Abstrakt lekcie angličtiny pre predškolákov na tému farby. Abstrakt lekcie angličtiny pre predškolákov na tému: "Opakovanie tém:" Farby "," Čísla ""

Abstraktné otvorená trieda na anglický jazyk pre predškolákov na tému "Všetky farby dúhy."

Autor: Hemerova Galina Alexandrovna, učiteľka dodatočné vzdelanie MBOU DOD centrum "Súhvezdie", Shatura, Moskovský región. Kreatívne združenie"Anglický jazyk".
Popis materiálu: Tento abstrakt je ponúkaný učiteľom doplnkového vzdelávania sociálno-pedagogického zamerania na vedenie vyučovania v anglickom jazyku v skupine predškolákov. Tento abstrakt pomôže učiteľom pri vedení tematickej hodiny.
Téma lekcie:"Všetky farby dúhy"
Cieľ: implementovať komunikáciu ako prvok herného modelovania, formovania komunikatívna kompetencia u detí.
Úlohy:
1. vzdelávacie - učiť sa nové lexikálne jednotky: farba, červená, zelená, žltá, modrá, oranžová; upevniť používanie gramatickej konštrukcie „vidím červenú ceruzku“ v reči; vypracovať nové LE (lexikálne jednotky) v reči;
2. rozvíjajúce - rozvíjať schopnosti vnímania reči učiteľa a žiakov v skupine na cudzí jazyk;
3. vzdelávacie - rozvíjať schopnosť pracovať v skupine;
Vybavenie: viacfarebné karty, magnetické tabule, plyšové hračky, viacfarebné ceruzky, bábky v rukaviciach;
Čas lekcie: 30 minút.

Priebeh lekcie:

Prvá etapa lekcie. Predstavenie nového lexikálny materiál.

(Karty sú pripevnené na magnetickej tabuli - viacfarebné štvorce)
Učiteľ: - Chlapci, máte radi leto? V lete vždy svieti slnko a vtáky spievajú. Občas však prší. A po daždi sa na oblohe často objaví farebná dúha. Dnes sa pokúsime naučiť mená väčšiny svetlé farby dúhy v angličtine. Poďme sa na novinku pozrieť bližšie anglické slová!
(Učiteľ zoznámi deti s novými slovíčkami v angličtine, vysloví ich: červená, zelená, žltá, modrá, oranžová, farba. Výslovnosť nových slov deti po učiteľke zopakujú)
Učiteľ: Chlapci! Prišla nás navštíviť bábika Alice. Chce vedieť, aké farby poznáte, a položí vám otázku v angličtine: „What colors do vieš?" Kto odpovie Alice na túto otázku?
(Učiteľ používa bábku v rukavici. Prebieha dialóg v režime: učiteľ = študent)
Druhá fáza lekcie. Rozvoj slovnej zásoby v ústnom prejave.
Učiteľ: Teraz sa poďme hrať! Hra sa volá "Podaj kartu!"
(Hra je v režime: učiteľ = žiak 1 = žiak 2 atď. Deti sa míňajú farebná karta pomenovanie jeho farby. Učiteľ zavolá slovo vopred).
Tretia etapa lekcie. Minút telesnej výchovy
Učiteľ: Chlapci! Tvrdo ste pracovali a boli ste trochu unavení. Je čas na cvičenie v posilňovni.
- Postaviť sa! Odbočiť doprava! Odbočte doľava! Hop! Lietajte! Plávať! Vzpažiť! Ruky dole! Skočiť! Posaď sa!
(Deti sa riadia pokynmi učiteľa)
Štvrtá fáza lekcie. Konsolidácia v reči štruktúry „Vidím červenú ceruzku“
Učiteľ: Mám farebné ceruzky. Ukážem ti ceruzku a ty mi povieš: akú farbu ceruzky vidíš. Začať!
(Použitím gramatickej konštrukcie Deti „vidím červenú ceruzku“ si precvičujú výslovnosť nových slov na danú tému. Dizajn sa pripravuje v režime: učiteľ = študent)
Piata etapa lekcie. Konsolidácia LE na tému "Všetky farby dúhy"
Učiteľ: - Dnes sme sa naučili, ako sa nazývajú hlavné a najjasnejšie farby dúhy. Pripomeňme si, ako znejú v angličtine! (Deti volajú LE. Existuje frontálny prieskum)
Šiesta fáza lekcie. Zhrnutie. Domáca úloha.
Učiteľ: - Drahé deti, všetci ste dnes veľmi dobre pracovali a toľko ste sa naučili! Veľmi ste ma potešili. Všetci pracovali aktívne a zaslúžili si vynikajúce známky.
Doma si musíte pripraviť farebné štvorce (červený, zelený, žltý, modrý, oranžový) a zapamätať si, ako sa tieto farby nazývajú v angličtine. Toto bude vaša domáca úloha.
A teraz je čas sa rozlúčiť. Ďakujem! Zbohom! vidíme sa neskôr! (Ďakujem! Dovidenia! Uvidíme sa!) Deti odpovedajú: Dovidenia!

Abstrakt lekcie angličtiny na tému:
„Opakovanie. Farby. čísla.

Ciele lekcie: Prezrite si s deťmi farby (čierna, biela, žltá, zelená, červená, ružová, hnedá, modrá, oranžová, fialová, sivá). Vlak v správna výslovnosť zvuky [w], [t], [r], . Trénujte štruktúru reči: „Tento pes je biely“, „Ten pes je čierny“. Zahrajte si hru „Ošetrujte škriatkov ovocím a zeleninou“; trénovať pozornosť, vytrvalosť, pamäť. Opakujte čísla od 1 do 10. Naučte deti počítať od 1 do 10. Zahrajte si hru „Koľko.?“.

Vybavenie: farebné pruhy, rôznofarební škriatkovia, rôznofarební mužíci, čísla, video pesničky.

Priebeh lekcie:
1. Organizačný moment.
Učiteľ: Dobrý večer, deti! som rada Maj sa.
D.: - Dobrý večer!
Učiteľ: - Dnes si zopakujeme Farby. Bude to zaujímavé. Preto pripravujeme jazýčky na rozcvičku.

2. Rozcvička reči.
Učiteľ: - 1. Ukážte, že všetci majú jazyk - Pán Tang! Naše ústa sú jeho dom, kde sú steny, podlaha, strop, dvere a dokonca aj plot!
-No tak, jazyk, otvor dvere (otvor ústa) a teraz zatvor (zatvor ústa). A teraz sa dotkol podlahy a vyskočil na strop. Na strope pri jazyku je šmýkačka (alveoly), našli ste tú šmýkačku? Poviem vám tajomstvo: jazyk rád sedí na tomto kopci. Poď, jazýček, vyskoč do kopca! Jazýček tak rád sedel na kopci a spieval,.
2. Jazýček veľmi rád číta rozprávky, no v jeho dome je veľká tma. Takže keď číta, zapáli sviečku. A keď ide pán Tang spať, sfúkne sviečku takto: .(x-x-x) A keď mu jazyk náhodou stúpil na chvost jeho mačky, zvolal.
3. „Tu skoro ráno sa pán Jazyk zobudí a vyskočí z postele. Aká zima je v dome! Sporák totiž cez noc úplne vychladol. Pán jazyk sa trasie od zimy. Nájdeme tuberkuly pre horné zuby. Keď sa jazýček chveje, narazí na špičku týchto tuberkulóz: [d], [d], [d]! Zrazu však z kúpeľne počuje také zvuky: . Je to kvapkajúca voda z kohútika, ktorý večer zle zavrel. Špička jazyka naráža na hrbolčeky za hornými zubami ako kvapky na dne umývadla: [t], [t], [t]!
3. Opakovanie učiva. Pozeranie a učenie sa piesne „The Rainbow Colors Song“.

Pieseň farieb dúhy


Červená, oh
rozsah, žltá, zelená, modrá, fialová, ružová

krásna dúha na oblohe
Je to dúha, je to dúha
krásna dúha na oblohe
Červená, oranžová, žltá, zelená, modrá, fialová, ružová
Červená, oranžová, žltá, zelená, modrá, fialová, ružová
Červená, oranžová, žltá, zelená, modrá, fialová, ružová
Je to dúha, je to dúha

krásna dúha na oblohe
Je to dúha, je to dúha
krásna dúha na oblohe
krásna dúha na oblohe
Krásna dúha na oblohe.

4. Telesná výchova.

Jeden, jeden, jeden (ukážte ukazovák)
Môžem bežať! (bežať na mieste)
Dva, dva, dva (ukážte 2 prsty)
Aj ja viem skákať! (skočiť na miesto)
Tri, tri, tri (ukážte 3 prsty)
pozri sa na mňa! (dieťa zamrzne vo vtipnej póze)

5. Hra "Kto býva v dome?"
Deťom sú ponúkané domčeky, v ktorých sa musia usadiť škriatkovia vo farebnom oblečení Ružový domček - ružoví škriatkovia, Modrý domček - modrí škriatkovia, Šedý škriatkovia - siví škriatkovia.

Hra „Ošetrujte škriatkov ovocím a zeleninou“

Gnómovia prišli na návštevu. Deťom sa ponúka, aby škriatkov ošetrili ovocím (zeleninou). Aké ovocie a zeleninu majú podľa vás škriatkovia radi? Napríklad žltý trpaslík miluje banán, červený trpaslík červené jablko. Prečo si myslíš? Deti ošetrujú škriatkov, volajú farby po anglicky.

Hra "Koľko?" Pýtam sa otázku, napríklad: „Koľko očí?“ Ukazujúc na vlastné oči. Deti pomenujú požadované číslo.

6. Sledovanie videa „Počítanie od 1 do 10“.

Hra „Pomenujte číslo“
Učiteľ nakreslí na tabuľu niekoľko čísel. Potom sa volajú v ruštine a angličtine. Deti zavrú oči, učiteľ vymaže číslo, deti hádajú a volajú po anglicky.

Pozeranie videa Purple.

7. Zhrnutie.
Učiteľ: - Aké čísla sme sa naučili?
D: Od 1 do 10.
8. Rozlúčka.
Výborne! Výborne! Zvládli sme to skvele. A teraz sa lekcia skončila! Zbohom, deti!

Učiteľ: Kashikova Galina Vladimirovna

Abstrakt hodiny angličtiny s deťmi vo veku 5 rokov na tému "Farby"

Účel lekcie: Formovanie záujmu o výučbu angličtiny u detí predškolského veku.

Úlohy: 1. Oboznámte deti so slovnou zásobou na tému „Farby“.

2. Rozvíjať rečové schopnosti.

3. Budujte schopnosti počúvať

Počas tried:

1. Organizačný moment. Rečový tréning.

Učiteľ: Dobré ráno deti! Som rád že ťa vidím! Volám sa Galina Vladimirovna. Ako sa voláš?

Deti: (jedno po druhom) Volám sa...

Učiteľ: Koľko máš rokov?

Deti: Mám päť rokov

učiteľ : Aká je tvoja obľúbená farba?Aká je tvoja obľúbená farba? Dnes sa naučíme odpovedať na túto otázku a naučíte sa pomenovať svoju obľúbenú farbu v angličtine.

  1. 2. Hlavná fáza:

2.1 fonetické nabíjanie.

Učiteľ: Vypočujte si báseň. Deti si vypočujú krátku básničku.

Žaba je zelená, zelená, zelená.(Učiteľ ukazuje obrázok zelenej žaby)

A taký je aj strom. (Zobrazuje obrázok stromu)

Raz, dva, tri Červená, červená, červená ruža.(Zobrazuje obrázok červenej ruže)

Modré, modré, modré šaty . (Zobrazuje obrázok modrých šiat)

Sivý, šedý, šedý potkan . A taká je aj mačka. (Zobrazuje obrázok šedej krysy a potom šedej mačky)

Teraz opakujte po mne. (deti opakujú básničku po učiteľke)

2.2 Hra:

Učiteľ: Pozri, mám farebné ceruzky. Vložíme ich do peračníka. Sadneme si do kruhu, zoberiem ceruzku, pomenujem jej farbu v angličtine a podám ďalej, keď budete mať ceruzku v rukách, farbu si zopakujte sami. Ten, kto sedí v kruhu posledný, vloží ceruzku do peračníka.

Keď sú všetky ceruzky v peračníku, deti po učiteľke unisono zopakujú všetky farby.

2.3 učiteľ: Teraz si vypočujte skladbu „Colors“. Skúste si vypočuť farby, s ktorými sme sa stretli. (Deti počúvajú pieseň)

Aké farby ste počuli? Ako sa prekladajú do ruštiny? Pomenujte ich.A teraz poďme zistiť, aké farby má rád pán Krokodíl (Učiteľ ukazuje plyšovú hračku krokodíla)

2.4 Hra: Deti stoja v rade pred improvizovanou riekou. Jeden zo študentov hrá rolu pána Krokodíla. Deti v zbore : Prosím, p. Krokodíl, môžeme prejsť cez rieku?Študent: Iba ak máte na sebe červenú. (Deti hľadajú na oblečení červenú farbu a volajú ju. Ak taká nie je, snažia sa, aby ich „krokodíl“ nechytil).

2.5 Hra "Farba - Domino" (Deti sedia v kruhu, dostávajú domino žetóny a kráčajú v smere hodinových ručičiek, pričom pri vkladaní povedia farbu. Vyhráva dieťa, ktorému sa ako prvé minú žetóny)

3.Záverečná fáza: A teraz odpovedzte na otázku Aká je vaša obľúbená farba?Aká je tvoja obľúbená farba? Odpoveď detí: Moja obľúbená farba je...

Dnes ste sa naučili, ako povedať svoju obľúbenú farbu v angličtine. Veľmi dobre!

Týmto sa naša lekcia končí. Zbohom!

Gulnár Šuleimanová
"Farby. Farebná nálada. Súhrn hodín angličtiny v seniorská skupina

Zhrnutie lekcie na danú tému« Farby» v seniorská skupina,

« farebná nálada» .

Ciele: zoznámiť deti s Nová slovná zásoba na túto tému « Farby» .

rečový vzor "Mám rád..." a najprv ich opravte.

vychovávať kladný postojštudovať v angličtine a navzájom, učiť deti pravidlám premávky- Znalosť semaforov.

Slovná zásoba: králik, modrá, hnedá, biela, ružová oranžová

Fonetika:, n, u, k.

Vybavenie: notebook, lopty, farebné kartónové kruhy, hračka včielka Maya, mäkká hračka zajačik, semafor vyrobený z kartónu.

Organizácia času.

pozdravujem

učiteľ:Dobré ráno priatelia.

deti: Dobré ráno, dobré ráno,

Dobré ráno vám prajem

dobré ráno, dobré ráno,

som rada, že ťa vidím.

učiteľ: Pamätáte si na naše anglický priateľ Včielka Maja?

Príde nás navštíviť a budeme spolu učiť farby v angličtine. A čo farby, ktoré poznáte?

deti: Červená, zelená, žltá, modrá, ružová.

Výborne! Dnes sa dozvieme, ako tieto mená znejú Angličtina, ale najprv si prebudíme jazyky.

Fonetická rozcvička

Bol raz jeden zajačik - králik. Jedného dňa ju však rozbolel zub. A čo myslíš, kam odišla? Samozrejme, k zubárovi! Doktor - doktor, keď videl zajačika, bolo mu jej trochu ľúto. On povedal: "Otvor ústa!"

Bunny poslušne otvorila ústa [ - - ] a začala sa sťažovať, pretože bola veľmi zranená. Doktor si začal vyberať správny nástroj, snaží nerobte hluk, pretože had už bol nepríjemný, ako mnohí, ktorí sa prišli liečiť k zubárovi.

Pri pohľade na boľavý zub sa doktor triasol hlavu: a zajačik je ticho od bolesti zastonal: . Ale prešlo dosť času a zajačik bol šťastný a zdravý povedal: Ďakujem! - "Vďaka!" A skočil domov.

Cestou do svojej nory stretla priateľov, ktorí vedeli, že má pokazený zub a že išla k lekárovi. Ako sa máš? - "Ako sa máš?" spýtali sa. Dobre! Ďakujem!" - „Nádherné! Vďaka!"- odpovedal zajačik. Teraz už naozaj nemala žiadne bolesti.

Hlavná časť.

učiteľ: Chalani, viete ako to bude farby v angličtine?

deti: Nie

učiteľ: Farby v angličtine budú - Colours. Opakuj po mne. (opakuj po mne)

deti: Farby

učiteľ. Výborne. Poďme sa teraz pozrieť sem. Čo je to (ukazuje semafor vyrobený z kartónu)

deti: Semafory.

učiteľ: A čo farby sú tu?

deti: červená, žltá, zelená.

Výborne. A teraz sa spýtajme Maya, ako tieto farby sa budú nazývať v angličtine a čo znamenajú?

(Predvádza sa hračka včielka Maja. V úlohe Majky učiteľ číta dohody o farby a ukazuje na semaforoch.)

"Nie je tam žiadny priechod pre ľudí,

Rozsvietilo sa červené svetlo - červená!" (Zavedenie novej slovnej zásoby.)

Chlapci, aké svetlo svieti?

deti: Červená! (Tréning výslovnosti slova červená.)

Musíme čakať, aj keď sme unavení,

Ak vidíš žltú, znamená to žltú!"

Cesta je jasná, pane

Vyzerajte zeleno - zeleno!

Opakujeme: červená (červená, žltá (žltá, zelená (zelená). Výborne!

učiteľ: Deti dnes Maya k nám prišla s prekvapením. Chcete vedieť, čo to je?

deti:Áno

Maya nám priniesla krásne vzduchové balóny. Tu sú (relácie).Deti sú tu farby?

deti: Ružová, žltá, červená, zelená, hnedá, modrá, oranžová, biela.

učiteľ: Výborne. Ktorý z týchto kvety nepoznáme anglický názov?

(odpovede detí)

Teraz nám s tým Maya pomôže. (Pokračujte v čítaní zmlúv)

Veľmi toto farebná láska,

Je modrý ako nebo! (Ukáž modrú guľu.)

Frau má hnedý dáždnik,

Toto farba sa nazýva - hnedá!

Kúpil som na pranie. "príliv".

Oblek sa stal čistým, bielo-bielym

Ružové ruže padajú do prsteňa.

Pekná ružová farba,

podľa- anglicky - ružová.

Náš pomaranč má hrubú šupku

nosí kožuch farby-oranžová;

Opakujeme: modrá, hnedá, biela, ružová oranžová (relácia s názvom farby)

učiteľ: Povedzme Ďakujem Maye anglický jazyk.

deti: Ďakujem!

učiteľ: Chcete sa hrať s loptičkami? Budeme sa s nimi hrať, ale najprv si natiahneme ruky a nohy.

Minút telesnej výchovy

Tri, tri, tri

učiteľ: Dobre pre teba! Sadnúť, prosím.

(Posaď sa).

Didaktická hra "Farby" (červená, zelená, modrá, žltá, oranžová)

učiteľ: Teraz sa poďme hrať.

(Učiteľ rozdá deťom jeden hrnček modrej, zelenej, žltej, hnedej a červenej lepenky farby a vezme kruh svojej milovanej farby.)

Je to moje obľúbené Farba(červená, hovorím o tom Takže:

"Páči sa mi (červená!")

Teraz sa s vami bude hrať Maya, pomenuje svojho obľúbenca farby: "Mám rád (červená)". Kto má toto Farba, zdvihne ruku s kruhom.

učiteľ: Veľmi dobre. Výborne chlapci.

Zhrnutie.

chlapci, pripomeňme si s vami, čo sme sa dnes nové naučili, než boli zasnúbení:

Mená piatich farby(opakovanie novej slovnej zásoby,

- farby semaforu(ktoré farba čo to znamená) .

učiteľ: Výborne! Vykonal si dobrú prácu! Veľmi dobré deti!

Teraz sa lekcia skončila! Zbohom!

deti: Zbohom!

Referencie:

1) Shishkova, I. A., Verbovskaya, M. E. Angličtina pre batoľatá.

2) Komarov, A. S. Hry a hry vo výchove anglický jazyk

3) Zemčenková T.V. Angličtina pre predškolákov / T. V. Zemchenkova. - M.: VAKO, 2008. - 144 s.

Vykonané: Suleymanova Gulnar Ilgamovna - ucitelka v angličtine, MBDOU №3 "Glowworm" Nurlat, RT

Rusko, RT, Nurlat

Súvisiace publikácie:

Zhrnutie GCD o netradičnej kresbe v skupine seniorov "Akej farby je sneh?" O. O." Umelecká tvorivosť"Cieľ. -Naučte deti kresliť podľa znázornenia snehových vločiek. - Pokračujte v oboznamovaní sa s maľovaním prstami.

Synopsa otvorenej hodiny o rozvoji reči v 1. ml. gr. "Farebná nálada" Vzdelávacie oblasti: Komunikácia Sekcie: rozvoj reči Téma: „Farebná nálada“ Účel: 1) Vytvoriť priaznivú atmosféru pre.

Zhrnutie lekcie " Svet"na tému: "Profesie" Úlohy: 1. Rozšíriť predstavy žiakov o povolaniach, produktoch práce. 2. Vývoj.

Abstraktné otvorená lekcia poznanie sveta v 1. ročníku Téma vyučovacej hodiny: Svet okolo nás Ciele a zámery vyučovacej hodiny: 1. Na základe životná skúsenosťštudentov.

Abstrakt v angličtine na tému "Farby"

Predstavte anglické slová na tému "Farby";

Rozvíjať schopnosť hádať na základe názornej a zvukovej čistoty, rozvíjať predstavivosť a fantáziu;

Vzdelávanie zručností samostatnej, cieľavedomej práce;

Pokrok v lekcii

1. Začiatok vyučovacej hodiny. pozdravujem.

Ahojte chlapci a dievčatá! Ako sa máš? Som veľmi rád, že vás vidím!

Pieseň "Ahoj, ahoj, ako sú ty?"

Deti hračku striedavo vítajú a pýtajú sa, ako sa jej darí.

Pieseň "Ako sa voláš?"

Deti hovoria o svojich menách.

2. Fonetické nabíjanie.

Chlapci, posaďte sa na čarovný koberec. Ideme na výlet!

Pamätáte si, kde je obľúbené miesto jazyka v dome?

[r] - vrčme ako psy

[z] - bzučia ako komáre

[f] - frkať ako ježkovia

[u] - spievajme ako sovy

[w] - syčme ako husi

[s] - syčme ako hady

3. Hlavná časť.

3.1. Opakovanie preberanej látky.

Kam sme išli minulú hodinu a kto žije na čarovnej farme?

Loptová hra (učiteľ hodí loptu a zavolá zviera po rusky a dieťa musí povedať po anglicky).

Pieseň Čo môžeš vidieť na farme?"

3.2. Učenie sa nového materiálu.

Chlapci, počuli ste ten hluk za dverami? Bol to Macko Pú, ktorý nás prišiel navštíviť. Išiel na Ijáčkovu narodeninovú oslavu, ale cestou spadol. Darček sa rozbil. Chlapci, musíme nejako pomôcť Vinniemu. ako? Samozrejme, môžeme kresliť gule. Ale pamätáme si, že Macko Pú pochádza z Anglicka, čo znamená, že dnes sa zoznámime s názvami kvetov v angličtine.

1. Akú farbu má balón? (Červená) anglicko-červená
Nepochybujem o tom
samozrejme červená farba...(červená)

2. A akej farby je táto lopta? (Žltá) Anglicko-žltá
Lízanie mačka zjedla
žĺtok žltý, žltožltý

3. A čo je to za loptu? (Blue) V angličtine to bude modré
Potápam sa, potápam sa
Modrá farba samozrejme...(modrá)

4. A táto lopta?
A táto lopta? (Zelená) V angličtine-zelená
Ach, nie zrelá mandarínka
Je zelený, len zelený

5. Za oknom je vrabec

Celá prachovo šedá - šedá.

Sedí na slnku

Čistí si perie.

6. V tajge v zime pochmúrne

Medveď chodí hnedo – hnedo.

V tejto chvíli je citlivý:

biely sneh a je hnedá.

7. Mám takmer päť rokov,

A poznám čiernu

V angličtine to bude čierne.

Oleg hovorí svojim priateľom.

8. Po anglicky dress - dress

Ružová - ružová.

V tom som sa rozhodol, myslím,

Najlepšie zo všetkých princezien.

9. Opýtajte sa priateľa: „Ako to chutí

Aký je tvoj obľúbený pomarančový džús?"

Ani sa nepýtaj:

Oranžová oranžová.

3.3 Telesná výchova

Tlieskať, tlieskať, tlieskať rukami

Tancujte, tancujte, tancujte spolu

Pečiatka, pečiatka, pečiatka tvoje nohy spolu

Dotýkajte sa, dotýkajte sa, dotýkajte sa nosa spolu!

3.4 Upevnenie materiálu

Hra „Čo chýba“ (musíte pomenovať zviera a jeho farbu)

Zoznámenie a učenie sa básne

Vidím zelenú, vidím hnedú

Postavím sa a sadnem si

Vidím červenú, vidím modrú

Vidím teba a teba a teba!

4. Záverečná časť.

Chlapci, naša lekcia sa skončila. Je čas rozlúčiť sa.