. Je ľudskou prirodzenosťou nechať sa uniesť. Koniec koncov, v živote je toľko zaujímavých vecí!

Dnes sa vydáte na cestu do sveta koníčkov!

2. Hlavná scéna.

Príbehy detí o ich záľubách.

Vydajte sa do sveta koníčkov.

KRAJINA ZBERATEĽOV. Čo si myslíte, čo môže človek zbierať?(Odpovede detí - Známky, mince, plyšové hračky, zápalkové štítky, odznaky, modely áut, lietadiel, zbraní, obaly od cukríkov, knihy, hudobné platne ...)

KRAJINA VEĽMI ZRUČNÝCH RÚK. V tejto krajine žijú tí, ktorí radi niečo šijú, štrikujú, lepia a vyrábajú.

Kreatívna úloha "Papierová bábika". Deti potrebujú lepiť papierovú bábiku z hotových dielov.

KRAJINA HUDBY . Hra na harfu, xylofón, violončelo, krídlo, husle, trúbku, flautu.(Fotografie a zvukové záznamy hry na hudobné nástroje)

KRAJINA ŠPORTU. Toto je krajina obratných, silných a odvážnych. Chlapci, aké športy poznáte?(odpovede detí)

KRAJINA MLADÝCH UMELCOV A BÁSNIKOV. Niektorí chlapi dokážu svoje pocity, zážitky, pohľad na svet prejaviť kresbami, básňami. Ide o mladých umelcov a básnikov.

Chlapci, svet koníčkov je taký veľký a rozmanitý, že sa v ňom dá cestovať veľmi dlho a nájsť veľa zaujímavých a užitočných vecí. Myslíte si, že sú na svete zlé záľuby? Ako vnímate ľudí, ktorí sa stali obeťami takýchto koníčkov? Pozrieme sa na túto krajinu jedným okom -KRAJINA ŠKODLIVÝCH KONÍČKOV. Aké záľuby sú v tejto krajine bežné? Túto krajinu treba obísť zo všetkých strán a nikdy tam nevkročiť ani jednou nohou!

Hra „Hádaj hobby“.

Chlapci, teraz si zahráme hru. Vyjdite k tabuli. Napadne mi slovo, ktoré znamená nejaký koníček.

1. Tímová hra, v ktorej hráči napichujú puk hokejkou do súperovej bránky. (hokej)

2. Druh športu - skupinové túry zamerané na telesné otužovanie organizmu. (turizmus)

3. Pátranie, sledovanie zvierat, vtákov so zbraňou alebo fotoaparátom. (poľovníctvo)

4. Rybolov. (rybolov)

5. Tímová hra, v ktorej hráči kopajú loptu do súperovej brány. (Futbal)

6. Zbieranie mincí. (numizmatika)

7. Umenie spevu. (spev)

Takže vo svete koníčkov sú noví občania. A ich život sa stane zaujímavým, jasným a krásnym.

3. Záverečná fáza. Reflexia.


Kubánska lekcia. 1 trieda

Sekcia 1 . Ja a moja rodina.

Predmet: Obľúbené aktivity

učiteľka na základnej škole

Gymnázium č.44 v Soči

Batalová Olesya Albertovna

CIELE : 1) naučiť sa zostaviť príbeh na základe série obrázkov, vytvoriť si schopnosť vytvárať logické reťazce;

2) podporovať rozvoj detskej reči, obohacovať

slovná zásoba;

3) rozvíjať pozornosť, logické myslenie;

4) pestovať úctivý postoj k spolužiakom, pracovitosť.

VYBAVENIE: karty s obrázkami sánok, lopty, balóna, torty, bubna, bábiky, stolovej hry; plagát "Moje koníčky", plagát "Mapa koníčkov našej triedy"; plagát s poznámkou o dodržiavaní zákona č. 1539, puzzle kartičky, pracovný zošit, farebné ceruzky.

POČAS TRIED:

    Organizácia času .

Dobré ráno slnko a vtáky!

Dobré ráno usmievavé tváre!

Dobré ráno! Deň sa začal

V prvom rade zaháňame lenivosť.

Nebuďte v triede ticho

Všetci pracujte, odpovedzte!

2. Aktualizácia základných vedomostí.

Hodinu kubánskeho štúdia začnime zopakovaním témy predchádzajúcej lekcie.

Pamätajte si ju, ("Poďme sa zoznámiť!")

Na predchádzajúcej hodine ste sa spoznali, naučili ste sa mená detí. Aké ďalšie mená existujú, tieto hádanky vám pomôžu zistiť:

ZI

ALE

USA

IDA

THOLIUS

TA

Pokračujme v lekcii hrou „Nájdi extra“. (Deti vysvetlia svoj výber doplnkového predmetu, zostavia logický reťazec a pomenujú účel predmetov).

Na čo sú všetky tieto položky? (Na hry, obľúbené aktivity.)

3. Téma lekcie.

Práve ste sformulovali tému lekcie: „Obľúbené aktivity“

/ Na nástenke je zavesený plagát „Moje koníčky“ /

4. Štúdium nového materiálu.

1) - Každý človek má obľúbené činnosti. Identifikujme obľúbené aktivity svojich rovesníkov./Práca s notebookomc.5. Deti skladajú príbeh podľa zápletkových obrázkov v zošite a na plagáte.

Označte si do poznámkového bloku obrázok, ktorý znázorňuje, čo radi robíte.

2) PRACUJTE V SKUPINÁCH

A teraz si zahrajme hru "Nenudiť sa, len tak ďalej!"

/ Trieda je rozdelená do skupín. V každej skupine 6 osôb deti v reťazci pomenujú svoje obľúbené aktivity, pričom zopakujú mená spolužiakov a ich záľuby. Napríklad: "Lena miluje kreslenie, Egor má rád modelovanie, Yana miluje hry vonku s priateľmi a ja rád hrám vo futbalovej sekcii."

3) - Navrhujem, aby ste si vypočuli, čo rád robil hrdina básne L. Korchagina.

KRESLÍM

Som zelený kamión

Nakreslené na liste

Zelený les v diaľke

Zelený most na rieke

Pole, háj, obloha, lúka -

Okolo je všetko zelené.

Cez lúku vedie chodník

A sedela na ňom mačka

A sedí pod javormi

Tiež celý zelený

Iba v jej očiach

Málo farby...

Murka sa na mňa urazí:

Ona nič nevidí.

Nakreslím myš Murke-

Nechajte ich hrať sa na schovávačku!

Akú chybu urobil hrdina tejto básne? (Všetko som namaľoval zelenou farbou.)

5. Fizminutka.

Každý deň ráno

Nabíjame.

Nám sa to veľmi páči

Urobte to v poradí:

Zábava chodiť

zdvihni ruky,

Skákať a skákať.

Na špičke, potom na päte

Všetci robíme cvičenia.

6. Konsolidácia študovaného .

1) -Na rozdiel od hrdinu básne, ktorý všetko zobrazil zelenou farbou, máte veľa farebných ceruziek. Nakreslite farebnými ceruzkami svoju obľúbenú činnosť. /Deti pracujú v zošite./

2) Fizminutka pre oči.

Oči detí sú unavené.

Pozrite sa všetci von oknom

Ach, ako vysoko je slnko.

Teraz zavrieme oči

Postavme v triede dúhu.

Poďme hore dúhou

Odbočte doprava, odbočte doľava

A potom sa šmýkame dole

Silno prižmúrte oči, ale vydržte.

3) Pokračujte v práci v zošite. Čo znamená symbol pred ďalšou úlohou? ("Zložitá úloha").

Určme postupnosť činností na výkresoch. / Deti vyjadrujú svoje názory a označia zodpovedajúce výkresy v poradí. / PRACUJTE VO DVOJOCH. Recenzia notebookov.

4) -Obľúbenou zábavou mnohých detí je čítanie rozprávok. Navrhujem, aby ste v literárnom kvíze ukázali znalosti hrdinov prečítaných rozprávok. Tu je to, čo o sebe hovoria:

„Vedel som, že to takto skončí. Bolestne schátralý a starý som, toľko rokov stojím na poli. Sníval som, samozrejme, že sa vo mne niekto usadí... Ale bolo ich toľko, že som to jednoducho nevydržal a skolaboval som.

("Teremok")

„Celý život som sa bál mačiek. Tak tentoraz prišla ona, mrnčala, škriabala, hovorí sa, pomoc. Ako môžem, maličká, pomôcť? Ale vidím: neklame. Vybehol som do záhrady, vidím, že moju pomoc naozaj potrebujem...“

("Turka". Myš)

„Rozhodol som sa jednoducho cestovať po svete a nevedel som, že všetko dopadne takto. Myslel som si, že všetci sú ako moji starí rodičia. Ukázalo sa však, že v tomto svete žijú zlí vlci aj prefíkané líšky ... “

("Kolobok")

„Je pre mňa veľmi škodlivé byť toľko vo vode... Vďaka tomuto zvedavému a nezbednému chlapcovi. Keby nie jeho a korytnačky, ako dlho by som ešte ležal na dne?

(A. Tolstoj „Zlatý kľúč resp

The Adventures of Pinocchio")

„Celý život varím kapustnicu a pečiem koláče. A kto prišiel s nápadom urobiť zo mňa kočiar? Keď som išiel, ľudia sa smiali!“

("Na príkaz šťuky." Pec)

5) - Nie do Afriky, Brazílie - letíme do Múdrosti.

Navrhujem vyriešiť zložité hádanky.


Dúfam, že sa vám lúštenie hádaniek páčilo a stane sa to jedna z vašich obľúbených činností.

7. Výsledok hodiny.

Na konci hodiny urobme „Mapu koníčkov našej triedy“, berúc do úvahy úlohy, ktoré sa vám na hodine páčili.

/ Na nástenke je vyvesený plagát „Mapa koníčkov našej triedy“. Deti rozprávajú o svojich obľúbených činnostiach na základe rozprávkových kresieb.

Bez ohľadu na to, aké vzrušujúce sú vaše obľúbené aktivity, mali by ste pamätať na:

„V Kubane je zákon takýto:

O 21:00 je čas, aby sa žiaci mladšieho školského veku vrátili domov.

/ Na nástenke je vyvesený plagát o dodržiavaní zákona č. 1539 /

Povedz mi, aké sú tieto znaky.

/Deti hovoria o tom, že od 7 do 14 rokov od 21-00 by deti nemali byť na verejných miestach bez sprievodu dospelých./

Keby sme to neskúsili

Nič by sa nenaučili.

Dnes ste sa veľmi snažili

A nezostali žiadne pracovné miesta.

Ďakujem za aktívnu aktivitu v triede.

Konštrukcia mimoškolských aktivít

Podľa praxe v rámci PM.02 Organizácia mimoškolskej činnosti a komunikácia mladších žiakov v základných ročníkoch a základných ročníkoch vyrovnávacej a nápravno-rozvíjacej výchovy.

Žiaci skupiny 46A

Yashkina Karina Denisovna

Dátum: 3.10.17.

no: Som občan Ruska!

učiteľ: Ugryumová G.N.

Vedúci praxe: Suvorková E.A.

Predmet: Kto čo rád robí.

Plánovaný výsledok:

    Osobné:žiaci nadväzujú súvislosť medzi účelom výchovno-vzdelávacej činnosti a jej motívmi, uvedomujú si potrebu rozvoja svojich kognitívnych schopností.

    Metapredmet:študenti demonštrujú regulačné UUD(stanovenie cieľov, kontrola, korekcia, hodnotenie, samoregulácia), komunikatívne UUD(plánujú výchovnú spoluprácu, vyjadrujú svoje myšlienky dostatočne úplne a presne, rečovými prostriedkami riešia rôzne komunikačné úlohy, budujú monológy), kognitívne UUD(štrukturovať vedomosti, zvoliť najefektívnejšie spôsoby riešenia problémov, transformovať modely s cieľom identifikovať všeobecné zákony, analýzy, syntézy, porovnania, vybudovať logické reťazce uvažovania).

    Predmet:žiaci preukazujú vedomosti o rozmanitosti ľudských záľub; naučiť sa vyrábať notebook.

    Vzdelávacie: pestovať tolerantný vzťah k učiteľovi, rovesníkom.

    vyvíja sa: rozvíjať Regulačné UUD (stanovovanie cieľov ako stanovenie výchovnej úlohy; plánovanie; vôľová sebaregulácia ako schopnosť mobilizovať sily a energiu; kontrola); Kognitívne UUD (všeobecné vzdelanie: vyhľadávanie a výber základných informácií, nové pojmy; pomer informácií prezentovaných verbálnou a vizuálnou formou; schopnosť pracovať a získavať potrebné informácie; reflexia metód a podmienok konania; hlavolam: schopnosť analyzovať informácie; schopnosť nadviazať kauzálne vzťahy; konštrukcia logického reťazca úvah, hypotéz a ich odôvodnenia); Komunikatívne UUD: (schopnosť dostatočne úplne a presne vyjadriť svoje myšlienky v súlade s úlohami a podmienkami komunikácie; plánovanie vzdelávacej spolupráce s učiteľom a rovesníkmi - určenie cieľa, funkcií účastníkov, spôsobov interakcie).

    Vzdelávacie: formovať predstavy o rozmanitosti ľudských koníčkov, učiť sa, ako vyrobiť lepbook.

Forma lekcie: etický rozhovor s prvkami dizajn.

Zásady výchovy:

Vytvorenie pozitívneho emocionálneho vzostupu;

Podpora systému pozitívnych (okamžitých, vzdialených cieľov);

Vzdelávanie prostredníctvom interakcie.

Princípy učenia: aktivita, kontinuita, celistvosť, psychická pohoda, variabilita, minimax.

Metódy vzdelávania:

Metódy formovania sociálnej skúsenosti

Metódy stimulácie a nápravy činov a postojov

Vyučovacie metódy:

Metódy získavania nových poznatkov

Metódy rozvoja tréningových zručností a získavania skúseností

Metódy emocionálnej stimulácie

Metódy organizácie interakcie žiakov

Didaktické pomôcky:prezentácia, karty, ceruzky, farebný papier, lepidlo, zošit.

Bibliografia:

1. Federálny štátny všeobecný vzdelávací štandard základného všeobecného vzdelávania: zmenený a doplnený text. a dodatočné na rok 2011 / Ministerstvo školstva a vedy Ros. federácie. - M.: vzdelávanie, 2011. - 33 s. – (Normy druhej generácie);

2. Grigoriev D.V. Mimoškolské aktivity školákov [Text]: metodický konštruktér: príručka pre učiteľa / D.V. Grigoriev, P.V. Stepanov. – M.: Osveta, 2010. – 223 s. – (Štandardy druhej generácie)

3. Program mimoškolských aktivít. Kurz "Som občan Ruska" Ugryumova G.N.

PROCES ŠTÚDIA

Etapy činnosti

Metódy, techniky

Činnosť učiteľa

Plánovaný výsledok

1. Motivácia-cieľová fáza

Úloha: pozdravenie študentov, organizovanie ich pozornosti.

2. Príprava žiakov na prácu v hlavnej fáze vyučovacej hodiny.

Úloha: aktualizovať subjektívne prežívanie žiakov, poskytnúť motiváciu k učeniu.

3. Hlavná scéna.

Úloha:študovať a upevňovať nový materiál; vytvárať vecné a organizačné podmienky pre rozvoj koncentrácie pozornosti študentov.

4. Zhrnutie.

Úloha: zhrnúť lekciu.

5. Odraz.

Úloha: zhrnúť lekciu, vykonať reflexiu aktivity.

Pedagogická požiadavka

Rozhovor, povzbudenie, demonštrácia, stimulácia zábavným obsahom, vytvorenie situácie úspechu. Čiastočné vyhľadávanie.

Konverzácia, stimulácia zábavným obsahom, tvorba lapbooku.

Rozhovor, povzbudenie, demonštrácia, stimulácia zábavným obsahom, vytvorenie situácie úspechu.

Situácia slobodnej voľby, rozhovoru

(Jedna spoločná skupina)

Ahojte chlapci, dnes vám dám lekciu. Už sa poznáme, ale ešte raz vám pripomeniem, že sa volám Karina Denisovna.

Chlapci, navrhujem, aby ste si vymenili nálady, na stoloch máte malé papieriky, položte ich vodorovne, rozdeľte na dve rovnaké časti, do prvej časti papiera nakreslite smajlíka, ktorý teraz vyjadruje vašu náladu a položte ich na okraj pracovného stola.

A dnes som v radostnej nálade, pretože som veľmi rád, že vás dnes vidím na lekcii!

Chlapci, aby som zistil tému našej lekcie, navrhujem ju rozlúštiť. Teraz vám dám abecedu pre každý stôl. Čísla sú napísané pod písmenami, podľa takýchto čísel musíte vytvárať slová.

14, 10, 18 - SVET

21, 3, 13, 6, 25, 6, 15, 10, 11 - HOBBY

Kto pomenuje tému našej hodiny?

Čo myslíte, o čom sa dnes budeme rozprávať?

čo sú koníčky?

Svet koníčkov je veľmi rôznorodý, aké koníčky či záľuby poznáte? ( tanec, spev, písanie poézie, kreslenie, korálkovanie, vyšívanie, cestovanie, staviteľstvo, šport... a mnohé iné)

Chlapci, kto chce hovoriť o svojom koníčku? O svojom koníčku? O svojej obľúbenej činnosti?

Hlavná vec v koníčku je, že by bol užitočný a priniesol vám potešenie. Pomáha nám priblížiť sa svetu vedy, umenia, prírody, sveta ľudí, pomáha nám nájsť zmysel života. Vášeň neprináša peniaze ani slávu. Toto je práca pre dušu.

PHYSMINUTKA

Dnes v triede vám navrhujem vytvoriť laptop, viete, čo to je? (ide o rozkladaciu knihu s vreckami, dverami, okienkami, záložkami a pohyblivými časťami, v ktorej sú umiestnené materiály na jednu tému.) SLIDE

Na akú tému vytvoríme náš notebook?

Čo by sme mali urobiť ako prvé? (Nakresliť rozloženie)

Správny. Fantázii sa tu medze nekladú: môže byť akákoľvek forma prezentácie. Od tých najjednoduchších – textových, až po hry a vzdelávacie úlohy. A to všetko umiestnite na rôzne prvky: do vreciek, zošitov, mini knižiek, kníh o harmonike, rotujúcich kruhov, obálok rôznych tvarov, kariet, rozkladacích stránok atď.

Pre našu lekciu musíme vytvoriť rozloženie, navrhnúť ho, vytvoriť vrecká a zakaždým, keď prídete na túto hodinu, môžete ho doplniť obrázkami, kresbami, akýmikoľvek informáciami na tému notebooku.

Než sa pustíme do práce, dáme si prestávku.

A dnes si napíšeme a vložíme do našich zošitov list túžby: Dávam ti malé papieriky, vašou úlohou je napísať: čo by si sa chcel naučiť, čo (okrem práce) by si chcel robiť v budúcnosti keď sa stanete dospelými. (1-2 vety). Keď sa stanete dospelými, prídete na návštevu do školy, uvidíte tento notebook a s najväčšou pravdepodobnosťou sa budete pýtať, čo ste chceli robiť v budúcnosti a či sa vaše želanie splnilo.

Chlapci, tu dnes dokončíme našu prácu, ale náš notebook nie je úplne zaplnený informáciami, vašou úlohou je pozrieť sa, ktoré vrecká sú voľné, popremýšľať, aké ďalšie informácie je možné pridať do nášho notebooku a v ďalšej lekcii priniesť potrebné a pridajte.

Naša lekcia sa končí

Čo nové ste sa naučili na hodine?

Za čo sa môžete pochváliť?

Papiere, na ktorých ste si na začiatku hodiny poznačili náladu, posuňte smerom k sebe, v druhej polovici nakreslite smajlíka, ktorý vám sprostredkuje náladu na konci hodiny, alebo skôr teraz.

Chcem ukončiť našu lekciu nasledujúcou frázou: "Talentovaný človek, talentovaný vo všetkom." Som si istý, že každý z vás je talentovaný a nikdy nie je neskoro vyskúšať si nové koníčky, hľadať a nájsť to, čo sa vám páči.

Regulačné UUD (samoregulácia)

Regulačné UUD (stanovenie cieľov, sebaregulácia), Komunikatívne UUD (plánovanie vzdelávacej spolupráce, sú schopní plne a presne vyjadrovať svoje myšlienky).

Osobné UUD: pôsobenie morálneho a etického hodnotenia stráviteľného obsahu

;komunikatívne UUD: schopnosť vybudovať rečovú výpoveď v ústnej forme; schopnosť pracovať v skupine;

Logické UUD: analýza objektov s cieľom extrahovať prvky.

Kognitívna (logická) Regulačná (vôľová sebaregulácia) Komunikatívna UUD (schopnosť pracovať v skupinách)

Regulačné UUD (hodnotenie) Komunikatívne UUD (konštrukcia rečového prejavu) Regulačné UUD (vôľová sebaregulácia)

skupinová lekcia

Špeciálna nápravná škola VIII milý

Predmet: Môj obľúbený koníček!

Úlohy:

    rozvíjať tvorivé schopnosti žiakov;

    rozšíriť obzory;

    naučiť sa správne organizovať voľný čas;

    pestovať lásku k životnému prostrediu, láskavosť.

Pokrok v lekcii

1. Nahlásenie témy relácie

    Téma našej lekcie. Moje obľúbené hobby:

2. Úvodné rozprávanie

    Ako chápete príslovie: Šikovné ruky nepoznajú nudu.

    Čo môže človek robiť vo svojom voľnom čase? (študovať)

    A ak človek nemá obľúbenú zábavu, hobby, je pre neho zaujímavé žiť, komunikovať s inými ľuďmi. prečo?

    Čo potrebujete na to, aby ste si po práci alebo štúdiu našli čas na svoju obľúbenú zábavu? (Dodržiavajte denný režim, správne si spravujte svoj čas)

    Musíte správne riadiť svoj čas. Ten, kto si plánuje deň, koná múdro. Takýto človek dokáže robiť všetko: tvrdo pracovať aj odpočívať. Keď máte mozog a ruky zaneprázdnené, myslíte na výsledky práce a nie na hlúposti. Áno, a ľudová múdrosť varuje človeka pred lenivosťou a nečinnosťou, priraďovaním hlavnej úlohy práci a poznáte príslovia a príslovia o práci a odpočinku. (Príslovia a príslovia)

3.Tanec

    Teraz hosťom ukážeme našu spoločnú vášeň – tanec.

    2. Prezentácia remesiel

    Každé dieťa v našej triede má svoje záujmy a schopnosti, dozvedeli sme sa to z dotazníkov, ktoré sme s nimi robili. Vadik rád kreslí. Galya úhľadne pracuje s ihlou a niťou, miluje vyšívanie Nastya sa vyznačuje vynikajúcou prácou s papierom.

Anya tancuje, Irina kreslí a spieva, Zhanna spieva. S chalanmi sa snažíme rozvíjať schopnosti. A teraz budú rozprávať o svojich úspechoch!

Galya:

Rada vyšívam

Zručne držím ihlu v rukách,

Čo sa mi stalo

Pozrite si všetky tu.

Ruslan:

Nesedíme na mieste

Radi hráme s drevom

Ukázalo sa, že my

Teraz vám to ukážeme.

Anya:

Origami - práca s papierom,

Je to kreativita a krása

Príďte nás navštíviť po večeroch

Ľahko vás to naučíme.

    Deti tiež radi hrajú šach. A aby sa naučili hrať ešte lepšie, vyrobili si šachovnicu a z dreva vypílili dámu.

    A pripravili sme výstavu zbierok vecí, ktoré môžu našich hostí a deti zaujímať, možno sa to niekomu bude chcieť.

    Chlapci, páčila sa vám lekcia?

    Aké užitočné veci ste sa z nej naučili?

    Na záver vám Irina a Andrey prečítajú poéziu.

Irina:

Ak spievaš, tancuj

A okrem toho kreslíš

Nehanbite sa a tvorte.

Váš svet bude krásny. POZRITE SA.

Andrej:

Tu je voľná minúta

A stal si sa niečím iným.

volaj inšpiráciu,

Urobte svoj svet krásnym a ŽI.

VŠETKY:

Celý svet je pre vás veľký!

Pozri!!!

Lekcia sa skončila.